2010. március 15. hétfő - Kristóf. Holnapi névnap: Henrietta
Kedd, 2009. november 24. 17:13 Utolsó frissítés: 19:21
168 Óra Online írása

Mi lesz? Morvai a Gárdával Kiskunlacházára tart...

A mozgalom, valamint a Jobbik honlapján olvasható felhívás szerint november 29-én Kiskunlacházán tartanak megemlékezést az erőszak áldozataira: az eseményen felszólal Morvai Krisztina és Volner János, a Jobbik rendészeti kabinetjének vezetője, egyben az Új Magyar Gárda Mozgalom szóvivője. A programban az is szerepel, hogy ezen az estén szentelik föl ünnepélyes keretek közt a gárdisták Pest Megyei Héjjas Iván századának zászlóját – írja a Heti Válasz..
Utóbbi programpont azért okozhat komolyabb bonyodalmakat, mert a rendőrség immár határozottabban lép föl a gárdistákkal szemben. Mint emlékezetes: a november 22-én, Budapesten tartott Horthy Miklósra emlékező jobbikos rendezvényen a rendőrök nem engedték a gárdistákat a civilekkel együtt vonulni, többüket őrizetbe is vették. A Budapesti Rendőr-főkapitányság közleményében emlékeztetett rá: a rendőrség helyszínen tartózkodó munkatársai a rendezvény előtt felvették a kapcsolatot a főszervezővel, és ismételten felhívták a figyelmét arra, hogy a Magyar Gárdát a bíróság jogerősen feloszlatta, így ha a vonulás során a rendőrök azt tapasztalják, hogy "a feloszlatott szervezet egyenruhájában, alakzatban, vezényszavakra együtt mozognak", akkor a rendőrök meg fogják tenni a szükséges intézkedéseket.

Mivel Kiskunlacházán a gárdisták zászlószentelést akarnak tartani, így valószínűsíthető, hogy a rendőrség az alakzatba rendeződő társaság ellen ismét föl fog lépni. S bár Budapesten nem történt atrocitás, valamennyi hírforrás arról számolt be, hogy igencsak paprikás volt a hangulat – írja a Heti Válasz..
Korábbi cikkeink a rovatban
Vissza a lap tetejére

Kapcsolódó cikkek

davidoff90
2009-12-01 05:33:40   #41

Biztos én vagyok a figyelmetlen,de egy kummantó hangot sem hallottam a Jobbik akciójáról.Megvolt egyáltalán?

bjnk
2009-11-28 17:52:20   #40

#40-nek: A jelszavát- a"latomas"-t engedélye nélkül is használom. Íme: látomásaim az Ön írása alapján:
1. Az első mondata a Horthy korszak fehérterrorjának bemutatását hiányolja. Nem voltam még a Terror Házának kiállításán, kiállításain, így nem tudok arra reagálni, miért "nem látunk tisztán". Ez bizonyára nem ennek az intézménynek a hibája, könyvtárak polcai segíthetnek annak, aki tisztán akar látni. Biztosan azt kívánja látni-tudni, hogy ez a fehérterror milyen társadalmi gyökerekből eredt, mit tett, milyen lett a későbbi korok megítélése.
2. A második-harmadik mondatai, amelyek a "magyargárda" megszervezéséről és annak társadalmi okairól szól, az már megfontolandó. Ön szerint ki, kik a "politikai cirkusz mutatvány" megtervezői, végrehajtói?
3. A további mondatai, véleménye azt engedi mondatni nekem:
- a mai magyar társadalom gazdasági és politikai helyzetében Ön nem elégedett meg azzal, hogy "csak a gárdistákkal bohóckodhatnak".
- Ön ezzel a helyzettel elégedetlen, és egy másik társadalom államhatalmi szervezetének működését kívánja vissza.
- nem jól olvasom: Ön egy fehérterrort látna szívesen a Magyar Köztársaságban? Cáfolja meg-érvekkel- hogy rossz az én olvasatom. Ennek örülnék, sok magyar polgárral együtt! Persze: csak az igazat és csak az igazat írja!

latomas
2009-11-28 14:16:43   #39

A HORTHY KORSZAK FEHÉRTERRORJA MIÉRT NEM LÁTHATÓ - A TERRORHÁZÁBAN - ...?
VÖRÖSEN - FEKETÉN- FEHÉREN- miért nem láthatunk tisztán.
A magyargárda csak egy bután szervezett biztonsági szeleppé alakított (politikai játszma eredménye ) egyesület.
A sokkal mélyebb társadalmi problémák levezetője, politikai cirkusz mutatvány.
Közben a megélhetési bűnözés és a kisembert kisemmiző fosztogatókkal magára hagyott társadalom még csak otthonának környezetében "forrong" a tehetetlenségében.
Meddig tűri még hogy a szegénységében is meglopják ?
Szóval tiszteletlen politikusok még örülhetnek , hogy csak gárdistákkal bohóckodhatnak.
Ha a szegény emberek mennek majd demonstrálni azt a romák sem fogják tudni feloszlatni.
A többségi társadalom poharát lassan csurig töltik és nem fogja engedni ,hogy egy kissebbségi társadalom rajta növekedjen , hízzon és gyarapodjon.

bjnk
2009-11-26 19:57:00   #38

Igen, van. Sok, félrevezetett ember van ma Magyarországon, többjüket a "kobun" félék hitették el azzal: csak nekünk lehet igazunk, csk mi mondhatunk igazat.
A "teljesítmény " megfogalmazása nem az enyém. Ez kőkemény fizika. Aki ennek ellenére "erő" fogalmat alkot, majd utána -nem tudni honnan- levezeti elméletét, politikai síkon marad, nos: ő egy szándékosan félrevezető ember, ha nem szándékos, akkor beteg.
Itt fejeztem be "kobun"

kobun
2009-11-25 08:05:21   #37

"A többiek kedvéért": a 37-es írásom egy másik oldalról való, bjnk-féle megjegyzésnek szót.

Bjnk írja:

Minden általános iskolás, középiskolás tisztában van azzal, hogy a "munka/idő", azaz: az egységnyi idő alatt végzett munkának a fizikai megfogalmazása: TELJESÍTMÉNY.
Mérnök ne tudná?
Minden, erre alapuló következtetés téves, hiteltelen, félrevezető. Van ebben az országban elég, önhibájából is tudatlan, ezen fórumokat olvasó ember, ne növeljük számukat.

kobun
2009-11-25 07:22:01   #36

Bjnk!
Nem sok érzéked van a humorhoz. Az asszony még nem tette szóvá? Küld el véleményedet Somogyinak, legalább elméletileg tájékozódjon a teljesítményről, így hiteles és nem félreveztő politikus válhat belőle.
Ha frusztrált vagy, tanár úr, akkor próbálj szexelni. De ne velünk!

kobun
2009-11-25 06:28:45   #35

A bolsevik Sztalinnak köszönheti a Vonulás Horthyt, (bár lehet, hogy ő sem tudott a népirtásról, mint Gyurcsányék Zuschlágékról?) mert Tito a Nürnbergi Bíróság elé akarta vinni "Vitéz Kőbányait", mint háborús bűnöst. De Sztalin, hogy "betartson" Titonak, meg gondolom, "rokonlelkűletességből" leállította az ügyet. Ha Sztalin akkor bölcs, ma nincs fehérlvas tengerészhős. (Antallék is kellettek hozzá).
Nahát, ezek a piszok komenisták...

kobun
2009-11-25 06:18:00   #34

Bjnk!
Jawohl! Értettem az utasítást, Herr Sturmbahführer! A többit, amit mondtál, kevésbé!

Kisbene
2009-11-24 23:26:44   #33

Ezt a felvonulgatást, zászló avatást, alakzatba rendeződést és egyenruha hordást én is elég baromságnak tartom, megmondom őszintén: úttörő koromra emlékeztet(pedig ezt biztosan ők is szeretnék már feledni). Viszont egy dolgot kijelentek: Magyarországon jelenleg nem a Gárda és nem a Jobbik jelenti a legnagyobb problémát, sőt!!! Engem még egy gárdista sem próbált meg kirabolni, megverni, megölni. Ellenben a bűnözőkkel, (még mielőtt bárki is kígyót-békát, faji hovatartozás nélkül értem) akik miatt átéltem már néhány kellemetlen percet egy-egy aluljáróban. Persze rendőr sehol.(bizonyára a gárdistákat igazoltatták valahol, ahelyett hogy a fontosabb törvényeket tartatnák be) Ilyen esetekben nem érdekelne az, ha netán egy Gárdista sietne a segítségemre, mert a rendőrségtöl sajnos manapság ezt várhatjuk el. És higgyétek el ti is, van rosszabb a Gárdánál és ha az megszűnik, tulajdonképpen a Gárda is létjogosultságát vesztené. Véleményem az: Mindíg a nagytol induljunk el a kicsi felé. Másként sosem érünk a végére.

Bratyi
2009-11-24 22:10:04   #32

Bocs a hallgatásomért, nem voltam gépközelben.
De azt hiszem, Tarkabarka kistehénnek és társainak kobun (26.h.sz) precízen megmagyarázta, hogyan is értettem a valóban kissé pongyolára sikerült mondatomat.
Tehát az a helyzet, hogy Héjjas különítménye a Dél-Alföldön fogdosta össze a Tanácsköztársaságban résztvett katonákat, kommunistákat. Ezeket azután le is gyilkolta, gyilkoltatta természetesen. De hogy ne legyen ilyen kevés áldozat, kiegészítette az összefogdosodott zsidókkal is a sort. De még ez is kevés volt a vérgőzös agyuknak. Jó néhány tehetősebb gazdát is elfogatott, akik nem voltak kommunisták, nem voltak aktívak a Tanácsköztársaságban, nem voltak zsidók sem, - viszont volt vagyonuk.
Ezeket is agyonlövette és a vagyonukat elrabolta. Ezért indultak polgári kártérítési perek később ellene. Bevallom, a perek eredményét nem ismerem.
Még annyit, hogy Hájjas egyik fő embere volt Francia-Kiss Mihály, akit 66-szoros gyilkosság miatt 1957-ben (addig bújkált egy pap segítségével) halálra ítéltek.

Misspa
2009-11-24 21:46:44   #31

..." Azt gondolom, hogy a Jobbik törvényen kívüli felvetéseire a választ ugyancsak törvényen kívüli eszközökkel lehet megadni "

...az már nem demokrácia lenne...a Jobbik azért nem akkora, hogy európai viszonylatban nem lehetne megszelidíteni...

...lásd: Smer+Slota állandó tagja lesz a szekciójának...
...megtörténhet: Fidesz+Krisztina állandó tagja marad szekciójának

bjnk
2009-11-24 21:35:05   #30

Helyesbítek:..."nyájként..."

bjnk
2009-11-24 21:33:59   #29

Lehet, hogy egyszer "Morvai áldozatainak" emléknapja lesz. Félre a morbid megjegyzésemmel: jogerős bírósági ítélet van. Annak érvényt kell szerezni. Legyen az Morvai Krisztina, Vona Gábor, vagy akárki. A legtöbbet vesztenek a követőik, akik nyéjként viselkednek. Ők vesztesek.

bjnk
2009-11-24 21:29:10   #28

#20-nak: nem vagyok abban bizonyos, hogy a kormányzásra készülő fidesz nem a jobbik szellemében, vagy annak egy részét elfogadva fog működni, mert.
-egyrészről a választásokon szavazatokat veszít,
-másrészről, ha kormányt vezet, jelentős népszerűségveszteséggel kell számolnia.

A "fizikatanárnak" figyelmébe ajánlom egy másik cikkhez (Somogyi az MDF-be készül..) írt hozzászólásának véleményezésémemet.

kutakodo
2009-11-24 20:40:35   #27

Hé, pincérruhagárda! Prónaynak nincs zászlaja? Vagy talán valahol a Dunántúlon rejtegeti valamelyik rongyosgárdista sarja? - Komolyan mondom, megáll az ész! Van még törvény ma Magyarországon, amibe nem rúgtak bele? Pár napja csak, hogy egy minimussolini jelentette ki, hogy az alkotmányunkban sincs semmi tisztelnivaló. (És ez a minipojáca fog bennünket kormányozni?)

azazello
2009-11-24 20:36:09   #26

Most egy kis komoly.
Nicolas.
Azt gondolom, hogy a Jobbik törvényen kívüli felvetéseire a választ ugyancsak törvényen kívüli eszközökkel lehet megadni.

kobun
2009-11-24 20:35:26   #25

Tarkabarka Kistehén!
Én úgy értem Bratyi megfogalmazását, hogy a Tanácsköztársaságban (miután Károlyi a gatyájába ersztette a virtus és lelépett) szerepet vállalalt vagy szimpatizáns baloldaliakat, akik között, zsidó is volt, a politikailag aktív népességhez viszonyított lélekszámuk arányában. Rajtuk kívül több ezer ártatlan, tahát nem zsidó, nem baloldali és nem komcsi szimpatizánst öltek meg.
Én így olvastam íbratyi összes műveinek kivonatát.

kobun
2009-11-24 20:28:47   #24

Bratyi preventív (idő előőti)illegalitásba kényszerítette magát. Hiába mondja neki az ember, hogy még ráért volna egy kicsit. Nem hisz senkinek.

kobun
2009-11-24 20:25:42   #23

Misspa!
Van aki alternatív energaként javasolta fgázfűtés helyett a tehénpúzást. Istenbizony, itt olvastam valahol. Az rontaná a levezetés értékét.

Misspa
2009-11-24 20:20:29   #22

Üdv kobun!
...szellemes a levezetés...de ha igaz lenne, akkor a tehenek keresnének legtöbbet
...aminek a következménye, hogy jobban szaporodnának és a metángáz fokozottabb termelésével gyorsítanák a légkör felmelegegedését,

...tehenek figyelem ! Bratyit szószerint kell érteni...

1 2 3 következő oldal

 

168 óra

Lapajánló

2010. március 11.
LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
LEGÚJABBAK A FÓRUMON

VÁLASZTÁS — 2010

predator - 2010.03.15 12:43

SZDSZ

Joszip Vragics - 2010.03.15 12:41

Hmmm....

gyaloggos - 2010.03.15 12:36

BKV

Joszip Vragics - 2010.03.15 12:25

Lehet Más a Politika - Ki és mit tud róluk?

kopertakop - 2010.03.15 11:13

Társalgó 2010 március

Honlegány13 - 2010.03.15 08:46

Hivatkozások

Kérdőjel - 2010.03.15 07:39

Best of Communism !

drukkker - 2010.03.15 07:14

Női kézilabda

dontworrybehappy - 2010.03.15 01:55
LEGÚJABBAK A ROVATBAN
További cikkeink
Szavazás

Meglesz-e a Fidesznek a kétharmad a parlamentben?

Kérjük írja be az ellenőrző kódot!
Kérjük írja be az ellenőrző kódot!