2012. május 23. szerda - Dezső. Holnapi névnap: Eszter, Eliza

A videó lejátszáshoz Flash Player, és engedélyezett Javascript szükséges!

LEGÚJABBAK A ROVATBAN
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
LEGÚJABBAK A FÓRUMON

Klubrádió - Vége

apic - 2012.05.23 02:44

AMIRE MÉG AZ MSZP SEM VETEMEDETT!

falusi - 2012.05.23 02:25

Hát milyen országban élünk?

piréz - 2012.05.23 01:48

Társalgó, 2012. május

nonest - 2012.05.22 21:15

Orbán a király !

Csikar - 2012.05.22 21:09

OLIMPIA — 2012 — LONDON

piréz - 2012.05.22 20:57

A jövő emlékei

piréz - 2012.05.22 20:46
OLVASÓINK ÍRTÁK
További cikkeink
LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Hétfő, 2009. november 9. 07:34
168 Óra Online írása

Miért nem lehet Bécsben magyar lapot kapni?

  • Tetszik:
Őszintén örülök, hogy Apor Zoltánné és a többi előfizető ezentúl fóliázva kapja a 168 Órát. Problémájuk megoldódott. Engem az izgat, hogy külföldön (itt, Bécsben például) miért nem lehet sehol magyar újságot, hetilapot kapni.
Az átkosban (1989 előtt) a Grabenen, a Déli pályaudvaron, a Nyugati pályaudvaron és a reptér újságosainál árultak magyar nyelvű, hazai kiadású lapokat. Az átkos utolsó évében már a boldogult Reform című hetilap is kapható volt, igaz, a boltos az egészséges táplálkozásról szóló újságok közé tette be. Ezenkívül ott volt a belvárosban az Erika-féle magyar könyvesbolt majd minden hazai kiadvánnyal és könyvvel, de volt a nyugatiaktól is szép számmal.

Ma viszont sem könyvesbolt, sem újság. A fent említett helyeken árulnak dán, norvég, finn, litván, észt és grúz napilapot, szerb, horvát, török, lengyel heti- és havilapokat, de magyart nem. Átmegy a magamfajta Sopronba, Szombathelyre, hogy ott vegye meg. Bár Sopronban már lehazaárulóztak, mivel egyszerre vettem 168 Órát, Magyar Narancsot, ÉS-t. „Ilyeneket csak libsi bitangok vesznek kézbe. Igaz magyar Demokratát olvas!” – mondták. Életemben először voltam rá büszke, hogy nem vagyok igaz magyar.

Bartha András
Bécs
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére
1/5
Olvasta már?
előző
következő

Kapcsolódó cikkek

Hozzászólások
Összesen: 2 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

anzsuhus becs
2009-11-11 22:31:19   #2

bocika! Szegenykem nem tudod meg hogy minden erölködes hiaba bar milyen melyen nyomulsz is a föfö popsiba a nyelvecskedel a levagast nemkerüliel egyetlen marha sem es elöször a magadfajta tarkabarkakat veszik elö A fiukak mar reg tudjak hogy ha levagnak es lehetöleg gyorsan nem kell hala penzt adniuk es hozad hsonlo nyelv a gyürüs izom apolasara van am dögivel Te nagyon lecserelhetö vagy

kiskacsa
2009-11-11 13:34:28   #1

Nem ártana azt is megvizsgálni, hogy mekkora lenne rá a kereslet. Sajnos idehaza is sokan választják a színvonalas lapok netes változatát. Persze ahol a pártelnök és csapata kampányol bizonyos lapok mellett, ott nagyobb arányban nyúlnak a zsebükbe az emberek. de hát ilyen a demokrácia. Van aki él a demokratikus lehetőségekkel, s van aki(akik) nem! A "levét" mindannyian inni fogjuk!

1

 

XXI. évfolyam 45. lapszám cikkei
Nézze meg az újság további cikkeit - válasszon az alábbi listából vagy kattintson a címlapra!
További cikkeink
168 óra - A hetilap

Lapajánló

 

Előfizetés

A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
Hirdetés

A világ nyitva áll

Péntek, 2012. május 11. 12:37

Gyorsabban szeretne szállítani, ráadásul még több helyre a világon? Bízza a FedExre. Legyen szó importról vagy exportról, expressz vagy economy szolgáltatásról, nagy- vagy kisméretű csomagról, mindig készen állunk, hogy az Ön számára legmegfelelőbb megoldást kínáljuk.
Címkék: hirdetés
BLOG-BLOKK
További blogjaink
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink
Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Olaszország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!