2013. május 19. vasárnap - Ivó, Milán. Holnapi névnap: Bernát, Felícia
LEGÚJABBAK A ROVATBAN

Navracsics leleplezi a svéd antiszemitizmust

"Navracsics: Nyugat-Európa bizalmatlanul tekint a jellegzetes közép- és kelet-európai megoldásokra, mintha nem törődne azzal, mi indokolja azokat."
2013. május 19. 04:45
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
LEGÚJABBAK A FÓRUMON
hass: Kedves Skubi! Köszönöm! Figyelmesen elolvastam, kicsit... 21:52

Főzzünk!! De mit?! :-)

Wotan: Valamit elfelejtettem,ami a "magyar kormány"... 21:42

Orbán a király !

Lé Hűtő: Köszönöm! Itt szenvedek, hogy legalább egyszer tudjak... 21:28

TÁRSALGÓ 2013 május

Qkory: Menjetek! 21:26

Kedves Feri !

csi77a: http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb ... or-2246253... 20:56

magyarfoci

zoja: De a jóistenüket a szegény éhezőknek is! Hát nem ők... 20:19

Hát milyen országban élünk?

Rózsa Misi: Bármikor bemegyek. Okos gyerekek, így értik, hogy a főnököt... 20:04

Létrejön-e az ellenzéki összefogás Orbánnal...

nonest: Serena úgy is győzne!:-) 18:02

Tenisz

Qkory: Akkor jó! 17:28

Éljen Schmitt Pál !

csi77a: Április végén lezajlott az előszezon legfontosabb eseménye,... 16:23

Nfl -akit érdekel...

OLVASÓINK ÍRTÁK
További cikkeink
LEGOLVASOTTABB CIKKEK

Orbán: Sosem fogok hátat fordítani a támogatóinknak

További cikkeink
168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Hétfő, 2012. május 7. 08:06
168 Óra Online írása

Segélykiáltás: "Megengedhetetlen, ami folyik. Káosz van"

  • Tetszik:
Katasztrofális a betegszállítás országos irányítása - mondta az InfoRádiónak a Mentők és Betegszállítók Országos Egyesületének elnöke azután, hogy az Országos Mentőszolgálat május elsején átvette a betegszállítás teljes koordinációját. Tapasztalata szerint az első napokban a betegek felét nem tudták kórházba vinni, az intézményben lévőket pedig hazaszállítani.
Május 1-től az Országos Mentőszolgálat irányítja az összes magyarországi betegszállítást, így kedd óta a betegszállítás elrendelésére jogosult szakembereknek az 1820-as számot kell tárcsázni akkor, ha egyszerű betegszállításra van szükség.

Nagyon rosszak az első tapasztalatok, az OMSZ-nál nem működik az adatok továbbítása - számolt be az InfoRádiónak a Mentők és Betegszállítók Országos Egyesületének elnöke. Bíró Ferenc szerint a mentőszolgálat jelenlegi irányító rendszere alkalmatlan arra, hogy nagy számú beteg irányítását ellássa.

Megengedhetetlen, ami folyik. Káosz van, és nem látni, hogyan lehetne ezt áthidalni. A személyzet képzetlen, nem tudják jól kitölteni az adatlapot. Az adatbázis sem megfelelő, rengeteg utánjavítási probléma van - sorolta az anomáliákat az elnök, aki szerint a legnagyobb baj az, hogy szerdán a központban nem tudták felvenni az igények nagy részét: a betegek fele otthon maradt, vagy nem szállították haza a kórházból. Azon a napon ötven százalékkal csökkent a betegszállítás.

Összevissza szaladgálunk, nőnek az üres kilométerek - fogalmazott Bíró Ferenc.

Az InfoRádió megkereste az Országos Mentőszolgálatot, amely azonban csak az MTI-nek reagált. A május elseje óta élő, betegszállítás rendelésére létrehozott központi hívószám vonalain valóban jelentkezett átmeneti túlterheltség, az Országos Mentőszolgálathoz ellátatlanul maradt betegszállítási feladatról szóló jelzés sehonnan sem érkezett - közölte Győrfi Pál, a szolgálat szóvivője.

Hozzátette: szerdán több mint 4200 betegszállítási igényt rögzítettek és adtak át a területi ellátási kötelezettség alapján illetékes szolgáltatóknak. A mentőszolgálat által megkérdezett, legnagyobbak közé tartozó betegszállító vállalkozások sem számoltak be érdemi feladatszám-csökkenésről - tette hozzá.

Mint kiemelte: az 1820-as központi telefonszámra érkező hívások fogadása, szolgáltatóknak történő átadása, a betegszállítások végrehajtása folyamatos, a megrendeléseket az ország 20 betegszállítás-irányító központjában 130, ezzel a feladattal megbízott munkatárs fogadja. A hívásokat, a hívásfogadó rendszer leterheltségét folyamatosan, napszakokra és területekre bontva is figyelik.

Győrfi Pál elismerte, hogy helyenként átmenetileg valóban jelentkezett túlterheltség a hívószám vonalain, ami hosszabb várakozási időt okozott. Ugyanakkor leszögezte: a mentés biztonsága (a 104-es segélyhívások lehetősége) sehol sem sérült. Az 1820-as vonal túlterhelődési problémáját a hívásfogadó kapacitás szükség szerinti bővítésével küszöböli a mentőszolgálat - tette hozzá a szolgálat szóvivője.

Kezdeti nehézségek


A kezdeti nehézségek ellenére biztonságosan zajlik a betegszállítás irányítása az Országos Mentőszolgálatnál - olvasható a Nemzeti Erőforrás Minisztérium egészségügyért felelős államtitkárságának az InfoRádióhoz pénteken eljuttatott közleményében.

Kiemelték: a betegszállító vállalkozások óránként kapják meg az OMSZ diszpécserközpontjába befutó igényeket, s minden munkanapon 16 óráig jelzik számukra a másnapi szállítási szükségleteket.

Az államtitkárság szerint az új rendszer lehetővé teszi a mentés és a betegszállítás feladatainak teljes körű összehangolását, az esetleges párhuzamosságok elkerülését, ugyanakkor a magán-betegszállítók kapacitásaira hosszú távon is számít. Az új rendszer bevezetésével egy hatékony, korszerű és átlátható szolgáltatás nyújtható. Az Államtitkárság bízik abban, hogy a betegszállító szervezetek - az átállást megelőző utolsó egyeztetésen elhangzottaknak megfelelően - a zökkenőmentes átállás érdekében szorosan együttműködnek az Országos Mentőszolgálattal.
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére

Kapcsolódó cikkek

Facebook hozzászólások

Hozzászólások
Összesen: 6 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

fót
2012-05-07 13:26:53   #6

Kedves nyugdíjas honfitársaim.
Átitatva a haza valamennyi bajával kérlek benneteket hogy az elkövetkező években a nyugdíj és a gyógyszerkassza kiadási oldalának védelme érdekében szíveskedjenek meggyógyulni vagy meghalni, Im lám már a betegszállítás is súlyos gondokkal küszködik, hagyjuk meg a szűkös forrásokat annak a néhány fiatalnak aki még itt maradt az országban.
Az emelt bírságokat és újabb adókat már amúgy sem bírjuk fizetni nem táplálkozunk egészségesen, nem futunk tornázunk eleget, talán még dohányzunk is. Csak a gond van velünk Szegény kormány éjjel nappal gondolkozik, hogy mivel tömje be a költségvetés réseit, mit réseit szakadékait.,miközben jelentős erőket kénytelen fordítani a plágiumok
felderítésére amiktől a haza felvirágzása várható.Megjegyzem nekem megvan a diplomám, és
sem bolgártól sem némettől nem plagizáltam( lehet hogy mindenre alkalmas vagyok?)
Amennyiben a költségvetési kiadások csökkenéséhez nem tudunk hozzájárulni kérek minden nyugdíjas hölgyet,vállalja legalább a népszaporulat biztosítását(mert mint tudjuk fogyik a magyar)Ezen kívül számtalan bevétel növelő javaslatom van,pl NYUGDÍJASOK vegyék meg a teljes árú bérleteket és jegyeket, de egyáltalán ne utazzanak, mindenkinek
kötelező legyen magán finanszírozással elvégezni az orvosi egyetem egy rövidített változatát,hogy a kisebb beavatkozásokat az egészségügy elkerülésével házilag is elvégezhessük. Van még számtalan ötletem de azokat kizárólag pénzért kívánom ismertetni
Matolcsy úr ha kifulladt állok rendelkezésre.A díjazásról majd személyesen.

dödi
2012-05-07 12:33:42   #5

Itt már nem számít az ember!Ha feldobja a papucsot,akkor legalább nem kell rá költeni.Így is lehet spórolni,legalább marad pénz stadionra.Ez legalább ugyanúgy működik mint a fidesz apparátus.Ész nélkül és fejetlenül.

dollár
2012-05-07 11:27:26   #4

Helyes.
Személyes tapasztalatom(szerencsére) mostanában nincsen, de egyik, agyvérzést követően lábadozó ismerősömet tavaly(még a régi rendszerben) délben kiültették a folyosóra, várni.Este nyolckor jött érte a betegszállító autó.

damika
2012-05-07 10:30:02   #3

Lé Hűtő!

Elmondom. Fél éve egy hasi műtét másnapján után át kellett, hogy szállítsanak egy másik városba. A mentősök közölték, hogy jobb, ha nem a hord(fekvő)ágyat választom, hanem az ülést. És oda ültettek a hátsó kerék fölötti ülésre, hogy rázkódjak. A nem rázkódó-, első ülésen természetesen a mentős ült.

furnyesz
2012-05-07 09:57:28   #2

Jó-jó,hogy kíváncsi lennél a véleményükre,csakhogy nekik NINCS egy jól fizetett-persze adóforintokból-hazudozójuk!
Már minden kis szar önkormányzatnak,vagy önkormányzati cégnek szóvivője van,persze közpénzből,aki lehazudja,vagy pofátlanul letagadja a napot is az égről!

Lé Hűtő
2012-05-07 08:14:31   #1

Azért a szállított (vagy nem) betegek véleményére is
kíváncsi lennék!

1

 

A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
A 168 Óra kommunikációs partnere a
BLOG-BLOKK
További blogok
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
Oroszország

Az úgy nevezett IV. György diadém hátulról
Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!