2012. május 24. csütörtök - Eszter, Eliza. Holnapi névnap: Orbán

A videó lejátszáshoz Flash Player, és engedélyezett Javascript szükséges!

LEGÚJABBAK A ROVATBAN
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
LEGÚJABBAK A FÓRUMON

AMIRE MÉG AZ MSZP SEM VETEMEDETT!

Lé Hűtő - 2012.05.24 15:23

Klubrádió - Vége

Lé Hűtő - 2012.05.24 15:15

Demokratikus Koalíció Pártja

Rózsa Misi - 2012.05.24 12:45

A FIDESZ vizet prédikál, és bort iszik......

Lé Hűtő - 2012.05.24 11:39

magyarfoci

vadegér - 2012.05.24 10:50

Társalgó, 2012. május

tolstoy - 2012.05.24 10:44

Hmmm....

nonest - 2012.05.24 10:38

Hát milyen országban élünk?

Wotan - 2012.05.24 09:50
OLVASÓINK ÍRTÁK
További cikkeink
LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Csütörtök, 2011. szeptember 8. 13:14
168 Óra Online írása

Jótékonyság

„Fuss a rákkutatásért”

  • Tetszik:
2011 szeptember 10.-én (szombaton) 11 órai kezdettel idén tizenkilencedik alkalommal kerül megrendezésre a Fuss a Rákkutatásért Alapítvány, a ChinaCham Hungary Magyar-Kínai Gazdasági Kamara, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) és az Országos Takarék Szövetkezet (OTSZ) közös szervezésében a „Fuss a Rákkutatásért" jótékonysági futás, ezúttal új helyszínen a Puskás Ferenc Stadionban.
A rendezvény védnökei: Bánki Erik az Országgyűlés Sport- és Turizmusbizottságának elnöke, Borkai Zsolt a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, Dr. Felkai László közigazgatási államtitkár, Dr. Túrós András az Országos Polgárőr Szövetség elnöke.

A futás segítségével 1997 óta több mint 150 millió forint értékben adományoztak a szervezők nagy értékű, világszínvonalú berendezéseket a magyarországi rákkutatással foglalkozó orvosok és rákkutatók részére. A hagyományos, adománygyűjtő futást egy bátor, kanadai fiatal Terry Fox története indította el 20 évvel ezelőtt. Magyarországon a 90-es évek eleje óta rendeznek Fuss a Rákkutatásért! jótékonysági futást. A szervezők nagy eredménynek tartják, hogy a kezdeti szinte csak külföldiekből álló futók között egyre több hazai nagyvállalat képviselteti magát. Az Országos Polgárőr Szövetség a „Fuss a Rákkutatásért Alapítvány" támogatására gyűjtést szervez, a befolyt összeget ünnepélyesen Dr. Túrós András úr, az OPSz elnöke adja át a helyszínen.

A „Fuss a Rákkutatásért" Alapítvány tagja kizárólag önkéntes alapon, társadalmi munkában vállalja a Futás és a kapcsolódó rendezvények szervezését. Az Alapítványnak nincsenek alkalmazottai. Az Alapítványnak négy bevételi forrása van a vállalati támogatás, a tombolajegy értékesítés, a futók adományai és a személyi jövedelemadó 1 %
A Futás nem verseny, a táv 2 kilométer, mely megtehető futva, sétálva. Minden regisztrált résztvevő a futás végén ajándékcsomagot kap, melyet a támogatók adományai töltenek meg. Az előző évekhez hasonlóan 10 fős, illetve ennél nagyobb csapatok előre is regisztrálhatják magukat . A rendezvényen értékes tombola nyeremények (pl. laptop, nagy értékű utazások, vásárlási utalványok, stb. ) kerülnek kisorsolásra a futók között.

A futás teljes, auditált bevételét a szervezők továbbra is a magyar rákkutatás javára ajánlják fel. Bár a gazdaság jelenlegi helyzete nem hat kedvezően a civil adománygyűjtő kezdeményezések eredményességére, az Alapítvány kuratóriuma és önkéntesei bizakodóak, hogy idén is sok támogató és futó áll nemes ügyük mellé.
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére
1/5
Olvasta már?
előző
következő

Kapcsolódó cikkek

Hozzászólások
Összesen: 0 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

 

168 óra - A hetilap

Lapajánló

 

Előfizetés

A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
Hirdetés

A világ nyitva áll

Péntek, 2012. május 11. 12:37

Gyorsabban szeretne szállítani, ráadásul még több helyre a világon? Bízza a FedExre. Legyen szó importról vagy exportról, expressz vagy economy szolgáltatásról, nagy- vagy kisméretű csomagról, mindig készen állunk, hogy az Ön számára legmegfelelőbb megoldást kínáljuk.
Címkék: hirdetés
BLOG-BLOKK
További blogjaink
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink

Szavazás

Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Olaszország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!