
Ahogy azt elképzelték...
Chris Scolese szerint még vizsgálják, milyen szerepet szánnak a Holdnak az űrkutatásban. Hangsúlyozta: a legutolsó, még Bush elnök által felvázolt vízió is a Marsot jelölte meg, mint végső célt.
Azt, hogy végül milyen irányt vesz az űrprogram, sok minden befolyásolhatja: májusra kiderül, mennyi pénzből gazdálkodhat a NASA a következő évben, illetve Barack Obama elnök új igazgatót jelölhet az űrhivatal élére.










A legrégebbi hozzászólásokat szeretném legelöl látni
Pro és kontra - kell-e nekünk űrkutatásra költeni, vagy vannak sokkal fontosabb, földközeli feladataink. Ezzel kapcsolatban jegyzem meg, hogy az űrkutatás egy hatalmas, igen összetett és kiterjedt "gyűjtő" tevékenység. A folytonos kutatás számtalan olyan rész-eredményt is hoz, mely a hétköznapi életünkben is megjelenik, mint például az un. "ceran" vagy közismert nevén kerámai főzőlap. Ez az anyag olyan hővezetési tulajdonsággal rendelkezik, hogy szerkezete révén csak egy irányba, esetünkben függőleges irányba vezeti a hőt. Ennek köszönhető, hogy a kijelölt főzőlap mellett az üveg felülete majdnek hideg, míg a beépített izzószál felett forró. Ez csak egy kiragadott példa volt, de nem dönt el semmilyen kérdést.
Nem tudok egyetérteni Mimózával. Az űrkutatás egyáltalán nem felesleges, és bármekkora összeget költenénk is rá, nem dacolhatunk a természettel: a haladás nagyon lassú.
A Föld erőforrásai végesek, az emberiség túlnépesedése egyre nyilvánvalóbb; nincs más kiút, mint az űrkutatás és bolygókutatás.
Mert itt a földön nincs mit tenni mi?Milliárdokat költenek feleslegesen.Részemről nem hiszem valaha is járt ember a holdon.Ha igy lett volna az elmúlt 47?évben többször meg tették volna,vajon miért is nem azóta?:)))