2012. február 10. péntek - Elvira. Holnapi névnap: Bertold, Marietta

A videó lejátszáshoz Flash Player, és engedélyezett Javascript szükséges!

LEGÚJABBAK A ROVATBAN
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:

Mi ez a haverkodás? A szlovákok keblükre ölelték Schmittet

  • Tetszik:
Levélben gratulált Schmitt Pálnak köztársasági elnökké választásához Ivan Gasparovic szlovák államfő, s hivatalos szlovákiai látogatásra is meghívta új magyar partnerét - közölte pénteken a pozsonyi elnöki hivatal. A látogatás időpontját diplomáciai úton később rögzíthetik. "Kihasználom az alkalmat, hogy megerősítsem: a Szlovák Köztársaság készen áll arra, hogy a Magyar Köztársasággal intenzív és nyílt politikai párbeszédet folytasson az alkotmányos vezetők minden szintjén, az államfőt is beleértve" - olvasható a levélben.
"Mély meggyőződésem, hogy az építő jellegű baráti kommunikáció a közös érdeklődésre számot tartó területeken hasznára válik nemcsak a két ország lakosainak, akiket egybeköt az európai uniós és a NATO-partnerség, hanem hozzájárul a jószomszédi kapcsolatok, valamint a szlovákok és a magyarok közös közép-európai identitásának a megerősítéséhez is" - írja Gasparovic.

Leszögezi: mindkét ország állampolgárainak érdeke, hogy "teljes értékű szomszédi párbeszédet folytassunk, amely a kölcsönös tiszteleten alapul, illetve minden olyan pozitívumnak a támogatásán, amely kétoldalú kapcsolatainkat és regionális együttműködésünket alakítja".

A szlovák államfő sok sikert kívánt Schmitt Pálnak elnöki feladatai ellátásához - írta az MTI.
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére
1/5
Olvasta már?
előző
következő

Kapcsolódó cikkek

Hozzászólások
Összesen: 2 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

öszike13
2010-07-04 10:29:47   #2

DIPLOMÁCIA, ezt ugy nevezik, szerintem....

wideki
2010-07-04 09:03:23   #1

Kedves BUNKOCZITA!
aki a czikket írta!
Ez tejesen természetes gesztus!
Nem haverkodás!

1

 

168 óra - A hetilap

Lapajánló

 

Előfizetés

Táncsics Alapítvány
A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
BLOG-BLOKK
További blogjaink
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink

Szavazás

LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Olaszország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!