Romaholokauszt: mese a fele se?
Nem szabad megengedni, hogy a gyűlölet hangjai uralják a magyar közéletet - figyelmeztet Fodor Gábor, az SZDSZ elnöke az MTI-hez eljuttatott vasárnapi közleményében.
Az SZDSZ arra kér minden felelősen gondolkodó közéleti szereplőt és állampolgárt, álljon a józanság oldalára, "ne engedjük, hogy a gyűlölet hangjai uralják a magyar közéletet" - írta a pártelnök.
Emlékeztetett: Franka Tibor (független), Kerepes polgármestere a Jobbik egy múlt heti tagtoborzóján úgy fogalmazott, "tudjuk, hogy a zsidó holokausztnak a fele sem igaz, tudjuk, hogy a cigány holokausztnak a felének a fele sem igaz".
Franka Tibor kijelentése nem hagy kétséget afelől, hogy miféle eszmeiségnek, nézeteknek nyit ajtót a cigányság kollektív megbélyegzése, a kisebbségi honfitársainkkal szembeni pánikkeltés - mutatott rá a szabad demokraták elnöke. Mint írta, "ne legyenek illúzióink: a megerősödő szélsőjobb nem állna meg a cigányok megbélyegzésénél. A cigánybűnözés kifejezést rövidesen a zsidóbűnözés követné."
Pénteken volt 64 éve, hogy Budapest felszabadult a náci és nyilas uralom alól; 20. századi történelmünk arra tanít, nem hagyhatjuk, hogy újra megerősödjenek a kirekesztés és rasszizmus hangjai a magyar közéletben - idézte az MTI a politikust.
HozzászólásokÖsszesen: 1 db
A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!
Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!
Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!
Az szdsz egye meg amit főzött.A szólásszabadság oltárán Fodor áldozta fel az emberi méltóság , sőt az emberi élet védelmét.Mindig nemet mondott a gyülölet bveszéd elleni szankciókra. Jó részt ennek köszönhetően menetelhetnek 2009-ben Budapesten neonácik.(Ausztriában strb törvény tiltja)Beérett az szdsz számára a gyümölcs.Most savanyu? A helyzet tragikomikuma,hogy ennek hatására is a Jobbik bekerül az szdsz kiesik, mármint a Parlamenteb.Megérdemlik Fodorék! Nem érdemlik meg a normális liberálisok.De sajnos Ők választanak vezetőket nem mások.