2012. május 25. péntek - Orbán. Holnapi névnap: Fülöp, Evelin

A videó lejátszáshoz Flash Player, és engedélyezett Javascript szükséges!

LEGÚJABBAK A ROVATBAN

Orbán Európában példátlan húzásra készül

"Magyarországon a párt- és kampányfinanszírozás ügye máig rendezetlen, nem átlátható, hogy melyik párt pontosan milyen forrásokat használ, milyen kiadásai vannak, és emiatt nem lehet tudni, hogy a pártok képviselői döntéseikben mennyiben képviselik választóik akaratát és mennyiben azok magánérdekeit, akik a működésükhöz és kampányaikhoz szükséges forrásokat biztosítják."
2012. május 25. 17:25
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
LEGÚJABBAK A FÓRUMON

ORBÁN A MAGYARSÁG MEGOSZTÓJA

morzs - 2012.05.25 19:41

Orbán a király !

szilvanyo - 2012.05.25 19:35

Magánynyugdíj

Qkory - 2012.05.25 19:35

Hát milyen országban élünk?

zoja - 2012.05.25 19:35

História

Qkory - 2012.05.25 19:31

ÚSZÁS

szilvanyo - 2012.05.25 19:26

A püspök úr szelektív memóriája

Sonja - 2012.05.25 19:12

Hmmm....

Joszip Vragics - 2012.05.25 18:50
OLVASÓINK ÍRTÁK
További cikkeink
LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
Olaszország

168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Szerda, 2012. január 4. 18:00
168 Óra Online írása

Török Gábor: Orbán a gyurcsányi úton

  • Tetszik:
"Bizonyára sokan emlékeznek arra, amikor 2007. március 15-én Gyurcsány Ferenc a Művészetek Palotájában szónokolt, miközben a rendőrök éppen oszlattak az Andrássy úton. A kormányfő akkor de facto már bukott politikus volt: sem a közvélemény-kutatásokban, sem az utcán nem volt már esélye. Orbán Viktor ma még nem tart itt, de az kétségtelen, hogy egyre nagyobb lépéseket tesz ebbe az irányba" - véli Török Gábor.
"Mi kell a legitimitás (NB: nem a törvényességről, a legalitásról beszélek!) elvesztéséhez? Egy dolog biztosan: annak világos, látványos demonstrálása, hogy az adott politikai szereplő már nem támogatott, nem hiteles. Jól látható ez a közvélemény-kutatásokban, de tetten érhető az utcai megmozdulásokon is. Az elmúlt években a Fidesznek és Orbán Viktornak ezzel soha nem volt gondja. Még tavaly ősszel is magabiztosan mondhatták ilyen-olyan vitákban a baráti elemzők, hogy nézzetek a táblára: az ellenzék nincs sehol, sem a felmérésekben, sem az utcai rendezvényeken. Ugyan a Fidesz – a Nézőpont Intézet sajátos eredményeit leszámítva – minden kutatásban jelentős veszteségeket szenvedett, nagyjából a 2010-es szavazóinak felét elvesztette, de az ellenzék semmit sem profitált ebből, ráadásul a nyilvános megmozdulásai szűk családi körben zajlottak" - írja legfrissebb blogbejegyzésében az elemző, amelyet a Népszabadság idézett.

"Az utóbbi téren ma jelentős fordulat következett be. A több tízezres kormányellenes tömeg új minőséget jelent a politikai versenyben. Nem hiszem, hogy sok olyan ember akad ebben az országban, aki tavaly tavasszal, az új alkotmány elfogadásakor el tudta volna képzelni, hogy annak hatályba lépésekor nem azt ünneplő, hanem azt elutasító emberek veszik körül a rendezvény színhelyét. Kevesen hitték volna, hogy a kormányfőnek valamilyen hátsó bejáraton kell megközelítenie a helyszínt, az épületet pedig rendőrök sorfala védi majd. A kormány kedvenc frázisainak - a „nemzeti összefogás”, a „kétharmados forradalom”, a „választói felhatalmazás” – szavatossága egyértelműen lejárt, ha mondják is őket, az arcok árulkodók. 2007-ben is akadt valaki, aki Éljen Gyurcsányt kiáltott a teremben, a kormányfő beszédét taps fogadta a közjogi méltóságok részéről, de az ott ülő realisták tudták, hogy a jövő vesztesei között ülnek" - hangsúlyozza Török Gábor.

"Ismételem újra: ma még nem tartunk itt. Ahhoz, hogy ez bekövetkezzen, a bizonytalanok óriási táborának pártot, pártokat kell választania magának, vagy a mai étlapról, vagy máshonnan. Korábban nem gondoltam volna, de ma nem kizárható, hogy már ebben az évben a biztos pártválasztók között is világos kisebbségbe szoruljon a Fidesz. Ha ez megtörténik, a parlamenti kétharmad rettenetesen nehéz, kényelmetlen helyzetbe kerül, legközvetlenebb támogatói, szövetségesei, haszonélvezői is elbizonytalanodhatnak, az ellenzék pedig nem csupán kényszerből – mert a törvényhozásban tehetetlen – keresi majd az utcát, hanem komolyan bízhat abban, hogy ott kényszeríthet ki fontos változásokat" - teszi hozzá a politológus.

"Bármennyire is szeretnék a politikai ellenfelek, és bármennyire is napi folyamatos értékelési lázban ég a média egy része, a választók a kormány teljesítményéről a véleményüket nem száz nap után alakítják ki. Lehet (sőt, talán valószínű is), hogy Orbán Viktor népszerűsége egyszer lejtmenetbe kerül, hitelessége erodálódik, ám ha csak maga nem tesz ezért, erre biztosan nem egyhamar kerül majd sor” – írta Török 2010 szeptemberében. Úgy véli, pontosítania kell az egyhamart...
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére
1/5
Olvasta már?
előző
következő

Kapcsolódó cikkek

Hozzászólások
Összesen: 3 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

davidoff90
2012-01-05 06:20:54   #3

Hát én sem hittem volna,hogy 20 hónap után több tízezres tömeg fogja zúgni,hogy Orbán takarodj!Akkor,mikor az Operában éppen saját történelmi nagyságukról szónokolnak Nemzeti Nagyságaink,az Együttműködés Vátesze s a Nemzet Egységének Megtestesítője.

alterego566IS99Z2
2012-01-04 21:15:13   #2

Nincs kínosabb attól mint amikor a dilettantizmus és az idotizmus kitartással és szorgalommal párosul.

nagyonnagy
2012-01-04 18:51:04   #1

Török Úr! Ön honnan kapja a fizetését? Milyen megrendelései vannak! Bárcsak a gyurcsányi
uton lenne Kedves Vezető-je! Akkor a betonozás helyett talán autópályát is építene, munkahelyeket is teremtene és nem emlegetné azopkat abefektetéseket, amihez semmiköze: Audi, Mercedes ésmég létezik néhány kisebb is!"Áldásos tevékénységének" eredményét már érezzük (mennyi is volt a devizák árfolyama akkor)? Ez a kormány csak saját magával és a pénzszerzési lehetőségeivel van elfoglalva! Teheti, 2/3-juk van! Csak az nem mindegy hogy meddig!

1

 

168 óra - A hetilap

Lapajánló

 

Előfizetés

A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
Hirdetés

A világ nyitva áll

Péntek, 2012. május 11. 12:37

Gyorsabban szeretne szállítani, ráadásul még több helyre a világon? Bízza a FedExre. Legyen szó importról vagy exportról, expressz vagy economy szolgáltatásról, nagy- vagy kisméretű csomagról, mindig készen állunk, hogy az Ön számára legmegfelelőbb megoldást kínáljuk.
Címkék: hirdetés
BLOG-BLOKK
További blogjaink
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink

Szavazás

Bill of Rights - az angol alkotmányos monarchia alapvető jogszabálya
Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Olaszország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!