2013. május 26. vasárnap - Fülöp, Evelin. Holnapi névnap: Hella
LEGÚJABBAK A ROVATBAN
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
LEGÚJABBAK A FÓRUMON
Csülök: Ez világos. De ha most még a német kupát is megnyerik (ami... 23:29

Valódi FOCI

step: A szotyolaárús mellett kellett volna a kamerának őt... 23:02

Orbán a király !

step: Vessük! Óriási állami megbízások Giró-Szász volt... 22:51

Mutyi

Cave: Szép álmokat, mosolygós reggelt mindenkinek! 22:20

TÁRSALGÓ 2013 május

2lkedő: Szomorú és fájóan igaz minden sora. Ha Magyarországra... 21:57

Hát milyen országban élünk?

kykicz: tényleg jó.. /én 200 %-osra vettem.. / 21:31

Nesze nektek kormányprogram

kykicz: Már megint a lengyel lapok címoldalára került a magyar... 21:08

Hmmm....

tökös: A balfék percei meg vannak számolva.... az MSZP nem sokára... 20:53

Kedves Feri !

tökös: Ne csinálj úgy pártot, hogy egyrészt nincs hiteled,... 20:50

LIBERÁLISOK

csi77a: Újabb MTK zakó, és kispesti győzelem, mellyel a két csapat... 18:52

magyarfoci

OLVASÓINK ÍRTÁK
További cikkeink
LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Hétfő, 2012. március 5. 08:54
168 Óra Online írása

Levélhullás

Orbán és Napóleon

  • Tetszik:
Korrigálni vagyok kénytelen nagyra becsült olvasótársamnak, Láng Róbertnek néhány adatát. BN 1796-ban nem az akkor még nem létező Olaszországot, hanem Lombardiát, Velencét, Toscanát birtokló Habsburg Birodalmat, vagyis az Osztrák Császárságot támadta meg és verte tönkre. BN csatát nyert ugyan Egyiptomban, de seregét otthagyva távozott. A francia sereg lassan megsemmisült Egyiptomban. 1800-ban sikerült a Direktóriumot megszüntető puccs, amiből BN nem vesztesként, hanem győztesként került ki, és elnyerte az első konzuli rangot, ahonnan már csak egy lépés volt a császárság.

BN emlékének tartozom azzal, hogy tiltakozzak OV-val történt összehasonlítása ellen. Igaz, BN hódító diktátor volt, akinek a sok hódításba beletört a bicskája. De uralma alatt megreformálta, modernizálta a francia közigazgatást, megalapította a Francia Akadémiát és a Becsületrendet. Személyesen is részt vett a polgári törvénykönyv, a Code Napoleonként is ismert alapvető jogszabálygyűjtemény megalkotásában. Megszilárdította a forradalom társadalmi vívmányait, amivel nagymértékben kihatott a francia megszállás alá került területek jogfejlődésére. Nagylelkűen támogatta a művészeteket.

Napóleon Bonaparte, Orbán Duna-parti...

Del Medico Imre
Budapest
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére

Kapcsolódó cikkek

Facebook hozzászólások

Hozzászólások
Összesen: 3 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

kiskacsa
2012-03-08 22:32:14   #3

Napóleon és Orbán összehasonlítása szerintem teljesen helytálló, ha úgy nézzük mint mester és tanítványa munkásságát. Márpedig Lengyel László is megírta, hogy Orbán kis fekete dobozában nem nő, hanem Napóleon képe rejtőzik.
Napóleonnak egyeduralmának kiépítéséhez sok mindent le kellett bontania és újjászerveznie. Stratégiájából 1-2 mozzanatot kiemelnék:
- Mindennek csak a gyakorlati hasznát nézte.
- Az egyházat hasznos szellemi és rendőri fegyvernek tekintette.
- Megbízható kémtestületet állított fel.
- Az állami intézményeket lebontotta, hogy az egyeduralkodó parancsait a leggyorsabban végrehajtsák.
- A legélesebb terrorral élt ha az politikailag szükségesnek bizonyult.
- A nagypolgárság gazdasági tevékenységét előmozdította, a kispolgárság demokratikus törekvéseit megakadályozta.
- A félelem és a személyes érdek az emberek fő mozgatórugói szerinte.
- Ha megszorításokról volt szó, azt az utasítást adta,hogy röviden és homályosan fogalmazzatok.
- Nem az dönti el a háborút, ha elfoglaljuk ellenfeleink erődjeit, hanem az ha szétzúzzuk
élő erőt, mozgó tábori haderejét.
- Széleskörű tömegmozgalom élére kell állni.
-...
Én úgy látom, nem kell feltétlenül háborúzni a fennt említettek gyakorlatba ültetéséhez, a sikeres pályafutáshoz.

tokaji-ihto
2012-03-06 09:34:54   #2

Lehet, hogy Európát már megtámadta, de attól a behemóttól, akivel a vidéki búcsúkban mindenkit leveret, aki lát a szemével, Európában nem csinálják össze magukat. A mi helyi, rettegett behemótunk, csak itthon Gulliver, odakint pattogó liliputi.

azazello
2012-03-05 21:15:29   #1

Igor06
Poénos!
Egyébként a napóleoni törvényeket ma is használják Franciaországban.Orbán egyébként simán a nyomdokaiba léphet.Európát már meg is támadta.

1

 

XXIV. évfolyam 9. lapszám cikkei
Nézze meg az újság további cikkeit - válasszon az alábbi listából vagy kattintson a címlapra!
További cikkeink
A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
A 168 Óra kommunikációs partnere a
BLOG-BLOKK
További blogok
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink
A brit sajtó címlapjai
Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!