2012. február 9. csütörtök - Abigél, Alex. Holnapi névnap: Elvira

A videó lejátszáshoz Flash Player, és engedélyezett Javascript szükséges!

LEGÚJABBAK A ROVATBAN
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
LEGÚJABBAK A FÓRUMON

Orbán a király !

falusi - 2012.02.09 17:59

MALÉV: The End?

pékné_módra - 2012.02.09 17:53

Hát milyen országban élünk?

kőris - 2012.02.09 17:51

A Jobbik Európába

pékné_módra - 2012.02.09 17:49

12 pont a Hazának

mernokt - 2012.02.09 17:34

Klubrádió - Vége

zoja - 2012.02.09 17:23

Társalgó, 2012. február

straca - 2012.02.09 16:47

A MALÉV megmentése

Li Taj-po - 2012.02.09 16:46
OLVASÓINK ÍRTÁK
További cikkeink
LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Kedd, 2010. augusztus 10. 06:32
168 Óra Online írása

Lassabban öregszik az agy, ha erős a szív

  • Tetszik:
Az erős szív nyilvánvalóan lassítja az agy öregedését - állapították meg amerikai kutatók.
Vizsgálatuk során fény derült arra, hogy amennyiben a szívizmok gyengébben pumpálnak, az agy időskorban viszonylag gyorsabban sorvad. Ez azokra az emberekre is érvényes, akik nem szenvednek szívbetegségben. A Bostoni Egyetem kutatói összesen 1500, 34 és 85 év közötti embernél vizsgálták meg a szív erejét és az agy nagyságát. Megállapították, hogy minél gyengébben pumpál a szív, annál kisebb az agytérfogat - az összehasonlításkor a tudósok a testtömeget is figyelembe vették. Az összefüggés azoknál is megmutatkozott, akiknek egyáltalán nincs semmilyen szívbetegségük - írja az MTI.

"Eredményeink rávilágítanak arra, hogy a szív teljesítménye és az agy egészsége összefüggnek egymással, a kapcsolat pedig egyáltalán nem írható a vérkeringés problémáinak számlájára" - fejtette ki Angela Jefferson neurológus. A vizsgálatban részt vevők csupán hét százalékának volt valamilyen szívbetegsége, de szinte minden harmadik páciens esetében gyengébben pumpált a szív.

Bár a kutatók arra nem találtak utalást, hogy a gyengébb szívműködés negatívan befolyásolná a gondolkodás képességét, az feltételezhető, hogy az agytérfogat csökkenése a szellemi erő csökkenésével járhat.

Egyelőre nem világos, hogy a szív pumpáló erejének gyengesége miért jár káros következményekkel az agyra. A Circulation című szaklapban megjelent tanulmány szerzői azt feltételezik, hogy a vér emiatt gyengébben jut az agyba, ami befolyásolja többek között a szerv oxigénellátását.
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére
1/5
Olvasta már?
előző
következő

Kapcsolódó cikkek

Hozzászólások
Összesen: 0 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

 

168 óra - A hetilap

Lapajánló

 

Előfizetés

Táncsics Alapítvány
A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
BLOG-BLOKK
További blogjaink
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink

Szavazás

Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Olaszország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!