2012. május 25. péntek - Orbán. Holnapi névnap: Fülöp, Evelin

A videó lejátszáshoz Flash Player, és engedélyezett Javascript szükséges!

LEGÚJABBAK A ROVATBAN
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
Olaszország

168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Szombat, 2009. november 7. 07:52
168 Óra Online írása
Címkék: bűnügy USA

Bekattant a pszichiáter: 13 halott, sok sebesült

  • Tetszik:
Tizenhárman meghaltak és 31-en megsebesültek a helyi idő szerint csütörtökön egy texasi katonai bázison történt lövöldözésben. Kiderült, hogy az amerikai hadsereg egy őrnagya, egy pszichiáter nyitott tüzet társaira.
A 39 éves tiszt, Malik Nadal Hasan szemtanúk pénteki beszámolói alapján az arab Allahu Akbar (Isten hatalmas) kifejezést kiáltotta, mielőtt lövöldözni kezdett. A mészárlást végző tisztre ugyan négyszer rálőttek, de nem halt meg, eszméletlen állapotban kórházban fekszik, katonai felügyelet mellett. Lélegeztető készüléken van, de élete nincs veszélyben. A sebesültek állapota is stabil. Az öldöklő katonaorvost egy katonanő állította meg, aki maga is megsebesült a tűzharcban.

A pszichiáter külföldi háborúkban megsebesült katonákat kezelt, de őt is kijelölték külföldi bevetésre, felkészítése folyamatban volt. Unokatestvére, Nader Hasan elmondta, hogy testvére hitét gyakorló muzulmán, az Egyesült Államokban született. Parancsot kapott iraki vagy afganisztáni bevetésre, de ő nem akart menni, rémálom volt számára az esetleges kiküldetés.

A támadás a Fort Hood-i bázis úgynevezett készenléti központjánál történt, ahol a háborús bevetésre, Irakba vagy Afganisztánba utazó vagy onnan visszatérő katonák egészségügyi ellenőrzésen esnek át. Az ámokfutó két pisztolyt használt, amelyek közül az egyik félautomata, de egyik sincs rendszeresítve az amerikai erőknél – írta az MTI.

A Texas középső részén, Austin és Waco között félúton található létesítmény a világ egyik legnagyobb katonai támaszpontja, ahol 53 ezer katona állomásozik, akiknek 17 ezer családtagja is a bázison él.

Az esetről azonnal értesítették Barack Obama elnököt, aki nem sokkal később a sajtó előtt együttérzéséről biztosította a lelőtt és megsebesített katonák hozzátartozóit. Obama "az erőszak iszonyatos kitöréseként" beszélt a Fort Hood-i esetről. Azt mondta, tragédia katonákat elveszíteni külföldön, és még szörnyűbb, amikor amerikai földön egy katonai bázison támadják meg őket.
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére
1/5
Olvasta már?
előző
következő

Kapcsolódó cikkek

Hozzászólások
Összesen: 0 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

 

168 óra - A hetilap

Lapajánló

 

Előfizetés

A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
Hirdetés

A világ nyitva áll

Péntek, 2012. május 11. 12:37

Gyorsabban szeretne szállítani, ráadásul még több helyre a világon? Bízza a FedExre. Legyen szó importról vagy exportról, expressz vagy economy szolgáltatásról, nagy- vagy kisméretű csomagról, mindig készen állunk, hogy az Ön számára legmegfelelőbb megoldást kínáljuk.
Címkék: hirdetés
BLOG-BLOKK
További blogjaink
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink

Szavazás

LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
Bill of Rights - az angol alkotmányos monarchia alapvető jogszabálya
Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Olaszország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!