2012. február 10. péntek - Elvira. Holnapi névnap: Bertold, Marietta

A videó lejátszáshoz Flash Player, és engedélyezett Javascript szükséges!

LEGÚJABBAK A ROVATBAN
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
LEGÚJABBAK A FÓRUMON

Orbán a király !

magyar nemzett - 2012.02.10 07:12

Társalgó, 2012. február

Dagadt - 2012.02.10 07:10

A Fidesz egészségügyi reformhengere

predator - 2012.02.10 06:54

Klubrádió - Vége

predator - 2012.02.10 06:51

MALÉV: The End?

predator - 2012.02.10 06:47

Éljen Schmitt Pál !

Joszip Vragics - 2012.02.10 06:28

Önkormányzatok: gúzsba kötve

anula - 2012.02.10 05:57

A MALÉV megmentése

falusi - 2012.02.10 04:18
OLVASÓINK ÍRTÁK
További cikkeink
LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Péntek, 2009. november 13. 13:53
168 Óra Online írása

Tévedésből rontottak a rendőrök a valkói család házára

  • Tetszik:
- Vizsgálatot rendelt el a budapesti rendőrfőkapitány a valkói családi házban szerda este történt rendőri intézkedés miatt; a fővárosi rendőrök a Pest megyei településen feltehetően egy hivatalos okiratban lemaradt házszám miatt téves címen hajtottak végre akciót, a házigazda szerint.
Balázs Zoltán az MTI-nek pénteken azt mondta: panasztétele után reggelre kiderült, hogy a főváros XII. kerületi kapitányságáról érkezett a házkutatási parancs, ugyanis egy rendőri intézkedés alá vont férfi, aki ugyanazon a településen és ugyanabban az utcában lakik, az ő lakcímét adta meg az igazoltatáskor.

A rendőrök által keresett férfi ugyanis a Petőfi Sándor utca 77. szám alatt lakik, míg az ő lakcíme a 7-es. Az okmányiroda azonban a férfinak kiadott lakcímkártyáját elírta, így azon nem a 77-es, hanem a 7-es házszám szerepelt. Balázs Zoltán péntek reggel töröltette a férfit a tulajdonában lévő lakás lakcímnyilvántartásából.

Azt mondta: felháborítónak tartja a rendőrség fellépését, mert amikor az esti órákban megjelentek nála rendőrök, megrémítve unokáit és gyermekeit, nem közölték, hogy mit vagy kit keresnek, igazolványt sem voltak hajlandók mutatni. Közlése szerint a rendőrök és közte kisebb dulakodás is kialakult emiatt.

Balázs Zoltán közölte: nyilvános bocsánatkérést vár el a rendőrségtől, ugyanis az akció miatt a faluban az a szóbeszéd terjedt el, hogy "biztos nem ok nélkül ütöttek rajta a rendőrök", holott soha nem került összeütközésbe a törvénnyel, 28 éven keresztül a honvédségnél dolgozott.

Balázs Zoltán - aki 2002-től független önkormányzati képviselő volt a településen - az MTI-nek csütörtökön azt mondta, tizenöt, köztük egy kommandós ruhát viselő, magát rendőrnek mondó ember berontott a Petőfi Sándor utcai családi házukba, majd a szobaajtókat betörve kutatásba kezdtek, s azt tudakolták, kik tartózkodnak az épületben, "miért vannak ilyen sokan".

A magukat rendőrnek mondó férfiak többszöri kérésére sem voltak hajlandóak igazolványt mutatni, ezért hívta a rendőrséget. Az ismeretlenek megkérdezték, ki lakik az épületben, majd amikor erre választ kaptak, szó nélkül azonnal autóba ültek és távoztak. Miután értesítette a hatóságot, két járőr érkezett a valkói házhoz, majd feljelentést tett a rendőrségen.

A Budapest Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken közleményben tudatta: Tóth Gábor budapesti rendőrfőkapitány utasítására a XII. kerületi rendőrkapitány vizsgálatot rendelt el, hogy a valkói rendőrőri intézkedés szakszerű és törvényes volt-e.

A közlemény szerint a nyomozók egy folyamatban levő ügyben, érvényes házkutatási határozat birtokában, a feltételezett elkövető felkutatása érdekében jelentek meg a valkói családi házban, mivel a személynyilvántartó adatai szerint a keresett személy oda van bejelentve. A helyszínen megállapították, hogy a nyilvántartás adatai nem helyesek, a bűncselekmény elkövetésével gyanúsítható férfi nem tartózkodik a családi házban, majd elhagyták a helyszínt.

A BRFK közleménye szerint a rendőri intézkedéssel szemben senki nem élt panasszal.
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére
1/5
Olvasta már?
előző
következő

Kapcsolódó cikkek

Hozzászólások
Összesen: 3 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

vacsi
2009-11-16 09:21:13   #3

Biztos, hogy ezek rendőrök voltak? Ha igen, az nagyon szomorú!

Zanza
2009-11-13 20:16:19   #2

A gyanúsított meg közben kereket oldott a 77-ből. Pech.

kutakodo
2009-11-13 15:18:35   #1

Nem ao okmányiroda írta el a címet! Valaki! Aki ott figyelmetlen, sőt felelőtlen volt! Vissza lehet keresni, ki az.

1

 

168 óra - A hetilap

Lapajánló

 

Előfizetés

Táncsics Alapítvány
A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
BLOG-BLOKK
További blogjaink
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink

Szavazás

Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Olaszország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!