2012. május 25. péntek - Orbán. Holnapi névnap: Fülöp, Evelin

A videó lejátszáshoz Flash Player, és engedélyezett Javascript szükséges!

LEGÚJABBAK A ROVATBAN

Orbán Európában példátlan húzásra készül

"Magyarországon a párt- és kampányfinanszírozás ügye máig rendezetlen, nem átlátható, hogy melyik párt pontosan milyen forrásokat használ, milyen kiadásai vannak, és emiatt nem lehet tudni, hogy a pártok képviselői döntéseikben mennyiben képviselik választóik akaratát és mennyiben azok magánérdekeit, akik a működésükhöz és kampányaikhoz szükséges forrásokat biztosítják."
2012. május 25. 17:25
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
LEGÚJABBAK A FÓRUMON

Magánynyugdíj

zoja - 2012.05.25 19:19

Hát milyen országban élünk?

giacinto - 2012.05.25 19:16

A püspök úr szelektív memóriája

Sonja - 2012.05.25 19:12

Hmmm....

Joszip Vragics - 2012.05.25 18:50

ORBÁN A MAGYARSÁG MEGOSZTÓJA

Qkory - 2012.05.25 18:28

Orbán a király !

Csikar - 2012.05.25 18:07

ÚSZÁS

Qkory - 2012.05.25 17:38

TILTAKOZÁSOK, DEMONSTRÁCIÓK

Qkory - 2012.05.25 16:47
OLVASÓINK ÍRTÁK
További cikkeink
LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
Olaszország

168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Vasárnap, 2010. június 13. 06:00
168 Óra Online írása

Szubtrópusi időjárás: forróság és felhőszakadás, jégeső

  • Tetszik:
Szombaton kánikula, vasárnaptól gyenge hidegfront várható - közölte a meteorológia szolgálat munkatársa az MTI-vel. Szombaton még országszerte folytatódik a derült, napos, száraz idő, 30-35 fokos kánikulára és helyenként élénk déli délnyugati szélre lehet számítani, éjszaka 17-22 fok várható - mondta Jenki Szilvia. Vasárnap észak felöl gyenge hidegfront érinti a Kárpát-medencét. Északon, északkeleten megnövekszik a felhőzet, helyi záporok, zivatarok lehetnek, felhőszakadás, jégeső is előfordulhat és ezekben a körzetekben átmenetileg viharossá fokozódhat a szél, ugyanakkor a déli országrészben kevés felhő várható. A hőmérséklet 28-34 fok között alakul, északon hűvösebb, délen melegebb lesz.
A szakember arra figyelmeztetett, hogy kánikulában nagyobb folyadékbevitelre van szüksége a szervezetnek, és a legmelegebb 11 és 15 óra közti időszakban aki csak teheti, húzódjon árnyékba, vagy legalább viseljen kalapot, napszemüveget, és használjon védőkrémet az erős ultraibolya sugárzás miatt. A vasárnapi gyenge hidegfronttal kapcsolatban Jenki Szilvia azt tanácsolta az autósoknak, hogy vezessenek óvatosabban, hiszen ilyenkor nő a reakcióidő.

Falus Ferenc országos tiszti főorvos csütörtökön bejelentette, hogy péntektől elrendeli a második fokozatú hőségriasztást. Az elmúlt hetek esőzései után hirtelen érkezett meleg elsősorban a városokban, azon belül is a sűrűn lakott, lakótelepi környezetben élőket veszélyezteti. Az emberi szervezet számára ilyenkor az lehet a legmegerőltetőbb, ha a lakások belső hőmérséklete a reggeli órákra sem süllyed 20 Celsius-fok alá.

Harmadfokú hőségriasztás elrendelése a 27 Celsius-fokot meghaladó napi középhőmérséklet esetén szükséges, erre a legutóbb 2007 nyarán volt példa.
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére
1/5
Olvasta már?
előző
következő

Kapcsolódó cikkek

Hozzászólások
Összesen: 0 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

 

168 óra - A hetilap

Lapajánló

 

Előfizetés

A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
Hirdetés

A világ nyitva áll

Péntek, 2012. május 11. 12:37

Gyorsabban szeretne szállítani, ráadásul még több helyre a világon? Bízza a FedExre. Legyen szó importról vagy exportról, expressz vagy economy szolgáltatásról, nagy- vagy kisméretű csomagról, mindig készen állunk, hogy az Ön számára legmegfelelőbb megoldást kínáljuk.
Címkék: hirdetés
BLOG-BLOKK
További blogjaink
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink

Szavazás

Bill of Rights - az angol alkotmányos monarchia alapvető jogszabálya
Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Olaszország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!