2012. május 23. szerda - Dezső. Holnapi névnap: Eszter, Eliza

A videó lejátszáshoz Flash Player, és engedélyezett Javascript szükséges!

LEGÚJABBAK A ROVATBAN
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
LEGÚJABBAK A FÓRUMON

Hát milyen országban élünk?

Lé Hűtő - 2012.05.23 08:16

Kedves Feri !

tramini - 2012.05.23 08:03

Szalai Annamária 9 évre

kertész - 2012.05.23 07:19

Klubrádió - Vége

anula - 2012.05.23 07:11

Társalgó, 2012. május

nonest - 2012.05.23 07:10

AMIRE MÉG AZ MSZP SEM VETEMEDETT!

gyaloggos - 2012.05.23 05:42

Orbán a király !

Csikar - 2012.05.22 21:09

OLIMPIA — 2012 — LONDON

piréz - 2012.05.22 20:57
OLVASÓINK ÍRTÁK
További cikkeink
LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Kedd, 2010. június 15. 10:49
168 Óra Online írása

Levélhullás

Háború, béke?

  • Tetszik:
Én már öregember vagyok, megéltem gyerekfejjel a háborút, Budapest ostromát, megéltem utána a harcokat is. Azokat is vehemensen – és sajnos megszállottan – hirdették meg a „győzők”, az önjelölt messiások.
Vajon miért nem hirdettek harcot, háborút sohasem a brit, az amerikai, a francia és az ausztrál vezetők? Mert tudták, hogy a harcoknak kevés győztese és sok áldozata van. Mint itthon is, már vagy száz éve. Volt ugyanis harc elég: fegyveres harc, ideológiai harc, kultúrharc, osztályharc, békeharc, sőt újabban nemzedéki harc is. Egy időben azt kellett énekelni, hogy „ez a harc lesz a végső”. De nem lett! Újabb hőskultuszra van szükségünk? Hát nem! Ennek az országnak, ennek a nemzetnek a harcból, a háborúból elege van!

Ha ugyanis harc és háború van, szükségképpen ellenségnek is lennie kell. Ellenséget pedig nem nehéz találni, ha harcot hirdetünk. Volt ilyenből elég: zsidó, cigány, sváb, tót és oláh. De fasiszta, kommunista, szoclib, szocdem, szabadkőműves, klerikális, reakciós, kispolgár, nagypolgár, kulák, értelmiségi, tőkés stb. Még felsorolni sem könnyű. Ugyanis az ellenségképzés önkényes és ellenőrizhetetlen, azaz megállíthatatlan.

Orbán Viktor pártja áprilisban nem hadvezérségre, hanem az ország vezetésére kapott felhatalmazást. Ezért én, állampolgári jogomon, az idősebb és emberségből tapasztaltabb magyar ember jogán mint a nemzeti háromharmad része kérem, sőt felszólítom Orbán Viktort, hogy ne harcot hirdessen, ha nemzeti együttműködést akar, hanem békét.

Hirdessen építést, építkezést, dolgos munkát, nemzeti összetartozást és összetartást. De ne mások ellenére! Ezt nevezik kompromisszumnak, ésszerű, értelmes megegyezésnek. Ami persze ritkaság, és csak a legnagyobb államférfiak sajátja. Ilyenből pedig kevés volt eleddig Magyarországon.

Kívánom, hogy kormányon sikeresen vigye végig mindazt a nemzet üdvére, amit ellenzékben sikeresen megakadályozott. Nem lesz könnyű!

Kuthi Csaba
Tállya
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére
1/5
Olvasta már?
előző
következő

Hozzászólások
Összesen: 2 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

öszike13
2010-06-15 22:05:29   #2

Csatlakozom.

Köszönet Kuthi Csaba levelezönek, azt hiszem sokunk , gondolatvilágát, érzését, érzelmét, akaratát, reményét irta meg.

Zanza
2010-06-15 17:33:21   #1

Nagyon mélyen egyetértek.

1

 

XXII. évfolyam 23. lapszám cikkei
Nézze meg az újság további cikkeit - válasszon az alábbi listából vagy kattintson a címlapra!
További cikkeink
168 óra - A hetilap

Lapajánló

 

Előfizetés

A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
Hirdetés

A világ nyitva áll

Péntek, 2012. május 11. 12:37

Gyorsabban szeretne szállítani, ráadásul még több helyre a világon? Bízza a FedExre. Legyen szó importról vagy exportról, expressz vagy economy szolgáltatásról, nagy- vagy kisméretű csomagról, mindig készen állunk, hogy az Ön számára legmegfelelőbb megoldást kínáljuk.
Címkék: hirdetés
BLOG-BLOKK
További blogjaink
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink
Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Olaszország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!