2012. május 23. szerda - Dezső. Holnapi névnap: Eszter, Eliza

A videó lejátszáshoz Flash Player, és engedélyezett Javascript szükséges!

LEGÚJABBAK A ROVATBAN
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
LEGÚJABBAK A FÓRUMON

AMIRE MÉG AZ MSZP SEM VETEMEDETT!

falusi - 2012.05.23 02:25

Hát milyen országban élünk?

piréz - 2012.05.23 01:48

Klubrádió - Vége

rig - 2012.05.22 23:16

Társalgó, 2012. május

nonest - 2012.05.22 21:15

Orbán a király !

Csikar - 2012.05.22 21:09

OLIMPIA — 2012 — LONDON

piréz - 2012.05.22 20:57

A jövő emlékei

piréz - 2012.05.22 20:46
OLVASÓINK ÍRTÁK
További cikkeink
LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Szombat, 2009. május 9. 09:01
168 Óra írása

Ne szégyellje senki, ha szerette Hruscsovot!

  • Tetszik:
Szeretem Aczél Endre műsorát, az Acélsodronyt. Ifjúkorunkat idézi tényszerű történeteivel meg a kor könnyűzenéjével.
A hatvanas éveket ölelte fel egyik legutóbbi adása. Akik akkor még nem éltek, vagy túl fiatalok voltak, talán képet kaphatnának a kor ellentmondásairól, lehetőségeiről, nem pedig a politika által eltorzított szemüvegen keresztül ítélnék meg a dolgokat.

Többek között sor került annak ismertetésére is, hogy Ny. Sz. Hruscsov leváltása után a „táboron” belül egyedül Kádár János merte bírálni a szovjet pártvezetést, ő mondta, hogy ne szégyellje senki, ha szerette Hruscsovot. A sűrű szemöldökű L. I. Brezsnyev még sűrűbbre vonta a szemöldökét, és talán ez is oka volt annak, hogy az elindult gazdasági reformot szépen leállította. Aki akar és tud, asszociálhat korunkra.

Nekem eszembe jutott egy történet. Amikor Grósz Károly lett a BAZ megyei MSZMP PB feje, a városi pártelitnek szemére rótta, hogy elődjét, B. F.-et, akinek előtte bőszen gazsuláltak, most meg sem akarják ismerni, inkább átmennek az utca túlsó oldalára. Nincs különösebb összefüggés a két dolog között, de talán árnyalhat azon a képen, amelyet a Fidesz vezetésével sulykolnak a fejekbe, miszerint abban a rendszerben csak erkölcstelen kommunisták diktáltak. Holott maga a rendszer volt – különösen a szabad véleménynyilvánítás terén – korlátozott, az emberek zöme párton belül és párton kívül is erkölcsileg rendes és erkölcsileg gátlástalan individuumokból állott.

Téves dolog azt vélni, hogy csak a Fidesz hívei erkölcsös emberek. Sőt: azok a magukat kereszténydemokrata politikusoknak, szimpatizánsnak nevező polgárok, akik a kereszténység alapvető elvét, a megbocsátást nem gyakorolják politikai riválisaikkal szemben, hanem gyűlöletet sugároznak, arra ösztönöznek, erkölcsileg bizony nem állnak biztos alapon.

Tősér István
Miskolc
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére
1/5
Olvasta már?
előző
következő

Kapcsolódó cikkek

Hozzászólások
Összesen: 0 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

 

XXI. évfolyam 19. lapszám cikkei
Nézze meg az újság további cikkeit - válasszon az alábbi listából vagy kattintson a címlapra!
További cikkeink
168 óra - A hetilap

Lapajánló

 

Előfizetés

A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
Hirdetés

A világ nyitva áll

Péntek, 2012. május 11. 12:37

Gyorsabban szeretne szállítani, ráadásul még több helyre a világon? Bízza a FedExre. Legyen szó importról vagy exportról, expressz vagy economy szolgáltatásról, nagy- vagy kisméretű csomagról, mindig készen állunk, hogy az Ön számára legmegfelelőbb megoldást kínáljuk.
Címkék: hirdetés
BLOG-BLOKK
További blogjaink
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink
Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Olaszország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!