Nyomoz az ügyészség a hevesi roma férfi támadói ügyében
Állítása szerint rendőrök verték meg azt a roma férfit, aki az ügyről hétfő délután tartott sajtótájékoztatót a hevesi megyeszékhelyen, miután elhagyta a helyi Markhot Ferenc Kórházat - írja az MTI.
A sajtótájékoztatón ifj. Bogdán János, az Országos Cigány Önkormányzat (OCÖ) szóvivője kijelentette, hogy a szervezet minden tőle telhető segítséget megad a hevesi M. Andrásnak. Az ügyben Magyar Elemér feljelentésére a nyomozó ügyészség folytat vizsgálatot.
A sértett elmondása szerint péntek éjjel édesapját látogatta meg és egy liter bort fogyasztott. Azután hazafelé indult, amikor egy rendőrautó állt meg mellette. A kiszálló személyek szidalmazták, rasszista kijelentéseket tettek, megütötték és pisztollyal homlokon lőtték, amitől eszméletét vesztette. Ezután egy tó partjára szállították, ahol az autóból kidobták és magára hagyták. Magához térve hazafelé indult, mintegy két kilométert tett meg vizes ruhában legközelebb lakó rokona házáig. Itt hívtak hozzá mentőt. Sérülései végül könnyűnek bizonyultak, de hétfőig megfigyelésre a kórházban tartották - írja az MTI.
Magyar Elemér egri ügyvéd, kisebbségi jogvédő arról szólt, hogy ma Magyarországon a cigányoknak félniük kell, hiszen nem tudni, hogy az elmúlt időszak gyilkosságainak elkövetői közül mindenki rendőrkézen van-e? "A hatalom nem ad munkát és nem nyújt biztonságot sem" - fogalmazott, hozzátéve, hogy éppen a rendőrségtől kellene védelmet remélnie az állampolgárnak.
Berkes Elemér, az OCÖ Heves megyei képviselője ezután arról számolt be, hogy a hevesi romák rettegnek, elmondása szerint közterületen "a gyerekek már ki sem merik nyitni a szájukat, nehogy atrocitás érje őket egyes csoportok részéről". Végül reményét fejezte ki, hogy M. András ügyében kiderül majd az igazság. Az MTI kérdésére M. András elmondta, hogy valószínűleg gázpisztoly okozta a homlokán az egyik sérülését, de, mivel nem ismeri ezeket az eszközöket, így ezt nem tudhatja pontosan.
HozzászólásokÖsszesen: 2 db
A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!
Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!
Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!
Hazafiú!
Ez most ugye iróniából írtad, nyilván. Amennyiben komolyan gondolod (remélem nem így van) akkor azt javaslom, vedd le a rózsaszín szemüveget, és utazz le vidékre.
Ez sem egy egyszeru eset,de mi lessz ha ugyan igy fognak jarni a feher boru emberek is,mint ahogyan a romak??Meg a roma nem igazan tamad,de mar retteg!!Gyilkolas,megalazas,megveres,nem egyenjogusag,stb...!!Nemsokara a feher nep sem fog nyugodtan kimenni sportolni,a munkabol nyugodtan hazamenni,a gyereket iskolaba elengedni,nem gondolkodik a feher nep???Eroszak eroszakot szul!!!Mire jo ez?Es ha nemsokara ugyan ilyen tamadasok erik majd a feher nepet,talan lazadni fog?A roma meg nem lazad,csak fel!!Gondolkodj magyarorszag!!