2012. február 9. csütörtök - Abigél, Alex. Holnapi névnap: Elvira

A videó lejátszáshoz Flash Player, és engedélyezett Javascript szükséges!

LEGÚJABBAK A ROVATBAN
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
LEGÚJABBAK A FÓRUMON

Orbán a király !

kykicz - 2012.02.09 21:18

Társalgó, 2012. február

nonest - 2012.02.09 21:10

A Jobbik Európába

kykicz - 2012.02.09 20:47

Hát milyen országban élünk?

zoja - 2012.02.09 20:46

MALÉV: The End?

zoja - 2012.02.09 20:42

A jövő emlékei

Qkory - 2012.02.09 19:57

Hogy mik vannak...

kykicz - 2012.02.09 19:56

A MALÉV megmentése

Li Taj-po - 2012.02.09 19:56

Az EU és a magyar vir(t)us

piréz - 2012.02.09 19:49

alakul a magyar jövő

straca - 2012.02.09 19:02
OLVASÓINK ÍRTÁK
További cikkeink
LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Hétfő, 2010. május 24. 18:14
168 Óra Online írása - Forrás: MTI

Fidesz: megkezdődik az elszámoltatás Újbudán

  • Tetszik:
Megkezdődik az elszámoltatás Újbudán – mondta Kupper András, a XI. kerületi Fidesz frakcióvezetője hétfői sajtótájékoztatóján, ahol megjelent az a vállalkozó is, aki Wieszt János helyi szocialista képviselőről felvételt készített, amint a politikus – vélhetően – éppen kenőpénzt fogad el. A sajtótájékoztatón Kupper András arra kérte a helyi vállalkozókat és önkormányzati tisztviselőket, hogy ha visszás ügyekről tudnak, akkor forduljanak hozzá, mert segít a nyilvánosság elé tárni azokat.
Gálfi István, a Qwerty Computer Kft. ügyvezető igazgatója, aki a szocialista politikusról az említett felvételt készítette, hangsúlyozta, hogy a felvétel valódi. "Én vagyok, aki készítette, és aki a borítékba, gondosan megszámolva, beletette azt a pénzt" - mondta. A borítékban 2,2 millió forint volt, és a felvétel a kamarában készült – tette hozzá.

Az ügy hátteréről azt közölte, hogy a Bartók Béla úti üzlethelyiséget 1992 óta bérli, a bérleti jogot nyilvános pályázaton nyerte el, a bérleti díjat 15 éven át pontosan fizették, amíg a szerződést indoklás és cserehelyiség biztosítása nélkül fel nem mondta az önkormányzat. A vállalkozó szerint ebben a helyzetben két választása volt: vagy elköltözik, vagy új szerződést köt sokkal magasabb áron.

Elmondása szerint ezután megpróbálta megvásárolni a helyiséget, ezért beadta a szükséges papírokat. Ezután "üzent Wieszt János", aki először 15 millió forint plusz áfá-t kért vételi árként, amiből 10 százalékot, azaz másfél millió forintot "kellett neki fizetni", különben nem értékesítik az ingatlant – mondta el Gálfi István. Egy hónap múlva már 18,3 millió forintot kért az ingatlanért és nem a nettó, hanem a bruttó összeg után kellett fizetni 10 százalékot, vagyis 2,2 millió forintot - tette hozzá.

A vállalkozó hangsúlyozta, hogy a videót saját "életbiztosításaként" készítette még 2007-ben, és azóta csak egy embernek mutatta meg; cáfolta azokat a sajtóhíreket, hogy a felvétel már régóta kering például a szocialista politikusok között.
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére
1/5
Olvasta már?
előző
következő

Kapcsolódó cikkek

Hozzászólások
Összesen: 3 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

davidoff90
2010-05-25 07:00:02   #3

Hát ez után a kormányprogram után bizony rá kell kapcsolni.Elő minden sok éves történettel,amiről ugyan eddig is "zörgött a haraszt",de -mert az igazságszolgáltatás független-nem volt aktuális a rabláncon vezetés.Ha kiderül hogy igaz,azokat is elő kell venni,akik bár tudták,jegelték az esetet.Bűnpártolást követtek el.
Viszont a Kubatov módszerek,a Hír TV regényes bűnös képző gyakorlata óta-amiben kb.fél ezerszer mondta ki a bíróság,hogy félrevezették az embereket-nem hiszek Őtökéletessége embereinek.
A gondom az,hogy a bizalmam az ügyészségben,a bíróságokban is megrendült.A politikai akciókhoz illesztett lépéseik,kiszivárogtatásaik,az egyik felet folyamatosan felmentő állásfoglalásaik elbizonytalanítottak.
A leszámolásügyi igazgató,Balsai kinevezése -és Orbán által elmondott feladatai-adták a hitemnek a végső nagy pofont.
Bár a helyi szervek önjáróak.Lecke kiadva,cirkuszt a népnek.

ebenezer
2010-05-24 21:55:42   #2

Egyelőre egy a dologban érintett személy állításán túl semmilyen bizonyság nincsen arra, hogy korrupció történt. Arra sincs, hogy pénzt adtak át valóságosan.
Amíg ez konkrétan be nem bizonyosodik, addig az ügy szereplői ártatlanok, ám ha mégis, a korrumpáló is nyakig a szarban van.
Hacsak bizonyítani nem tudja, hogy fizikai erőszakkal vették el tőle az összeget.
Magyarázni persze mindent lehet, kibújni a kutyaszorítóból már nem.
Ez a dolog a Fidesz-videó kistestvére, amelyben egy névtelen arctalan senki mesélget alig látható és bárki által percek alatt elkészíthető képernyő látványára hivatkozva MSZP adatbázisokról.

giacinto
2010-05-24 19:32:32   #1

Úgy látszik,ezután a vezető aki egy üzletemberrel tárgyal,kénytelen
lesz beszerezni egy Röntgen gépet vagy építeni ,irodája mellé
egy vetkőzőt ,ahol a tárgyalópartnert pucérra vetkőztetik.....

1

 

168 óra - A hetilap

Lapajánló

 

Előfizetés

Táncsics Alapítvány
A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
BLOG-BLOKK
További blogjaink
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink

Szavazás

Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Olaszország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!