2012. május 25. péntek - Orbán. Holnapi névnap: Fülöp, Evelin

A videó lejátszáshoz Flash Player, és engedélyezett Javascript szükséges!

LEGÚJABBAK A ROVATBAN

Orbán Európában példátlan húzásra készül

"Magyarországon a párt- és kampányfinanszírozás ügye máig rendezetlen, nem átlátható, hogy melyik párt pontosan milyen forrásokat használ, milyen kiadásai vannak, és emiatt nem lehet tudni, hogy a pártok képviselői döntéseikben mennyiben képviselik választóik akaratát és mennyiben azok magánérdekeit, akik a működésükhöz és kampányaikhoz szükséges forrásokat biztosítják."
2012. május 25. 17:25
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
LEGÚJABBAK A FÓRUMON

Orbán a király !

Csikar - 2012.05.25 19:27

ÚSZÁS

szilvanyo - 2012.05.25 19:26

Hát milyen országban élünk?

Sonja - 2012.05.25 19:24

Magánynyugdíj

zoja - 2012.05.25 19:19

A püspök úr szelektív memóriája

Sonja - 2012.05.25 19:12

Hmmm....

Joszip Vragics - 2012.05.25 18:50

ORBÁN A MAGYARSÁG MEGOSZTÓJA

Qkory - 2012.05.25 18:28

TILTAKOZÁSOK, DEMONSTRÁCIÓK

Qkory - 2012.05.25 16:47
OLVASÓINK ÍRTÁK
További cikkeink
LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
Olaszország

168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Szerda, 2011. május 25. 20:01
168 Óra Online írása

Előzetes

Tarlós István: Vannak, akik túl erősnek gondolnak

  • Tetszik:
„Vannak állandó izgalmi állapotban lévő kerületi polgármesterek, akik térdből behajlított lábakkal rohangálnak a Parlament folyosóján... és szélsőséges elképzeléseket próbálnak terítékre venni.” Egy rádióinterjúban így beszélt a budapesti főpolgármester azokról a fideszes képviselőkről, akik szeretnék, hogy az új önkormányzati törvény tovább erősítse a kerületeket a fővárossal szemben.
A Belügyminisztérium tervezete másféle lehetőségeket vázol fel. Az egyik szerint az összes kerület helyén csak elöljáróságok maradnának. A második változat Cityre, Budára és Pestre osztaná a várost, míg a harmadik szerint maradnának a jelenlegi önkormányzatok, ám változna a munkamegosztás: az infrastruktúrával kapcsolatos feladatokat a főváros végezhetné.

Riskó Gáspár felvétele
A főpolgármester a 168 Órának elmondta, bármilyen lényeges változtatás csak 2014-től léphet hatályba.

„Tessék például arra a változatra gondolni, hogy sokkal kevesebb kerület lesz – ami nem a legkeményebb verzió” – fogalmazott.

Tarlós István ugyanakkor nagyon kevés esélyt lát arra, hogy a fővárosban megszűnjön a kerületi önkormányzatiság.

„Aki ilyen döntést hoz, simán elveszíthet egy parlamenti választást. Szóval nem lehet tizenvalahány polgármesternek azt mondani: téged ugyan megválasztott a nép négy évre, a jövő évtől mégis ki vagy rúgva. Nem vezethetők be ilyen és hasonló szabályok ciklus közepén, csak ciklusváltáskor. Amikor tehát kritikát fogalmazok meg, nem önös érdekből teszem, mert ha 2014-től egy brutálisan rossz önkormányzati törvényt akarnának bevezetni, akkor egyszerűen elveszítem az érdeklődésemet a politika iránt. Oszt jó napot. Valójában a kormányzó párt érdeke, hogy ne fogadjon el nagyon rossz önkormányzati törvényt: ez számára több mint veszélyes.”

A főpolgármester részt vesz a jogszabály előkészítésében, az érintett minisztériumok egyeztettek a főváros vezetésével.

„Az egyetlen erő, amely a mi véleményünket nem kérdezte, a parlamenti frakciónak az a része, amely kétségbeesetten ügyködik azon, hogy huszonháromféle főváros legyen. Ez a parlamenti folyosón forgalmazott változat azért is nagyon necces, mert Rogán Antal nevét viseli, miközben én őrzöm Rogán SMS-ét arról, hogy ez nem az ő javaslata. Valaki alaposan átírta, amit ő kiadott a kezéből, de rajta felejtette az V. kerületi polgármester nevét.”

A Tarlós Istvánnal készült interjút teljes terjedelmében elolvashatja a csütörtökön megjelenő, legfrissebb 168 Órában.
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére
1/5
Olvasta már?
előző
következő

Kapcsolódó cikkek

Hozzászólások
Összesen: 1 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

Gyurka46
2011-05-26 10:37:53   #1

Lényeg az, hogy a FIDESZ felkészült a kormányzásra, fővárosi frakciója Budapest gondjainak megoldására - szerintük.

Sajnos a tények kemény dolgok és az ellenkezőjét bizonyítják.

1

 

168 óra - A hetilap

Lapajánló

 

Előfizetés

A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
Hirdetés

A világ nyitva áll

Péntek, 2012. május 11. 12:37

Gyorsabban szeretne szállítani, ráadásul még több helyre a világon? Bízza a FedExre. Legyen szó importról vagy exportról, expressz vagy economy szolgáltatásról, nagy- vagy kisméretű csomagról, mindig készen állunk, hogy az Ön számára legmegfelelőbb megoldást kínáljuk.
Címkék: hirdetés
BLOG-BLOKK
További blogjaink
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink

Szavazás

Bill of Rights - az angol alkotmányos monarchia alapvető jogszabálya
Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Olaszország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!