2012. május 21. hétfő - Konstantin. Holnapi névnap: Júlia, Rita

A videó lejátszáshoz Flash Player, és engedélyezett Javascript szükséges!

LEGÚJABBAK A ROVATBAN
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
LEGÚJABBAK A FÓRUMON

Klubrádió - Vége

anula - 2012.05.21 09:14

Valódi FOCI

Dr Smart - 2012.05.21 08:53

Elhunyt...

Csülök - 2012.05.21 08:20

Hát milyen országban élünk?

Joszip Vragics - 2012.05.21 08:11

Társalgó, 2012. május

tolstoy - 2012.05.21 07:52

ORBÁN A MAGYARSÁG MEGOSZTÓJA

zoja - 2012.05.21 07:25

magyarfoci

nonest - 2012.05.21 07:10

TILTAKOZÁSOK, DEMONSTRÁCIÓK

zoja - 2012.05.21 05:55

BUDAPEST

Qkory - 2012.05.20 21:30

Orbán a király !

Qkory - 2012.05.20 21:22
OLVASÓINK ÍRTÁK
További cikkeink
LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Szerda, 2009. április 8. 22:28
Sipos Balázs írása

A tehetségek hazája

Képtelen természetföldrajz

  • Tetszik:
Hazám neve: Magyarország. Fővárosa Budapest, területe 93 ezer négyzetkilométer, a napos órák száma csekély (2009-es adatok).
Hazámban kétféle tömegek élnek.

A néptömegek szélesek és laposak. Lassan folyó életüket színdarabok, filmek és cikkek mutatják. Ezek szerzői kacagtató helyzeteken vonszolnak végig csupa eredeti figurát: szerencsétlen nyugdíjast, csupán csak hagyományosmosópor-ügynökké lett tanárt, mulatságosan ostoba alkoholistát, ügyeskedő vállalkozót. Ahogy azt a megannyi kis Móricz (Móricka) elképzeli.

Az elittömegek keskenyek és magasak. Az elittömegemberek általában csapatban fordulnak elő, küzdelmeikről maguk mesélnek. Fentebb stílben, alkalmi iróniával, magukat díjazva.

Őket látjuk Budapesten a Katona Kamrában, a „rombolni nem színházat építeni szívesen” című dokumentumdrámában.

Ahol a valósággal való minden egyezés a valóság műve, lévén a színészek valóságos személyeket játszanak, az ő szövegeiket ismétlik (felszólásokat, publicisztikákat, nyílt leveleket). Színházigazgatók, színikritikusok, rendezők, színészek, színházzal foglalkozó politikusok és szakértők beszélnek itt világukról, környezetükről: struktúráról, művészetről, színházigazgató-választásról (-kinevezésről). Mindebből a mai Magyarországról szóló remek kabarédarab-rémdráma és rossztermészet-film kerekedik. Mert a politikai színpadon fellépő szereplő természetes élőhelyén, azaz övéi között figyelve rettenetes. Itt kacagtató. Mert az önmagába hősszerelmes, az akarnok hivatalnok, a magasra törtető zsurnaliszta, a világot legjobban a kasszáig ismerő világmegváltó mind tömegember. Bárhol előfordul, ahol hely van.

Ahová állítják. Hiszen Magyarország a tehetségek hazája: nálunk az egy főre jutó Nobel-díjasok száma átlagosan 0,000002 (kerekített adat).
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére
1/5
Olvasta már?
előző
következő

Kapcsolódó cikkek

Hozzászólások
Összesen: 0 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

 

XXI. évfolyam 14. lapszám cikkei
Nézze meg az újság további cikkeit - válasszon az alábbi listából vagy kattintson a címlapra!
További cikkeink
168 óra - A hetilap

Lapajánló

 

Előfizetés

A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
Hirdetés

A világ nyitva áll

Péntek, 2012. május 11. 12:37

Gyorsabban szeretne szállítani, ráadásul még több helyre a világon? Bízza a FedExre. Legyen szó importról vagy exportról, expressz vagy economy szolgáltatásról, nagy- vagy kisméretű csomagról, mindig készen állunk, hogy az Ön számára legmegfelelőbb megoldást kínáljuk.
Címkék: hirdetés
BLOG-BLOKK
További blogjaink
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink

Szavazás

Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Olaszország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!