2012. május 25. péntek - Orbán. Holnapi névnap: Fülöp, Evelin

A videó lejátszáshoz Flash Player, és engedélyezett Javascript szükséges!

LEGÚJABBAK A ROVATBAN
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
Olaszország

168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Péntek, 2010. június 11. 14:16
168 Óra Online írása

A pápa védelmébe vette a cölibátust a támogatására összegyűlt papok előtt

  • Tetszik:
XVI. Benedek pápa védelmébe vette a cölibátust abban a beszédében, amelyet a papság évének vége alkalmából és ezzel együtt az ő támogatására összegyűlt mintegy 15 ezer pap előtt mondott csütörtök este a vatikáni Szent Péter téren - írja az MTI.
A világ minden tájáról érkező papok esti virrasztást tartottak a téren. Az egyházfő kijelentette a beszédben, hogy a papi nőtlenség a hit egyik jele az egyre inkább szekularizálódó világban. Beszélt a papok nemi visszaélései okozta egyházi botrányokról, de csak úgy utalt rájuk, mint azok a "járulékos botrányok", amelyek kidomborították "tökéletlenségünket, és bűneinket".

A pápa által meghirdetett és a papi hivatásnak szentelt év június 19-én zárul. Ebben az egy évben - amelyet sokan "annus horribilis"-nek neveznek - több száz új lelkipásztori visszaélésre és ezek takargatására derült fény szerte a világon. A Vatikán lapja, a L'Osservatore Romano csütörtöki első oldalas cikkében azt írta: "Valójában ez az év igenis a kegyelem éve volt, mert a papok elvetették belső megújulásuk magjait, és e magok gyümölcsöt fognak teremni".

A virrasztásra tervezett egyházfői beszéd előtt sokan találgatták, hogy XVI. Benedek ejt-e szót ismét a botránysorozatról. Nemrég tett portugáliai lelkipásztori útján azt mondta: ezek a bűnök az egyházon belül fakadnak, és nem külső tényezők hatására. Vatikáni tisztségviselők és kiadványok ugyanis korábban azt állították, hogy ezek a vádak, a médiából, a szabadkőművesektől és a katolikusellenes lobbiktól származnak.

A pápa a beszédben válaszolt öt kiválasztott pap egy-egy kérdésére, de egyik kérdés sem vonatkozott a nemi visszaélésekre vagy az általuk keltett botrányokra. A papi nőtlenségről éppen az egyik kérdésre válaszul beszélt. Az egyházfő azt mondta: "a cölibátus maga egy nagy botrány" egy olyan világban, amelyben az embereknek nincs szükségük Istenre, de a nőtlenség a hit és Isten világbeli jelenlétének egyik fontos jele.

A világ papjainak találkozója egy pénteki misével zárul majd.
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére
1/5
Olvasta már?
előző
következő

Kapcsolódó cikkek

Hozzászólások
Összesen: 3 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

nagynepappe
2010-06-12 21:57:21   #3

Ilyen idős korban már bizonyára könnyű a nőtlenség előnyeiről értekezni...

wideki
2010-06-12 15:28:50   #2

Így van!
A vagyon fogja össze az egyházat.

öreg innovátor
2010-06-11 16:23:13   #1

A cölibátus mellett szóló másik érv, hogy ilymódon a papságnak nincs örököse, ezért a hálás hívek adományai, hagyatékai évszázadokon keresztül mind az Egyházra szálltak.

1

 

168 óra - A hetilap

Lapajánló

 

Előfizetés

A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
Hirdetés

A világ nyitva áll

Péntek, 2012. május 11. 12:37

Gyorsabban szeretne szállítani, ráadásul még több helyre a világon? Bízza a FedExre. Legyen szó importról vagy exportról, expressz vagy economy szolgáltatásról, nagy- vagy kisméretű csomagról, mindig készen állunk, hogy az Ön számára legmegfelelőbb megoldást kínáljuk.
Címkék: hirdetés
BLOG-BLOKK
További blogjaink
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink

Szavazás

LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
Bill of Rights - az angol alkotmányos monarchia alapvető jogszabálya
Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Olaszország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!