2012. május 25. péntek - Orbán. Holnapi névnap: Fülöp, Evelin

A videó lejátszáshoz Flash Player, és engedélyezett Javascript szükséges!

LEGÚJABBAK A ROVATBAN
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
LEGÚJABBAK A FÓRUMON

Hmmm....

tramini - 2012.05.25 11:13

Mount Everest másképpen....

Skubi - 2012.05.25 11:12

Hát milyen országban élünk?

Li Taj-po - 2012.05.25 10:59

Társalgó, 2012. május

falusi - 2012.05.25 10:56

Heller Ágnes hazugsága

tokaji-ihto - 2012.05.25 10:21

AMIRE MÉG AZ MSZP SEM VETEMEDETT!

anula - 2012.05.25 09:17

Klubrádió - Vége

anula - 2012.05.25 09:15

Orbán a király !

anula - 2012.05.25 06:27
OLVASÓINK ÍRTÁK
További cikkeink
LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
Olaszország

168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Kedd, 2012. február 7. 18:07
168 Óra Online írása

Emberi módon akarunk élni, nem vegetálni!

  • Tetszik:
Azt szeretnék a mai napon Miskolcról indult „Munkát, kenyeret!” menet szervezői, hogy mire Budapestre érnek, addigra akkora legyen az őket kísérő tömeg, hogy a kormány lássa, tényleg nagy baj van. Erről a menet kezdeményezője, Tóth Imre Miklós egykori diósgyőri olvasztár és Takács László Alsógagy polgármestere beszélt a Klubrádióban. A tervek szerint jövő hétfőn érnek fel Budapestre és 13-án demonstrációt tartanak a Parlament előtt. Tóth Imre Miklós hangsúlyozta, nem több segélyt meg támogatást fognak követelni, hanem tisztességes bért és munkahelyeket.
Nem csak a segélyezettekért, hanem a bérből élőkért is menetelnek, ezért azt reméli Alsógagy polgármestere, hogy sokan lesznek.

Tóth Imre Miklós, aki most 44 éves, 2010 óta nincs munkája, arról beszélt, hogy a kormány csak fűt-fát ígérgetett, közben se munka nem lett, és a bérek is jelentősen csökkentek, a végső lökést pedig az adta meg neki, hogy egy barátja felakasztotta magát. Hihetetlennek nevezte, hogy a 21. században előfordulhat, hogy valaki azért vessen véget az életének, mert a gyermekei éheznek, nincs munkája, el akarják venni a lakását és kilátástalan a helyzete. Tóth Imre Miklós szerint felháborító, hogy a munkanélkülieket bűnözőnek nézik, és akként kezelik. Elképesztőnek nevezte, hogy Miskolcon semmilyen munkalehetőség nincs, és nem lehet megélni, s hiába próbált a munkaügyi központon, barátokon, ismerősökön keresztül álláshoz jutni nem sikerült. Az egyetlen lehetőség - mobiltelefonok összeszerelése szalag mellett - azért csúszott ki a kezéből, mert az ívfény, amivel a kohóban dolgozott tönkre tette a szemét, s ezért nem alkalmazták.

Alsógagy polgármestere arról beszélt, hogy a településen az aktív munkaképesek 70 százaléka munkanélküli. Mint mondta, csütörtökön fizették ki az embereknek azt a kicsike pénzt segély címén, 22.800 forintot, és már tegnap ketten álltak az ajtajában, hogy csak ezer forinttal segítse ki őket. Szerinte legalább 1500 településen küzdenek hasonló problémákkal.

Hangsúlyozta, nem csak a segélyezettekért gyalogolnak, hanem azokért is akik, olyan keveset keresnek, hogy az adójóváírás elvétele miatt mintegy 10-12 ezer forinttal kapnak kevesebbet. Takács László elmondta, egy vonulós tűzoltó, akinek semmilyen pótléka nincs, 92 ezer forintot vitt haza tavaly, most minimum tízezer forinttal kevesebbet kapott február elején. Röhej, hogy ennyiért menjen be az égő házba a gázpalackért. Megemlítette a közszolgákat is, akik szintén rettegnek, hisz a közszférában 6000 embert kívánnak leépíteni. Nélkülük meg fog állni az élet.

Takács László arról is beszélt, hogy a kormány hiába villog a közfoglalkoztatással, mert 47000 forintot beosztani egy ötfős családnak képtelenség, ráadásul vannak olyan közfoglalkoztatási formák, melyek csak hatórásak, és csak 85 százalékban támogatja az állam, a csődszélén táncoló önkormányzatok nem tudják hozzátenni a 15 százalékot - hangzott el a Klubrádióban.
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére
1/5
Olvasta már?
előző
következő

Kapcsolódó cikkek

Hozzászólások
Összesen: 7 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

Sobri
2012-02-08 09:48:18   #7

sutbaone!

Ne szólítsd úrnak az olvasztárt! Ő MELÓS! Mint én is!

Ha nem tudod mi is a munka, keress rá a neten!

Klimatizált iroda? Tudod az olvasztár nyáron 60 celsius fokban dolgozik!

Poénkodj, nem kell fizetni a szaunáért!

Tudod menyi a kohászok átlagéletkora? Nem éri el a 60-at! LKM! Nehéz de biztos megélhetést biztosított 22 ezer embernek!
Tudod nem mindenkinek van gusztusa segnyalásból élni!

Lé Hűtő
2012-02-08 09:07:12   #6

Hát akkor szép napot drága fidesz hölgyeim és uraim!
Mílyen érzés a -20 fokban gyalogló,/ közben lehet, hogy a család már
otthon megfagyott, vagy a másik szomszédot is le kellene a kötélről vágni,/
nagy örömöt éreztek ezeknek az embereknek a látványán? MERT EZEK ENNYIT
IS ÉRNEK????!!!! Minden városban megszervezitek a FOGADÓBIZOTTSÁGOT????
ENNYIRE aljas népség csak a szerintetek üdülőhely :AUSWITZBAN teljesített
szolgálatot.Ott az aljanép, aki másra nem volt jó gúnyolódott, és kínozta
halálra az embereket. A 21-század magyarországában még
MÍLYEN MÉLYSÉGIG SÜLLYEDHET A KORMÁNYHATALOM????!!!!!
Ezen kívűl már semmi hozzáfűzni valóm nincsen!
Megyek HÁNYNI!

Sobri
2012-02-08 06:59:59   #5

„Munkát, kenyeret!”

A kedves mezőkövesdi államtitkár,polgármester megszondáztatta őket és munkát, hólapátot adott nekik! Ez a cinizmus teteje!

Arról viszont nem szól a történet, hogy egy szelet kenyeret és egy tányér meleg ételt adott volna!

Szóval, szerinte ezek az elkeseredett emberek ennyit érnrk?

Ez a polgármrster is "Lázár" szindrómás?

markus0628
2012-02-07 19:44:26   #4

Ha valakik jogosultak év értékelőt tartrani,akkor ezek az emberek azok! Kíváncsi vagyok érdekli-e a kormányt a 13.-i értékelő?

damika
2012-02-07 19:28:49   #3

A menetről sajnos sem a Kossuth rádió híreiben, sem a tv-2 esti híradójában nem lehetett hallani ma.

balihoho
2012-02-07 19:06:08   #2

Lesz egymillió új munkahely! Ázsiai munkabérrel, barakklakásokkal, Nyugdíjas rendőr felügyelőkkel, garantáltan sötét jövő kilátással a lecsúszó réteg számára.

méra
2012-02-07 18:33:03   #1

A kedves vezér nyilván nem fogadja őket.
Tudniillik ő nem gagyi!
Rosszabb, csutf...!

1

 

168 óra - A hetilap

Lapajánló

 

Előfizetés

A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
Hirdetés

A világ nyitva áll

Péntek, 2012. május 11. 12:37

Gyorsabban szeretne szállítani, ráadásul még több helyre a világon? Bízza a FedExre. Legyen szó importról vagy exportról, expressz vagy economy szolgáltatásról, nagy- vagy kisméretű csomagról, mindig készen állunk, hogy az Ön számára legmegfelelőbb megoldást kínáljuk.
Címkék: hirdetés
BLOG-BLOKK
További blogjaink
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink

Szavazás

Bill of Rights - az angol alkotmányos monarchia alapvető jogszabálya
Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Olaszország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!