2012. május 25. péntek - Orbán. Holnapi névnap: Fülöp, Evelin

A videó lejátszáshoz Flash Player, és engedélyezett Javascript szükséges!

LEGÚJABBAK A ROVATBAN
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
Olaszország

168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Hétfő, 2008. augusztus 25. 16:26
168 Óra Online írása

Sikerült elkerülni az indulatok felhevülését

Könnyed traccsparti: a világ sorsa a tét

  • Tetszik:
Moszkva fel van készülve a NATO-hoz fűződő kapcsolatainak akár teljes megszűnésére is, mivel - "nem Oroszország hibájából" - nagyon megromlottak a kapcsolatok közte és az észak-atlanti szövetség között a grúziai konfliktus nyomán - jelentette ki Dmitrij Medvegyev.
MTI-fotó
Medvegyev: Grúzia mindannyiunknak figyelmeztetés
Az orosz elnök szavai szerint Moszkva fel van készülve mindenre, "egészen a kapcsolatok teljes megszűnéséig", írta az MTI. Hozzátette, hogy ez persze nemkívánatos fejlemény lenne, de a NATO többet veszítene a dolgon, mert "mindenekelőtt az észak-atlanti szövetség érdekelt együttműködésünkben, nem pedig Oroszország... Ha ők ezt az együttműködést lényegében megszakítják, az nem jelent számunkra semmiféle szörnyűséget".

Az orosz államfő Szocsiban beszélt erről, ahol megvitatta a kérdést Dmitrij Rogozinnal, Oroszország NATO-nál akkreditált állandó képviselőjével. Hírügynökségek korábban úgy értelmezték szavait, hogy Moszkva akarja megszakítani együttműködését az észak-atlanti szervezettel, de utóbb helyesbítettek.

Moszkva "teljes értékű kapcsolatokat és partnerséget" akar, de nincs szüksége a partnerség illúziójára, miközben "minden oldalról bázisok vesznek körül bennünket, és egyre több államot vonnak be az észak-atlanti tömbbe" - idézték az államfő szavait orosz hírügynökségek.

A NATO a múlt héten felfüggesztette a NATO-Oroszország Együttműködési Tanács találkozóit, hogy nyomást gyakoroljon Moszkvára a Grúziában lévő orosz csapatok kivonása érdekében. Jaap de Hoop Scheffer, a szövetség főtitkára figyelmeztette Moszkvát: nem tehet úgy, mintha mi sem történt volna, miközben orosz csapatok maradnak Grúziában.

Figyelmeztette Moldovát is

A legutóbbi dél-oszétiai események megmutatták, milyen veszélyesek lehetnek a befagyasztott konfliktusok - figyelmeztette Dmitrij Medvegyev orosz államfő moldovai kollégáját, Vlagyimir Voronyint.

A Szocsiban tartott találkozón kijelentette: a Grúziától elszakadni kívánó területek problémája a fegyveres konfliktusig fajult, ez "mindannyiunknak figyelmeztetés, és ebben az összefüggésben kell vizsgálni a Dnyeszteren túli terület ügyét."

Ugyanakkor az orosz elnök hangsúlyozta: jó esélyt lát a Moldovától elszakadni kívánó Dnyeszteren túli terület ügyének rendezésére.

Voronyin hangsúlyozta: Tiraszpol problémája 17 éve fennáll, de 2001 óta, amióta elnök, sikerült elkerülni az indulatok felhevülését, és azt mondta, nem is fogja hagyni, hogy a helyzet fegyveres konfliktussá fajuljon. Mindazonáltal rámutatott: a befagyasztott, vagy alvó konfliktusok olyanok, mint a vulkánok.

Natalja Tyimakova, az orosz elnök sajtótitkára a találkozó után bejelentette: a legközelebbi jövőben megbeszéléseket tartanak majd az érdekelt felek - Oroszország, Moldova és a Dnyeszteren túli terület - képviselőinek részvételével. Tyimakova hozzátette, hogy Medvegyev Voronyinnak hangsúlyozta: Oroszország kész erőfeszítéseket tenni a konfliktus végleges rendezése érdekében, s elhangzott, hogy mindkét fél kész a kérdésben a konzultációk folytatására.

A Dnyeszteren túli terület ügyében 5+2 formátumban folytatott tárgyalások - amelyeken Moldova, a Dnyeszteren túli terület, Oroszország, Ukrajna és az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) vett rész, s megfigyelőként jelen volt az EU és az Egyesült Államok -, 2006 februárjában szakadtak meg, s csak két év elteltével sikerült felújítani a folyamatot. Voronyin moldovai államfő és a Dnyeszteren túli el nem ismert köztársaság vezetője, Igor Szmirnov között hét éves szünet után idén áprilisban került sor az első találkozóra. Ezen megállapodtak abban, hogy a tárgyalásos folyamat felélesztése céljából felújítják a rendszeres kapcsolatot.

Sajtóértesülések szerint ezekben a napokban Moszkvában tartózkodik Igor Szmirnov is, de programja nem ismert. Az orosz államfővel a tervek szerint szeptemberben lesz hivatalos találkozója.
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére
1/5
Olvasta már?
előző
következő

Kapcsolódó cikkek

Hozzászólások
Összesen: 3 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

davidoff90
2008-08-26 05:03:14   #3

Döbbenetes,hogy milyen ingatag világban élünk.Az érdekek,a pénz,a tőke,a világhatalom-ez a mozgatórugó.Poltikusnak lenni,emberek milliárdjainak sorsáért felelni nagy önuralmat és bölcsességet kíván.Nemcsak nézést,látást,felelősségérzetet.Aki magamutogatásra próbálja a világ dolgait is felhasználni,nem csak a saját sorsát teszi kockára.Az országét is.

tsz elnok
2008-08-25 22:03:40   #2

Koszi!

tsz elnok
2008-08-25 16:57:25   #1

Aha.Csak egy megjegyzes a cikkhez: a fenykepen nem a moldovai allamfovel lathato Medvegyev,hanem a belarusszal,akinek most nem jut eszembe a neve es arra is lusta vagyok h utananezzek h ki a fene az!

1

 

168 óra - A hetilap

Lapajánló

 

Előfizetés

A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
Hirdetés

A világ nyitva áll

Péntek, 2012. május 11. 12:37

Gyorsabban szeretne szállítani, ráadásul még több helyre a világon? Bízza a FedExre. Legyen szó importról vagy exportról, expressz vagy economy szolgáltatásról, nagy- vagy kisméretű csomagról, mindig készen állunk, hogy az Ön számára legmegfelelőbb megoldást kínáljuk.
Címkék: hirdetés
BLOG-BLOKK
További blogjaink
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink

Szavazás

LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
Bill of Rights - az angol alkotmányos monarchia alapvető jogszabálya
Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Olaszország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!