"Orbán Viktor miatt egész Európa Magyarországon nevetett"
A Demokratikus Koalíció (DK) szerint Orbán Viktor miniszterelnök hétfői, napirend előtti felszólalásában nem mondta meg, hogy mi a saját, illetve kabinetje álláspontja az uniós kormányközi megállapodásról. Parlamenti sajtótájékoztatóján a független képviselő Molnár Csaba DK-alelnök úgy fogalmazott, hogy a kormányfő beszédét "totális zavarodottság, üres locsogás, fájdalmasan silány szellemi teljesítmény" jellemezte.
Hangot adott annak a véleményének is, hogy a "gyáva és felkészületlen" magyar miniszterelnök miatt egész Európa Magyarországon nevetett a hétvégén, miután Orbán Viktor a brüsszeli tárgyalásokon még határozott nemet képviselt, másnap reggel már talánról beszélt, hétfőn pedig a külügyminisztere azt mondta, hogy mindig is támogatták a megállapodást. A miniszterelnök viszonválaszára visszautalva felháborítónak tartotta, hogy a kormányfő - szavai szerint - kalandorsággal, majdnem "hazaárulással" vádolta meg az ellenzéket.
Molnár Csaba egyúttal azt is kijelentette, hogy Orbán Viktor megpróbálja összemosni a politikai megállapodás és egy egyezményhez való csatlakozás közötti különbséget, amikor arról beszél, hogy először a parlamenthez kellett fordulnia az uniós kormányközi megállapodás ügyében. A független képviselő hangsúlyozta, hogy Brüsszelben nem egyezményről, hanem egy politikai nyilatkozatról volt szó, ehhez pedig nem országok, hanem miniszterelnökök és államfők csatlakoztak.
Végül a Demokratikus Koalíció nevében azt kérte, hogy a kormány hozza nyilvánosságra, milyen mandátummal folytatnak tárgyalásokat az IMF-fel. Emellett javasolta, hogy a kabinet írja alá az Euro Plusz szerződést, valamint "viszonyuljon pozitívan" az Európában jelenleg körvonalazódó, a gazdasági-költségvetési fegyelemről szóló megállapodáshoz. Végül arra szólított fel, hogy a kormányfő mutassa be azt a tervet, amelyik biztosítja, hogy Magyarország még a jövő év második negyedévben is fizetőképes lesz.
HozzászólásokÖsszesen: 10 db
A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!
Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!
Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!
A ratifikáció az arra meghatalmazott állami szerv által kötött nemzetközi szerződés vagy külállammal kötött kétoldalú megállapodás utólagos jóváhagyása a törvényhozás (Magyarországon az Országgyűlés) által. A ratifikációval az adott szerződést vagy megállapodást az ország jogszabályai közé iktatják, nemzeti nyelven a szövegét kihirdetik és hatályba léptetik.
Bocs!A kérdőjel "hátbatámadott". ?
Minden irónia nélkül kérdezem: Az elmúlt másfél évben milyen gazdaság élénkítő, vagy az átlagember életét megkönnyítő intézkedést hozott a kormány? Az eufórián kívül,hogy a fidesz nyert, tettek e értümk valamit.
Valaki szólhatott volna a Csabinak hogy nem a DK elnökről kell nyilatkoznia....
Gondom, hogy ő, pici betűvel írva, nem szégyenkezik!
Silány bohózatot ad elő, a téma alanya a nemzet, akit alárendel beteges és görcsös hatalomvágyának.
Szégyenkezni nekünk kell, és fizetnünk lázálmaiért.
Ha Magyarországon nem is,,de ezen a csuti Hulladékon lehet is röhögni..Sírva röhögni,vagy röhögve sírni.Nem baj..lesz még ennél lejjebb is.Remélem,Grazban már kialakitottak egy VIP.kórtermet,a küldetéstudatos,pályát tévesztett csuti Labdaszedőnek.
"Magánvállalkozó nem kaphat állami megrendelést!Visszamenőleg 22 évre!"
Ez, meg a "EZ A KORRUPCIÓ MELEGÁGYA!" mondás teljesen jó, meg igaz, meg minden. Csak az a baj, hogy egyrészt azonnal megvalósítanánk a régi szocialista rendszert, olyan államosítás lenne, mint rég. Aki csak teheti ott "turkálna", nagy bürokrácia, kapun belüli munkanélküliség, hatékonyság nulla, stb. Másrészt, vagy ezzel együtt kiöntenénk a gyereket a fürdővízzel együtt. Elég baj az, hogy most a fülkeforradalom után meg se nézik, hogy miben, mi volt jó, működőképes, stb., hanem azonnal mindent megváltoztatnak számolás, körültekintés nélkül.
Mit lehet várni ettől a betegagyú, dilettáns pszichopatától?Rég zárt osztályon lenne a helye!És a hordájának is!Vagyonelkobzás holdudvarral együtt,életfogytig börtön,zárt osztály kinek kinek érdeme szerint.És nemcsak a jobboldalon!Nem lenne szükség IMF-re.Hisz ezek a milliárdok meg vannak valahol!Egy törvényre lenne szükség:Magánvállalkozó nem kaphat állami megrendelést!Visszamenőleg 22 évre!Amig nem lesz ilyen,addig csak látszat megoldások vannak,ami kormányról kormányra öröklődik. EZ A KORRUPCIÓ MELEGÁGYA! Melyik párt szavazna meg egy ilyen törvényt?Tudom nem volt olyan egyszerű,de azért Gyurcsány is jobban figyelhetett volna a sleppjére!Ugyanakkor a szocik "lenyúlásai" eltörpülnek a jelenlegi kormány horda mellett!Sajnos mindenek az árát mi,a nép fizetjük.
Szerintem nem Magyarországon, hanem Orbán hadúron nevettek, na meg hadseregén.
a DK tudja legjobban, hogy Orbán csak bábú a hosszúkezűek szinpadán.
Ennek tükrében az EU inkább magán nevessen, kínjában.