2012. május 24. csütörtök - Eszter, Eliza. Holnapi névnap: Orbán

A videó lejátszáshoz Flash Player, és engedélyezett Javascript szükséges!

LEGÚJABBAK A ROVATBAN
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
LEGÚJABBAK A FÓRUMON

Nesze nektek kormányprogram

piréz - 2012.05.23 23:42

Szalai Annamária 9 évre

pékné_módra - 2012.05.23 23:41

Klubrádió - Vége

mkati - 2012.05.23 23:24

Elhunyt...

Csikar - 2012.05.23 22:56

Hmmm....

piréz - 2012.05.23 22:35

A jövő emlékei

piréz - 2012.05.23 22:20

Az EU és a magyar vir(t)us

piréz - 2012.05.23 22:03

Hát milyen országban élünk?

Qkory - 2012.05.23 21:52

Társalgó, 2012. május

tolstoy - 2012.05.23 21:36
OLVASÓINK ÍRTÁK
További cikkeink
LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Vasárnap, 2010. május 2. 13:54
168 Óra Online írása

Levélhullás

Remek romok

  • Tetszik:
Mármint amik körülöttünk vannak. Ebben az országban, amely tudvalevőleg romokban hever.
Legalábbis politikusilag. Elnézegetem ezt a szomorú romhalmazt, amelyen át azok az autópályák vezetnek, amelyek „romosodásunk” legutóbbi nyolc évében épültek, és vezettek le minket egy órával rövidebb idő alatt Európa idei kulturális fővárosába.

Elnézegetem a régóta áhított M0-st és a romos Megyeri hidat, amely legalábbis nekem nagyon tetszik, és szívesen láttam volna az új 200 forintos érménken, szemben az obligát Lánchíddal. Elnézegetem azokat a sokmilliárdos építkezéseket, amelyekkel fővárosunk és vidéki városaink megszépültek (Gyulán, Miskolcon, Nyíregyházán, Szegeden, Debrecenben, Esztergomban), a legújabb sétálóövezetet a pesti Belvárosban, a szökőkutakat, a fasorokat. Elnézegetem az Európában egyedülálló Magyar Nyelv Múzeumát Széphalmon, és a felújított füzérradványi Károlyi-kastélyt. Elnézegetem a sorban megépülő, újjáépülő és átépülő gyógyfürdőinket szerte az országban (Gyulán, Gyomán, Gyopároson, Hajdúszoboszlón, Esztergomban) és a budai Rácz fürdőt. Elnézegetem az újjáépülő, megszépített, kibővített iskolákat (Fábiánsebestyénen, Gyulán, Székkutason). Elnézegetem az új szállodákat, panziókat, vendéglőket és éttermeket Budapesten és vidéken. Elnézegetem a fővárosi városrehabilitációs építkezéseket, a megszépült városnegyedeket, a Ráday utcát, a Király utcát és a Gozsdu-udvart. Elnézegetem az újjáépülő Margit hidat, az épülő 4-es metrót, a körúti Combino szerelvényeket. Elnézegetem az újjáépülő Komjádi uszodát és az elkészült margitszigeti sportuszodát, ahol újabb Európa-bajnokság lesz. Elnézegetem az újsághirdetéseket, amelyekben alkalmazottakat keresnek az újonnan épülő kecskeméti Mercedes-üzemhez. Elnézegetem a Művészetek Palotáját és az ELTE új lágymányosi campusát. Elnézegetem az átépített Vörösmarty teret, az ING Bank Dózsa György úti új székházát, az újjávarázsolt Gresham-palotát és New York kávéházat, a Blaha Lujza téri új Courtyard Hotelt.

Micsoda romhalmaz!

És elnézegetem azt a sok embert, aki elhiszi, hogy romokban az ország. Micsoda romhalmaz!

Ez az ország hever romokban? Erre nem tudunk büszkék lenni? Érthetetlen.

Határtalan a népbutítás.

Nemrég Gyulán jártam a pálinkafesztiválon, ahol több mint nyolcszázféle pálinkát lehetett kóstolni. A 900 forintos belépő ellenére egész nap zsúfolva volt a vár előtti park emberekkel, ahol este már csak 400-500 forintért lehetett 2 cl pálinkát kapni, és 2000 forintnál olcsóbban nem lehetett jóllakni. Ahol szombat éjféltájban tűt nem lehetett leejteni a sok vigadozó fiataltól, akiken messziről látszott a reményvesztettség, a pénztelenség és a szomorú jövőtlenség hírlapi képe. Viszont buzgón iszogatták a hungarikumokat a hungaroromokon.

Carpe diem! Nincs még veszve Magyarország!

Kuthi Csaba
Tállya
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére
1/5
Olvasta már?
előző
következő

Hozzászólások
Összesen: 18 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

kiskacsa
2010-05-05 23:28:15   #18

Zanza! A jövőnk és a következő generáció jövőjének felélése 2001-ben elkezdődött. H. Minsky 7 pontba szedett válságelmélete nagyon jól szemlélteti ezt. Sokat beszélnek pénzügyi, gazdasági válságról, de a túltermelési válságot nem említik. A lista átrendeződéséhez szerintem nem kell éveket várni. Pl. tavaly még elöttünk volt Görögország.

frstccfvaros
2010-05-04 19:31:10   #17

Persze én is semleges szemlélő vagyok,de csak annyira semleges ,mint az a bizonyos hozzászóló.

frstccfvaros
2010-05-04 19:27:43   #16

Klopédia!!Én nem önnek, hanem a "semleges szemlélőnek" tettem fel a kérdést.És ez nem ön.Szóval a "semleges szemlélő" tette azt a bizonyos csizmát az asztalra,aki a fidesz lakás hitel rohamával foglalkozott.Ennyi.

Zanza
2010-05-04 16:25:45   #15

Amúgy volt szerencsém végignézni a közeli autópálya építésnél, micsoda elképesztő lenyúlás ment minden szinten. A hierarchia alján a mai napig nem fizették ki az alvállalkozókat. Nehogy már tapsikoljak örömömben.

Zanza
2010-05-04 16:01:06   #14

Még Kiskacsa, még. Ha nem lépjük meg sürgősen a szerkezeti reformokat, nézd majd meg 10-20 év múlva, hol állunk azon a listán. A németek is megcsinálták a nyugdíjreformot, pedig egy kicsit jobban állnak nálunk. Mert ők nem akarják felélni a saját jövőjüket. Óriási felelőssége van a kormánynak. DONJ-nek igaza van, valami fontos veszett el, az odafigyelés, a remény. A jövőnkbe vetett hit. Ezen mit sem változtat az, hogy néhányan villognak a terepjárójukkal, ők vannak kevesebben.

DONJ
2010-05-04 09:57:33   #13

Mióta ezt a megállapítást hallottam az óta a nejemmel, ha buszon, vagy nem „gyermekkorú” autómon utazgatunk, folyton hallom az Ő oldaláról: Itt egy rom (villa), ott egy szétesett autó (terepjáró, huszonéves vezetővel). Mi szinte sportot űzünk ebből, de azt sem felejtjük, milyen emberi mélységekbe lehet kerülni, a munkahely elvesztésével. Környezetemben rengeteg ilyennel is találkozom. Vizsgáljuk az okokat? Egy csudát. Keresünk egy bűnbakot, hiszen minden csak viszonyítás kérdése. Mi, akik megéltük a biztos munkahely korszakát, hogyan érthetjük meg azokat, akik nem a nyugdíjra, hanem a mindennapi túlélésre koncentrálnak. Mi, akik Szokol rádióból hallgattunk zenét, nem érthetjük igazán a fiatalok igényét, a legmodernebb műszaki újdonságokra. Folytathatnám a sort. Fogyasztó társadalom lettünk. Az igaz, ha kevesebben kevesebbet vettek volna ki a közösből jogtalanul, talán több maradt volna a szegényebbeknek. De ez ma a tendencia? Mi utol akarjuk érni évek alatt, a fejlett nyugatot, de az Ő fejükkel nem vagyunk hajlandók gondolkodni. Nekem a "hócipőm" is tele van, a „Megmondó Jánosokkal” és a mindent tudókkal. Valamit, ami nagyon fontos az életben, a közösségi szolidaritást, a másikra figyelést, és még sok lejáratot-eszmét, elvesztettük húsz év alatt. Igen, szerintem mi tíz millióan. Ezt, úgy látszik ma már senki nem tudja visszaadni.

kiskacsa
2010-05-03 22:03:35   #12

Az Economist legfrisseb vizsgálata szerint közel sem állunk olyan rosszul, mint ahogy ezt eddig beállították. A legélhetőbb városok listáján Budapest, a 140-es listán az 55. helyre került. Bp. után a térségből Prága(60.)és Varsó következik (71.).A magyar főváros London és New York között a legjobban élhető városok között szerepel.
Az országok életminőség-rangsorát mutató táblázaton Magyaro. a 20. helyen a 195 országból. - az International Living elemzése alapján.
Feltételezem, hogy a későbbiekben már a pozitív ismérveink is kapnak médiafelületet, hisz már új országban élünk, s már nincs szükség az elégedetlenség szítására. Ezt megteszik Orbán megszorításai, amelyek csak növelik a kilátástalanságtól megtört lelkek számát.

klopédia
2010-05-03 20:51:50   #11

És mennyit hozott azok konyhájára, akik kapták? A Fidesz nyakába (is) lehet varrni, ők is megszavazták. Egyedül az MDF nem, de hol van már az MDF? Egyébként hogy kerül a csizma az asztalra? A cikk messze nem erről szól.

frstccfvaros
2010-05-03 18:41:31   #10

"Én mint semleges szemlélő" kérdem, a 100 napos program osztogatása mennyibe került mindannyiunknak?Vagy azt is a Fidesz nyakába kell varrni.

Zanza
2010-05-03 15:50:38   #9

Szutor

Ki beszélt az Mszp-ről? Az összes párt és kormány benne van nyakig abban, hogy ide jutottunk. Én nem a szegényekről beszélek, hanem az alsó középosztály tömegeiről. Az, hogy valaki a saját lakástörlesztését fizeti az ugyanolyan összegű lakbér helyett, racionális döntés. Igen, a Fidesz is elcseszte, egy vagyonba került mindannyiunknak az államilag támogatott lakáshitel, de ez még nem menti fel egyik kormányzó pártot sem a felelősség alól.

laszlo01
2010-05-03 09:02:33   #8

Valóban sok szép és hasznos dolog épült az elmúlt nyolc év alatt is. És valóban nagyon sok embernek veszett el munkahelye, lett oda az élete. És ha csak "néhány" család élete ment tönkre, az is sok!
Ki hol-merre jár az országban láthatja mindkét dolgot. Zala, vagy Borsod kis falvaiban kevéssé érzik az autópályák hasznát, inkább érzik, tudják a napi megélhetési gondokat.
Hogy itthon minden drágább mint nyugaton? Bizony nagyon sok tekintetben igen.Egy példát hozok fel. Ausztriában dolgozó ismerősöm megrökönyödve tapasztalta, ha az osztrák utazási irodánál fizet be egy balatoni szállodába két hétre, az olcsóbb, mintha itthon teszi ugyanezt!
A határok mentén élők többsége évek óta a szomszédos országokban intézi a nagybevásárlásokat. Kalandvágyból tennék? Vagy csak számolnak?

szutor
2010-05-03 07:18:19   #7

Zanza, a lakáshitel rohamot a fidesz indította el, és sokan beleestek, miután nem mérték fel az abban rejlő kockázatot, és így van ez a többi hitelügylettel is. Ezt nem kellene az MSZP nyakába varni, úgy szintén nem a gazdasági világválságot. Egyébként, milyen ostobaság azt mondani, hogy a környezetünkben mosolygós arcok vannak. Talán bizony Spanyolországban? Ahol 20 %-os a munkanélküliség? Ne példálózzunk más országokkal, ott nem kontrázott meg egy hataloméhes ellenzék minden takarékosságra irányuló törekvést. Akik azt mondják, hogy romokban az ország, meg tönkretették az országot, nemcsak hazudnak, hanem lelkiismeretlen, a hazájuknak ártó ostobák.

öszike13
2010-05-02 19:51:38   #6

Majd Semjén ur rendbe teszi a lelkeket.....

Furcsa mód a sok szó áradatban Zanza felsorolására alig,reagálnak a t, pártjaink, kivétel nélkül.

Zanza
2010-05-02 17:02:39   #5

Azazello

neked is igazad van, azok tudnak a leginkább sírni, akiknek semmi okuk rá. Az én ismerőseim között sajnos többen vannak, akik nem púposkodnak a (bevásárló)kocsijukkal. A romok nem az utcán hevernek, hanem a kilátástalanságtól megtört lelkekben.

kiskakas
2010-05-02 16:27:04   #4

...látom a kettészakadt BKV-buszokat is...

hitelből a hülye is tud költeni

azazello
2010-05-02 16:26:04   #3

El kell ismerni,azért Zanzának is igaza van.

azazello
2010-05-02 16:22:40   #2

És hány ember tolja zokogva púposra pakolt bevávásárló kocsiját hétvégeken a bevásárló központokban,és könnyein keresztül alig lát bepakolni vadiúj autójába.

Zanza
2010-05-02 16:19:28   #1

Igen ez mind szép, de jobban tudnánk élvezni, ha nem rándulna 20.-a táján görcsbe a gyomrunk, vajon elég lesz-e a pénzünk a hó végéig. Vajon ki tudjuk-e fizetni a hiteltörlesztést vagy elárverezik az otthonunkat. Vajon mennyibe kerül nekünk a közbeszerzések körüli korrupció. Vajon van-e remény arra, a jövőben megváltozik mindez? A megélhetés költségei lassan elkerülik az európai országokét, pl. többe kerül az áram, mint Londonban, a rárakódó állami elvonások miatt. Aki néha körülnéz Európa más országaiban, beleértve a volt kommunista országokat is és látja ott a mosolygós arcokat, elgondolkodik, vajon törvényszerű-e, hogy így legyen.

1

 

XXII. évfolyam 17. lapszám cikkei
Nézze meg az újság további cikkeit - válasszon az alábbi listából vagy kattintson a címlapra!
További cikkeink
168 óra - A hetilap

Lapajánló

 

Előfizetés

A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
Hirdetés

A világ nyitva áll

Péntek, 2012. május 11. 12:37

Gyorsabban szeretne szállítani, ráadásul még több helyre a világon? Bízza a FedExre. Legyen szó importról vagy exportról, expressz vagy economy szolgáltatásról, nagy- vagy kisméretű csomagról, mindig készen állunk, hogy az Ön számára legmegfelelőbb megoldást kínáljuk.
Címkék: hirdetés
BLOG-BLOKK
További blogjaink
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink
Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Olaszország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!