2012. május 23. szerda - Dezső. Holnapi névnap: Eszter, Eliza

A videó lejátszáshoz Flash Player, és engedélyezett Javascript szükséges!

LEGÚJABBAK A ROVATBAN
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
LEGÚJABBAK A FÓRUMON

Klubrádió - Vége

apic - 2012.05.23 02:44

AMIRE MÉG AZ MSZP SEM VETEMEDETT!

falusi - 2012.05.23 02:25

Hát milyen országban élünk?

piréz - 2012.05.23 01:48

Társalgó, 2012. május

nonest - 2012.05.22 21:15

Orbán a király !

Csikar - 2012.05.22 21:09

OLIMPIA — 2012 — LONDON

piréz - 2012.05.22 20:57

A jövő emlékei

piréz - 2012.05.22 20:46
OLVASÓINK ÍRTÁK
További cikkeink
LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Csütörtök, 2010. február 25. 18:56
168 Óra Online írása

Levélhullás

Széteső autóbuszok

  • Tetszik:
Szétesőben lévő buszt mutogattak a híradóban. De hát ugyan melyik nyugati márka bírt volna ki 23 évet a magyar kátyúkon, az orosz sztyeppéken és az arab sivatagban, ha nem az agyongyalázott Ikarusok?

Nyitott kérdés az is: miképpen lehetett, hogy az ún. átkosban el tudtuk látni a piacot? Hogy lehet az, hogy amit külföldön utasbarát járműként megvettek tőlünk, az nálunk nem kellett, mert „állítólag” nem volt rá igény.

Most lehet ugyan mondogatni, hogy hajrá, magyar autóbuszipar, csak már lassan nem lesz, aki meghallja.

(Név és cím a szerkesztőségben)
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére
1/5
Olvasta már?
előző
következő

Kapcsolódó cikkek

Hozzászólások
Összesen: 4 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

DONJ
2010-02-26 18:17:41   #4

Tisztelt"lászlo01"

Ön olyan korrekt tényismertetést tartott, hogy az a gyanúm, valamikor "megfertőzte " a magyar buszgyártás, sokáig bizony valódi, hírneve. Ha még sokan fognak így emlékezni ezekre az emberekre, akik méltán vívtak ki a világban az elismerést, akkor már nem is vagyok annyira szomorú. Köszönöm Önnek a véleményét.

laszlo01
2010-02-26 11:33:48   #3

Volt egy nagyon jó piacokkal rendelkező, és eléggé elismert autóbusz gyárunk.Sok magyar kis és középvállalat beszállítója volt ennek a gyárnak.Aztán a magas politikus urak úgy döntöttek, hogy felrúgják az eddigi piaci kapcsolatokat. A nyugati buszgyártók feltehetően jól jártak, hiszen ölükbe hullott az egész keleti piac.Hála Antall úrnak.Széles Gábor aki megkapta, a z Ikarust nem akart termeltetni, mert a kapacitások nagyobbak voltak, mint a megszűnő igények, ráadásul Európában egyedülállóan a MAGYAR önkormányzatok inkább a nyugati uraságtól levetett buszokat vették, mint az új hazai gyártásút. Vajon miért? Ez is megérne egy kis vizsgálódást!Igaz, Székesfehérvár, vagy Budapest nem olyan vonzó tárgyalási színhely, mint München, vagy Nürnberg.Reménykedjünk, hogy valaki talán észhez tér, és nem engedi a hazai adóforintokat csak külföldön költeni. Ez is az egyik útja lehet az olyan hőn óhajtott munkahely teremtésnek.

Megfigyelő
2010-02-26 10:27:41   #2

Az Ikarusnak, sajnos, vége. Talán a NABI jóvoltából lesz megint magyar autóbusz-gyártás.

duralex
2010-02-25 19:56:05   #1

Meg kell kérdezni a Magyar Hírlap tulajdonosától, Széles Gábortól.

1

 

XXII. évfolyam 8. lapszám cikkei
Nézze meg az újság további cikkeit - válasszon az alábbi listából vagy kattintson a címlapra!
További cikkeink
168 óra - A hetilap

Lapajánló

 

Előfizetés

A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
Hirdetés

A világ nyitva áll

Péntek, 2012. május 11. 12:37

Gyorsabban szeretne szállítani, ráadásul még több helyre a világon? Bízza a FedExre. Legyen szó importról vagy exportról, expressz vagy economy szolgáltatásról, nagy- vagy kisméretű csomagról, mindig készen állunk, hogy az Ön számára legmegfelelőbb megoldást kínáljuk.
Címkék: hirdetés
BLOG-BLOKK
További blogjaink
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink
Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Olaszország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!