2012. február 9. csütörtök - Abigél, Alex. Holnapi névnap: Elvira

A videó lejátszáshoz Flash Player, és engedélyezett Javascript szükséges!

LEGÚJABBAK A ROVATBAN
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Péntek, 2010. február 26. 18:26
168 Óra Online írása

Újabb német katonák mehetnek Afganisztánba

  • Tetszik:
A német parlament pénteken jóváhagyta, hogy újabb egységek menjenek Afganisztánba - írja a Független Hírügynökség.
A képviselői döntés értelmében 850 katonával bővülhet a kontingens. Jelenleg 4500-an szolgálnak az ázsiai ország északi részén. Hozzájuk csatlakozik majd 500 katona, 350-et pedig készültségbe helyeznek. A német közvélemény nem támogatja ugyan újabb egységek küldését, ám a törvényhozásban nem csak a konzervatív-liberális kormánykoalíció, hanem a legnagyobb ellenzéki párt, a szociáldemokraták is támogatják azt. A pénteki döntést még a felsőháznak is jóvá kell hagynia, ám ez inkább már csak formális lépés.

"Az értelem és a felelősségtudat győzelme"- így értékelte a szavazást Guido Westerwelle liberális külügyminiszter. Mint mondta: ez egyúttal a kabinet új Afganisztán-politikáját is jelzi. Szerinte a korábbi célokon változtatni kellett, ugyanakkor azt sem lehetett tenni, hogy "félrenézünk és kivonulunk." A német katonák afganisztáni mandátumát egy évvel most meg is hosszabbították.

A szavazást a Baloldal nevű párt képviselői zavarták meg. Táblákat tartottak föl a teremben azoknak a neveivel, akiket egy NATO-csapás alatt, német kérésre öltek meg- tévedésből. Az incidens miatt a Baloldal képviselői nem szavazhattak. Klaus Ernst szóvivő szerint nem normális dolog háborúról szavazni, még több katonát küldeni, amely egyben még több halottat is jelent szerinte.
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére
1/5
Olvasta már?
előző
következő

Kapcsolódó cikkek

Hozzászólások
Összesen: 0 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

 

168 óra - A hetilap

Lapajánló

 

Előfizetés

Táncsics Alapítvány
A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
BLOG-BLOKK
További blogjaink
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink

Szavazás

LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Olaszország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!