2012. február 10. péntek - Elvira. Holnapi névnap: Bertold, Marietta

A videó lejátszáshoz Flash Player, és engedélyezett Javascript szükséges!

LEGÚJABBAK A ROVATBAN
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Szombat, 2009. április 4. 13:13
168 Óra Online írása

Tízezrek tüntetnek Berlusconi ellen: Hajrá Olaszország, hajrá olaszok!

  • Tetszik:
Tömegtüntetés kezdődött szombaton Rómában a Silvio Berlusconi vezette jobbközép kormány ellen a legnagyobb szakszervezeti tömörülés (CGIL) felhívására.
Öt különböző tiltakozó menet vonult át a belvároson, kormányellenes jelszavakat és a gazdasági válság hatásait enyhítő, szociális intézkedéseket követelve. A szervezők szerint százezrek vesznek részt a megmozduláson, amelynek tetőpontja a délutáni nagygyűlés lesz a Circus Maximuson, az ókori kocsiversenypálya helyén.

A szakszervezet felhívására diákszervezetek és baloldali pártok tagjai is utcára vonultak. A tüntetők élén Gugliemo Epifani szakszervezeti vezető és Dario Franceschini, az ellenzéki Demokrata Párt vezére haladt - jelentette az MTI. "Berlusconi eddig csak a bankoknak és az autóiparnak dobott mentőövet, de tudomást sem vesz annak a több százezer olasznak az ínséges helyzetéről, akik már elvesztették állásukat vagy hamarosan munkanélküliek lesznek" - mondta Epifani.

A kormány bírálta a szakszervezeti megmozdulást. "A tüntetés olyan abszurd, mint sztrájkolni az eső ellen. Egy világméretű válság ellen értelmetlen tüntetni" - jelentette ki Maurizio Sacconi munkaügyi miniszter. "Ez tisztán politikai megmozdulás és semmilyen módon nem segíti az olaszokat abban, hogy kiutat találjanak a válságból" - fűzte hozzá.

Berlusconi néhány nappal ezelőtt megalakította az olasz jobboldal gyűjtőpártját. Annak idején ő találta ki a Forza Italia, azaz a Hajrá Olaszország elnevezésű pártot. Ennek mintájára, tőle vette át később Orbán Viktor a Fidesz-nagygyűlések hagyományos szlogenjét: "Hajrá Magyarország, hajrá magyarok!" Ugyancsak Berlusconi találmánya volt a polgári körök mozgalma, amit szintén lemásolt a Fidesz.
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére
1/5
Olvasta már?
előző
következő

Kapcsolódó cikkek

Hozzászólások
Összesen: 1 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

Zanza
2009-04-04 14:38:15   #1

Én meg már azt hittem, OV-nak volt eredeti ötlete is. Abban a gyűjtőpártban olyanok is vannak, akik Mussolini követőiként aposztrofálják magukat. Ez lenne a szép új világ?

1

 

168 óra - A hetilap

Lapajánló

 

Előfizetés

Táncsics Alapítvány
A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
BLOG-BLOKK
További blogjaink
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink

Szavazás

LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Olaszország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!