2012. február 7. kedd - Rómeó, Tódor. Holnapi névnap: Aranka

A videó lejátszáshoz Flash Player, és engedélyezett Javascript szükséges!

LEGÚJABBAK A ROVATBAN
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
LEGÚJABBAK A FÓRUMON

Társalgó, 2012. február

nonest - 2012.02.07 06:49

A Jobbik Európába

stressz - 2012.02.07 06:41

ORBÁN A MAGYARSÁG MEGOSZTÓJA

predator - 2012.02.07 04:42

MALÉV: The End?

predator - 2012.02.07 04:40

Nfl -akit érdekel...

falusi - 2012.02.07 03:14

magyarfoci

falusi - 2012.02.07 03:12

"Orbán beismerte, hogy hazudott"

Commander - 2012.02.06 23:45
OLVASÓINK ÍRTÁK
További cikkeink
LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Szerda, 2009. január 28. 10:11
H. L. írása
Címkék: divat báli szezon

Divat 2009: a kis kabátka lesz az adu ász

  • Tetszik:
Kezdődik a báli szezon. A lányok, asszonyok szétnéznek a szekrényükben, mit is lehetne felvenni a városi, vállalati, szakmai szövetségi bálokra, táncos mulatságokra. A kereskedők azonban azt állítják: a társasági élet eme üzletileg is hasznos rendezvényei nem igényelnek feltétlenül alsószoknyás haute couture kreációt. A lényeg, hogy jól érezze magát a ruhában viselője. Az elegáns fekete szoknya, a csillogó felső és kis kabátka az adu ász, amelyet nem lehet "felülütni".
Nagyestélyit és fürdőruhát próbálni egyik nő sem szeret. Ilyenkor ugyanis kiderülnek az alak nehezen korrigálható hibái. Az "ápol és eltakar" alapelve kortól független igény, hiszen 20 évesen is lehet valaki alacsony, duci, csapott vállú vagy görbe lábú, akárcsak 50 felett - ettől még lehet azonban ragyogó, hódító nő a bál estéjén - írja az MTI.

A felül szinte semmi, mélyen dekoltált, bő szoknyás, túldíszített vagy éppen uszályos nagy ruhák hátránya, hogy keveseknek állnak jól és egy szezonban maximum kétszer veheti fel őket tulajdonosuk. Minél egyedibb, karakteresebb az estélyi, annál ritkábban viselhető.

Természetesen a közéleti személyiségekre és a sztárokra ez még inkább igaz: ugyanabban a ruhában nem illik kétszer bálozni. Ezért is alakult ki - először külföldön - az az újkori szokás, hogy a híres divatszalonok kölcsönöznek ilyenkor a hírességeknek, természetesen rájuk igazítva a ruhát, kitalálva hozzá a kiegészítőket, hozzá illesztve az ékszert is. Ez mindkét félnek hasznos: a divattervező, ahol csak lehet, hírül adja, kiket öltöztet - ez számára reklám - a híresség pedig ingyen öltözékben mulathat.

Az idei Operabálon például S. Hegyi Lucia, Makány Márta, Benes Anita, Héjja János ruhakölteményeit láthatja majd hírességeken a nagyérdemű, de lesznek bizonyára, akik például Náray Tamás öltözékében ropják majd.

A bál nem az az esemény, ahol elsősorban az avangárd stílusú fiatal tervezők fantáziadús, ám hordhatatlan kollekciójára van igény, inkább a kissé konzervatívabb, elegáns, de hordható holmik válnak be. Ahogyan Héjja János, az Operabál egyik felkért tervezője elmondta az MTI munkatársának, külön estélyi ruhadivat sem itthon, sem külföldön nincs, legfeljebb a világmárkák terveznek külön kollekciókat ilyen célra. Az általános divattrendek és a hagyományok érvényesülnek azoknál a divatházaknál is, amelyek kifejezetten az alkalmi öltözékekre szakosodnak.

Akit nem zavar, hogy feltűnést kelt megjelenésével, az persze nagyon szexi, feltűnően kivágott és botrányos színű holmikat is választhat. Az viszont fontos, hogy a bálozó nő érezze jól magát a kiválasztott öltözékben. A báli titkok tudói azt szokták javasolni, jó pár nappal a nagy esemény előtt (akárcsak az esküvőknél) járassák be a nők a szoknyát, a felsőt, a fűzőt, a melltartót, és a kabátkát - ez utóbbi lehet boleró, stóla is - és ha kiderül hogy kényelmetlen vagy túl meleg, válasszanak másikat.

A báli ruhákra is érvényes, hogy azt kell hangsúlyozni egy alakon, ami szép. A telt keblű nőknek értelemszerűen a dekoltázst, de ne legyen túl merész a kivágás, mert kényelmetlen, ha állandóan igazgatni kell a fűzőt vagy melltartót alatta, főleg tánc közben. A melltartó ne legyen vadonatúj, de persze sokat használt se. A vadonatújról kiderülhet, hogy kebel alatt nyom - pláne a báli vacsora és a szénsavas pezsgő után - a régi, jó kényelmes használtnál pedig kínos lehet, ha kilátszik a pántja.

A kis mellű nők nyugodtan alkalmazhatnak a felsőn masnit, művirágot, dupla fodrot, kitűzőt, ami teltebbnek mutatja a keblet. Az alul ducik részére a kifelé szélesedő, lehetőleg részekből szabott, jó anyagból varrt fekete szoknya szinte kötelező. Ne takarja el a bokát, ha az szép és karcsú, mert akkor rövidíti az alakot és elrejti a cipőt.

A felső, azaz a vállpántos vagy pánt nélküli top és a kis kabát legyen hangsúlyos, színes, csillogó, hogy elterelje a figyelmet a teltebb combról.
Csapott vállú nő ne viseljen vállnélküli felsőt és stólát se - testmagasságtól függetlenül - mert még csapottabbnak mutatja a vállat. A most divatos boleró, kissé emelt vállcsúccsal előnyösebb számukra.

Érdemes figyelembe venni, hogy a lurex, a gyöngyözött, hímzett, flitteres, pajettes anyagok, a nehéz brokátok, nylonmuszlinok, az alábélelt düsesz melegítenek, főleg ha szorosra vannak fűzve.

A külön szoknya és a változtatható, variálható felsőrész azért is praktikus, mert így szinte mindig más öltözékben lehet az elegánsabb eseményeken megjelenni.

A magas sarkú cipő kötelező. A báli retikül mindig kicsi, bársonyból varrt, gyöngyözött vagy gobelinhímzésű, arany csatos. Hátránya, hogy nem fér bele semmi.

Régi trükk, hogy egy szebb, de nagyobb táskában a bálozó hölgy vigyen magával a bálba sminkkészletet, hajlakkot, az arcot felfrissítő buborékmentes ásványvizet, nedves illatos törlőkendőt, dezodort, tűt, cérnát, gyógyszert és tartalék cipőt, és azt hagyja a ruhatárban. A bál vége felé nyugodtan át lehet venni így a régi, de ugyancsak elegáns fekete cipőt, ha szorítana az új szandál. Főleg a pántokból álló, arany, ezüst, nagyon magas sarkú szandálok kényelmetlenek. Tartalék cipőt azért is érdemes vinni, mert a szandál sarka tánc közben kitörhet.

Hogy milyen gyakran fordulnak elő apró báli "balesetek", arra jellemző, hogy a február 21-i Operabálon "boxutcát" rendeznek be - azaz itt lehet megvarratni a leszakadt gombot, cipő elsősegélyt kérni, felfrissíteni a frizurát és megmasszíroztatni a fáradt lábat - olvasható az MTI híradásában.
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére
1/5
Olvasta már?
előző
következő

Kapcsolódó cikkek

Hozzászólások
Összesen: 0 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

 

168 óra - A hetilap

Lapajánló

 

Előfizetés

Táncsics Alapítvány
A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
BLOG-BLOKK
További blogjaink
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink

Szavazás

Thomas Burdenell alias Lord Cardigan (1797-1868)
Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Olaszország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!