2012. május 21. hétfő - Konstantin. Holnapi névnap: Júlia, Rita

A videó lejátszáshoz Flash Player, és engedélyezett Javascript szükséges!

LEGÚJABBAK A ROVATBAN
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
LEGÚJABBAK A FÓRUMON

Klubrádió - Vége

anula - 2012.05.21 10:51

Zene

piréz - 2012.05.21 10:50

Hát milyen országban élünk?

Skubi - 2012.05.21 10:43

Orbán a király !

anula - 2012.05.21 10:37

ORBÁN A MAGYARSÁG MEGOSZTÓJA

kertész - 2012.05.21 10:28

Valódi FOCI

Dr Smart - 2012.05.21 08:53

Elhunyt...

Csülök - 2012.05.21 08:20

Társalgó, 2012. május

tolstoy - 2012.05.21 07:52

magyarfoci

nonest - 2012.05.21 07:10

TILTAKOZÁSOK, DEMONSTRÁCIÓK

zoja - 2012.05.21 05:55
OLVASÓINK ÍRTÁK
További cikkeink
LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Vasárnap, 2010. január 10. 10:22
Jolsvai András írása
Címkék: könyv szám

Könyv / Ajánló

Mekkora szám!

  • Tetszik:
Talán említettem már önöknek, hogy elkötelezett híve vagyok a számoknak. Megszámolok mindent, ami a kezem ügyébe vagy a szemem elé kerül, s csak akkor érzem biztonságban magam, ha számszakilag is rendben mennek körülöttem a dolgok. Nem csoda, hogy szeretteim, barátaim számos könyvvel leptek meg az ünnepekre.
Tim Glynne-Jones munkája például (A számok titkai, Saxum Kiadó) tökéletesen eleget tesz az alcímében foglaltaknak (A számok izgalmas leírása a 0-tól a végtelenig). Aki most azt kérdezi, mi izgalmas van, mondjuk, az ezerkilencszázötvenhármas számban, annak mielőbbi jobbulást kívánok, a többieknek pedig azt üzenem szeretettel, hogy ebből a könyvből nemcsak az derül ki, mit szeret vagy nem szeret az emberiség, mondjuk, a hetes, a tizenhármas vagy a hatszázhatvanhatos számban (a száztizenegyesről már nem is beszélve), hanem még ezernyi más dolog is. (Ezernyi, sőt tízezernyi, sőt, ezermilliárdnyi egyéb számról.) A könyv egyszerre ismeretterjesztő mű, szórakoztató anekdotafüzér és matematikai feladványgyűjtemény. (Megfejtésekkel, szerencsére.) Kedvcsinálónak egy kis részlet, a 10 a századikonról. „Milton Sirottának, egy kilencéves kisfiúnak jutott ez eszébe. (Ti. hogy ennek a számnak nincs neve. J. A.) Őt nagybátyja, egy Edward Kasner nevű matematikus megkérdezte, hogy szerinte hogyan kellene egy ilyen nagy számot elnevezni. Milton azt mondta, hogy valami buta nevet kellene adni neki, mint például azt, hogy „googol”. Kasner egy művében leírta, így született meg ez a név.”

És innen már csak egy könnyű elírás kellett, és lett belőle Google.

Hát nem nagy szám?
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére
1/5
Olvasta már?
előző
következő

Kapcsolódó cikkek

Hozzászólások
Összesen: 1 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

belakandrea
2010-01-10 11:56:50   #1

Jé! Tényleg ebből származik a Google neve? Tetszik!

1

 

XXII. évfolyam 1. lapszám cikkei
Nézze meg az újság további cikkeit - válasszon az alábbi listából vagy kattintson a címlapra!
További cikkeink
168 óra - A hetilap

Lapajánló

 

Előfizetés

A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
Hirdetés

A világ nyitva áll

Péntek, 2012. május 11. 12:37

Gyorsabban szeretne szállítani, ráadásul még több helyre a világon? Bízza a FedExre. Legyen szó importról vagy exportról, expressz vagy economy szolgáltatásról, nagy- vagy kisméretű csomagról, mindig készen állunk, hogy az Ön számára legmegfelelőbb megoldást kínáljuk.
Címkék: hirdetés
BLOG-BLOKK
További blogjaink
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink

Szavazás

Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Olaszország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!