A szegedi fideszesek szerint az "érzéketlenség és a tiszteletlenség netovábbja", hogy az MSZP önkormányzati átadó ünnepség képében "harsány" választási kampányrendezvényt tart a nemzeti gyásznapon. Mindeközben ugyanaznap Budapesten a fideszes Spaller Endre négyórás, rockzenés, lufis, popcornos, vattacukros kampányzáró nagygyűlést tartott. Más a fideszes mérce Szegeden és Budapesten?
A Szegedi Fidesz Szervezet megkongatta a vészharangot: A
nemzeti gyásznapon tartanak harsány kampányrendezvényt a szegedi szocialisták – áll a sajtónak eljuttatott közleményükben.
Nézzük, hogyan tiporják páros lábbal a nemzeti gyászt az elvetemült szegedi szocik:
„Az
érzéketlenség és a tiszteletlenség netovábbja, hogy Botka László (MSZP) és Ujhelyi István (MSZP) országgyűlési képviselők a nemzeti gyásznap ellenére tartanak harsány választási kampányrendezvényt szombaton. A hivatalosan
önkormányzati átadó ünnepségként közpénzen meghirdetett, és a sajtón kívül közvetlen lakossági telefonhívásokkal is propagált program durván megsérti a nemzeti gyásznap méltóságát, és alapvetően sérti a városban mindazok érzéseit, akik részvétet éreznek a lengyel népet ért hatalmas veszteség miatt. A nemzeti gyásznapra való tekintettel a Fidesz nem vesz részt a programon, hanem a nap szelleméhez méltóan - a lengyel-magyar barátság jegyében -emlékezik a sajnálatos tragédiára” – olvashatjuk a szegedi fideszesek közleményében.
Ne akadjunk fenn a „sajnálatos tragédián” (van örömteli tragédia is?), hanem gondoljuk bele, micsoda vircsaft folyhat ezen a „harsány” önkormányzati átadó ünnepségen, melytől a szegedi Fidesz
érzéseiben mélyen megsértve tartózkodik! Hangos nótázás, tömeges, fékevesztett tánc, nyílt színi orgia? Vagy egy szimpla önkormányzati ünnepség is „durván megsérti a nemzeti gyásznap méltóságát”?

A szerző felvételei
Ingyen kampánynasi, szórólappal
Mit szóltak volna a méltóságteljesen emlékező szegedi fideszesek, ha szombat délután –
gyásznap! – elvetődtek volna Budapest XIII. kerületébe, ott is Angyalföldre, a Rákos patak partjára, ahol az országban az egyetlen, egyéniben első helyen végzett szocialista képviselőt,
Tóth Józsefet szeretné legyőzni a második fordulóban a fideszes
Spaller Endre.
Vagy
más a fideszes mérce Szegeden és Budapesten, vagy csak Szegedre hirdettek nemzeti gyásznapot és Budapestre nem, mindenesetre a szombati gyásznap délutánjára a Spaller Endre
zenés fideszes kampányzáró bulit szervezett. Kihangosítva, hogy az egész környék élvezze a rockot, négy órán keresztül. A gyerekeknek felfújható narancsszín ugrálóvárat hozattak, hasonszín lufikat osztogattak, ingyen járt a popcorn és a vattacukor. Ezt azért az emberek többsége még
nemzeti félgyásznak sem nevezné.
Abban pedig biztosak lehetünk, hogy ez a
harsányság fideszes kampányzáró hiszen maga Spaller Endre hirdette így meg a szórólapján. Méghozzá
nagygyűlésnek, melyen a fideszes jelölt mellett ott lesz Pataky Attila, Mészöly Kálmán és Kovács „Kokó” István.
Az újságíró úgy döntött, a közértből hazafelé menet megtekinti, mekkora az a nagygyűlés, és fényképezőgéppel megörökíti a hangulatot.
A gyűlés kettőkor kezdődött, de fél négykor, amikor az újságíró odaér,
nem nagy. Mondhatni, a napsütötte patakparton játszó, ingyen popcornért és vattacukorért sorban álló gyerekeken és szüleiken, valamint a kutyasétáltatókon és a padon sütkérező nyugdíjasokon kívül nem sokan jöttek el.
Megjelent viszont
a politikai pedofília: az ingyen popcorn és vattacukor tövében Orbán Viktor és Spaller Endre képével díszített szórólapok lapulnak, árukapcsolásként kötelezően járnak a csemegéhez. Az újságíró konstatálja: a vattacukor nem narancsszínű, hanem
rózsaszín. (Csak nem a Tóth Jóska cserélte ki suttyomban tréfából az ételszínezéket?)
Újabb színfolt: három férfi világoskék sörös dobozokból kortyol. –
Mi a Pataky Attilára várunk – közlik jókedvűen, kérdés nélkül. Úgy értesültek, fél öt körül jön. – Lezavar majd egy negyedórás haknit – mondja egyikük, majd sörös derűvel hozzáteszi: – Ja és kampány van, meg kell hallgatni a beszédeket, hogy a következő fordulóban kire kell húzni az ikszet, tessék a Fideszre szavazni!
Az újságíró nem tudja eldönteni, hogy a jókedvű férfi komolyan mondja ezt, vagy ironizál. Egy középkorú hölgy a jelölt kampány-holdudvarából viszont
nem hagy kétséget: – Spaller Endrére kell húzni az ikszet! – közli olyan hanghordozással, ahogy a tanító néni szól a nehezebb felfogású nebulóhoz. A három jó hangulatú sörös arrébb vonul, de még visszaszólnak, hogy legközelebb a Tabánban koncertezik Pataky Attila.
Nemzeti vásárfiát is lehet venni. Trikolór karkötők, köztük egy
árpádsávos is. Nyilván kerül belőle elő több is a pult alól, ha érkezik az igény. A Nagy-Magyarország autómatrica is csak félig kandikál ki. Csak szordínósan. Csak jelezve, hogy a
szélsőségesebb vásárlók is megtalálják a nekik tetsző portékát a Fidesz-bulin. Kitűzők: lyukas zászlók, ilyen meg olyan címerek, sasok, keresztek, turulok. Néha egy-egy szkíta dombormű utánzata. Magyarok Söre. Paprikaőrlemény. (Mitől magyarosabb, mint a többi?) Bakay Kornél-könyv, Kárpátia-CD.
Család válogat a csecsebecsék között. – Én madaras jelvényt szeretnék – mondja a pultot alig felérő kislány. Megkapja.
Kitűznek rá egy turult.
Az újságíró megpillantja Dorkát, a házban lakó arany retrivert, mögötte a gazdi fonott kosárral, célirányosan sietnek a közért felé. Az újságíró legszívesebben a föld alá süllyedne. Nem ismeri Dorka gazdijának politikai nézeteit, önmaga miatt zavarja, ha netán azt gondolná róla, élvezkedésből lébecol itt.
Viszont úgy tűnik, elnyerte az árus bizalmát, aki megkéri: – Vigyázna addig a standra, amíg keresek egy mellékhelyiséget? – Majd hozzáteszi: – Most már igen sürgős.

Cukros narancsszínű élvezet
Emberek vagyunk, az újságíró igent mond, csak hozzáteszi, hogy siessen, ha lehet. Ott áll a nemzeti zsuzsuk mögött, egyik kezében fényképezőgép, másikban bevásárlószatyor, és drukkol, nem jöjjön arra ismerős. Az árus tényleg siet.
Egy óra múlva, fél ötkor sűrűsödnek a színpadon az események, éppen maga Spaller szónokol. Ráférne egy beszédtanár. A szöveg annyira közhelyes (nyugdíjak, lakások, rezsi, gyógyszerárak, ellopták, kitalicskázták, hazudtak
reggel, éjjel és este (sic!), de majd a Fidesz stb. stb.), hogy csak a „nagygyűlés” résztvevőinek kemény magja figyel rá. Az idézőjel azért, mert a díszvendégek érkezésére szaporodik ugyan valamennyire a résztvevők száma, de nagygyűlésről még mindig túlzás lenne beszélni. Angyalföld nem lehet ellenzékben! – száll a jelszó a lufik és vattacukrok felett.
Apropos, vattacukor: időközben ételfestéket cseréltek, most már
narancsszínben nyomatják az ingyen csemegét, a gyerekek szája körül narancssárga ragacsos foltgyűrű.
Mészöly Kálmán lép a színpadra. Nemcsak az ország van bajban, hanem a sport és a futball is – tudjuk meg. Mészöly azt magyarázza, hogy nem szőrős szívű ő a szoci jelölt Tóth Józseffel, üsse kő, ebben a választókerületben akár nyerjen ő, ha már vezet, hadd árválkodjon ott egy szem egyéni mandátumos szoci képviselőként a Parlamentben, de a többi kerületben győzzön a Fidesz!
A hallgatóság figyelmi szintjét jelzi, hogy ez a mondat
(fül)csont nélkül átmegy. Mészöly a fideszes Spaller kampányrendezvényén azt mondja, nyerhetne akár a szoci ellenfél is: mindenki ugrál, rágcsál, popcornozik, cseveg, gyerekezik, unokázik, kutyázik, sütkérezik tovább. Mészöly vagy nem gondolta át, vagy – hiszen egész futballista pályafutását a Vasas sportolójaként töltötte – pontosan tudja, hogy itt, a stadion közvetlen közelében nem jó taktika vadul simfelni az
echte angyalföldi gyerek Tóth Józsefet az Erdélyből áttelepült Spaller ellenében. – Hajrá Vasas! – így fejezi be mondandóját. Mindeddig ez a mondat váltotta ki a legnagyobb szórványtapsot a közönségből.

Gyertek közelebb - mondja Pataky Attila
És színpadra lép
Pataky Attila, akinek a bevezetőjéből megtudjuk, hogy ő sem tud ebben a rezsimben jövőben gondolkodni, maximum egy hónapra előre, és
nehezen tudja kifizetni a számláit. (Kevesebb a honor, mint négy vagy nyolc éve?) Azt viszont el kell ismerni, hogy jó showman. Mindjárt közelebb hívja (a nem túl rockos) közönséget a színpadhoz, megszólítja, aktivizálja, énekelteti őket. Tanulhatnának tőle a politikusok.
Az újságírónak ekkor más irányú elfoglaltsága miatt el kellett hagynia a helyszínt, így lemarad a beharangozott Kovács „Kokó” Istvánt helyettesítő V. kerületi polgármester, Rogán Antal performanszáról.
Távoztában sokáig kíséri a
dübörgő rockzene és Pataky Attila amúgy kitűnő éneke.
A nemzeti gyásznapon, a nap szelleméhez méltóan – ahogy a szegedi fideszesek mondják.
Spaller Endréről
IDE KLIKKELVE olvashat még szórakoztató dolgokat.
HozzászólásokÖsszesen: 9 db
A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!
Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!
Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!
A Nemzeti Gyásznap meg le van ..arva, ujabb polgári erkölcsi leckét kaptunk, tanulhatunk.......
Na! Ha ilyen embert megválasztanak maguknak,akkor meg is érdemlik!
Mészöly is az átkosban lett-volt valaki!
Pataki meg a nyomorgó proligyerek mi? A zálogházaival mi van? Tán csődbe mentek,mert nem volt kuncsaft?
Szemfényvesztés az egész!
Ha nem érzi,nem tudja akkor ne gyászoljon.Kirakat érzelmekre nincs szükség.Akkor folytassa a kampányát a polgári erkölcsök,a hit jegyében.Nem kell aggódnia.Tök mindegy mit csinál.A győztes mindent visz.
"....narancsszínben nyomatják az ingyen csemegét, a gyerekek szája körül narancssárga ragacsos foltgyűrű..!
Nem lehet elég koránkezdeni!
Tanulja csak meg:Cukor az élet cask meg kell tanulni nyalni!!
Naés a Pataki Attila!
Hová lett az ACÉLVÁROS? Pataki elvtárs?
A szegedi átadó ünnepségről a szegedi sajtóban, a Délmagyarország internetes változatában egy árva sor nem jelent meg, sem előtte, sem utána. Majálisról vagy piknikről volt pár kép és néhány mondat.
Szívesen elmentem volna, bár Szeged gyarapodása megszokottá vált az utóbbi években. Botkáék építenek! Folyamatosan!
Kedves "giacinto"!
Ezt nehez megemeszteni, hogy mennyire elrontottak az embereket Orbanek! 89 elott, az egypartrendszerben legalabb az "aki nincs ellenunk, az velunk van" volt az allampart filozofiaja. Most pedig? Csaladok, baratsagok mennek ra az orbani hatalomvagy miatti megosztottsagra. En azert bizom a realitas gyozelmeben, 2 ev, 4 ev, csak erjuk meg!
Pataky Attila a rockzenész,aki ha kell mulatóst is játszik.Meg hát a rendszerváltást követően tagja volt az Szdsz-nek is.Önmagában ez nem baj.A hitelesség.Az a baj.
Nem tudom, de ilyen arányú győzelem után, a kétharmad kapujában esetleg nem lehetne már normálisabb hangot megütni? Vagy a FIDESZ-nél csak a kardcsörtetés a méltányolható?
Nálunk itt vidéken már régóta így van ez: "én fideszes vagyok,nekem
mindent szabad" Te kommunista vagy "kussojjá má köcsög."