2012. május 26. szombat - Fülöp, Evelin. Holnapi névnap: Hella

A videó lejátszáshoz Flash Player, és engedélyezett Javascript szükséges!

LEGÚJABBAK A ROVATBAN
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
LEGÚJABBAK A FÓRUMON

TILTAKOZÁSOK, DEMONSTRÁCIÓK

Skubi - 2012.05.25 23:41

Hmmm....

hulot - 2012.05.25 22:50

Szalai Annamária 9 évre

kykicz - 2012.05.25 22:32

ORBÁN A MAGYARSÁG MEGOSZTÓJA

Qkory - 2012.05.25 21:52

magyarfoci

Rózsa Misi - 2012.05.25 21:43

Társalgó, 2012. május

nonest - 2012.05.25 21:40

ÚSZÁS

csi77a - 2012.05.25 20:19

História

Csülök - 2012.05.25 20:13
OLVASÓINK ÍRTÁK
További cikkeink
LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
Olaszország

168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Csütörtök, 2011. március 31. 14:54
168 Óra Online írása - Forrás: HENT-hírlevél

Bélyeghamisítókat leplezett le a kanadai rendőrség

  • Tetszik:
Az elmúlt húsz évben első alkalommal lepleztek le bélyeghamisítókat a kanadai rendőrség munkatársai. A kanadai posta szerint a hamisítás mintegy 2,6 millió dolláros kárt okoz a hivatalnak.
A kanadai rendőrség a helyi posta közreműködésével egy éve vizsgálódik Toronto és Montreal környékén a bélyeghamisítási ügyben, amelynek eredményeként ez idáig mintegy 40 ezer darab hamis bélyeget foglaltak le kiskereskedelmi egységekben, sőt még egy postahivatalban is. Ez utóbbi helyszínen nem bizonyított, hogy a hamisítványokat értékesítő alkalmazott tudott-e arról, hogy a kiadott értékcikk nem eredeti.

A kanadai MSN News híradása szerint a közelmúltban két személyt, ez idáig összesen négy főt vett őrizetbe a rendőrség a hamisítványok terjesztésének gyanújával. A kanadai posta szerint a hamisítványok, köztük II. Erzsébet királynő arcképével, illetve a vancouveri olimpia alkalmából kibocsátott bélyegek mintegy 2,6 millió dolláros kárt okoztak a hivatalnak.

A posta szerint 20 év óta ez az első alkalom, hogy bélyeghamisítókat lepleznek le. A posta rendszeres képzésben részesíti alkalmazottait, hogy a hamisítványokat felismerjék. Az ügyben szintén egy postai alkalmazott szúrta ki a problémás bélyegeket, amelyek a szakértői vélemény szerint meglehetősen jó minőségűek voltak, és az egyszerű felhasználókat könnyen megtéveszthették.

Kanadában nem csak a hamisítók, de illegális újrahasznosítók is nehezítik a posta munkáját. Tavaly októberben a hamisítási ügyben folytatott nyomozás eredményeként bukkantak egy férfira, aki használt bélyegeket értékesített újként. Az ügyben összesen 10 ezer darab korábban használt, ám a bélyegzőktől és a ragasztás nyomától megtisztított, újra eladni kívánt bélyeget találtak.

A gyanúsítottak büntetőjogi felelősségre vonása hamis értékcikkek forgalmazása miatt akár 5 évig tartó szabadságvesztést, valamint 1 millió kanadai dollár összegű pénzbüntetést is eredményezhet.
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére
1/5
Olvasta már?
előző
következő

Kapcsolódó cikkek

Hozzászólások
Összesen: 0 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

 

168 óra - A hetilap

Lapajánló

 

Előfizetés

A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
Hirdetés

A világ nyitva áll

Péntek, 2012. május 11. 12:37

Gyorsabban szeretne szállítani, ráadásul még több helyre a világon? Bízza a FedExre. Legyen szó importról vagy exportról, expressz vagy economy szolgáltatásról, nagy- vagy kisméretű csomagról, mindig készen állunk, hogy az Ön számára legmegfelelőbb megoldást kínáljuk.
Címkék: hirdetés
BLOG-BLOKK
További blogjaink
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink

Szavazás

Bill of Rights - az angol alkotmányos monarchia alapvető jogszabálya
Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Olaszország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!