2012. május 26. szombat - Fülöp, Evelin. Holnapi névnap: Hella

A videó lejátszáshoz Flash Player, és engedélyezett Javascript szükséges!

LEGÚJABBAK A ROVATBAN
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
LEGÚJABBAK A FÓRUMON

TILTAKOZÁSOK, DEMONSTRÁCIÓK

Skubi - 2012.05.25 23:41

Hmmm....

hulot - 2012.05.25 22:50

Szalai Annamária 9 évre

kykicz - 2012.05.25 22:32

ORBÁN A MAGYARSÁG MEGOSZTÓJA

Qkory - 2012.05.25 21:52

magyarfoci

Rózsa Misi - 2012.05.25 21:43

Társalgó, 2012. május

nonest - 2012.05.25 21:40

ÚSZÁS

csi77a - 2012.05.25 20:19

História

Csülök - 2012.05.25 20:13
OLVASÓINK ÍRTÁK
További cikkeink
LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
Olaszország

168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Csütörtök, 2010. július 8. 06:07
Bonifert Mária írása

A kirúgottaknak még végkielégítést sem kell fizetni!

Ügyes! (2)

  • Tetszik:
Volt egy kiváló bűvészünk, úgy hívták, Rodolfo. Fantasztikus trükköket tudott. „Csak a kezemet nézzék, mert csalok!” – mondta mindig. Néztük, néztük, de nem jöttünk rá, hogyan csinálja...

Nézzük, nézzük az új kormány kezét, jól trükközik, de azért nem tud mindenkit megtéveszteni. Itt van például az állami tulajdonú cégek, intézmények bérének kétmillió forintban való maximálása. Kétmillió irdatlan sok pénz egy mezei állampolgár számára, a tizedével is kiegyezne, havonta, bruttó. Ezért aztán a döntés rendkívül népszerű. Igen ám, de van egy kis szépséghibája, jobban mondva kettő. Az egyik: a döntést nem a most regnáló, hanem még a Bajnai-kormány hozta, azzal a különbséggel, hogy ő az egyéb juttatásokat is korlátozta. A Fidesz-kormány ezt „kifelejtette”: magyarán annyi béren kívüli juttatást adhat az új vezetőknek, amennyit csak akar, éves alapbérüknek akár a dupláját is. Nem szólva arról, hogy ezek a juttatások igencsak szubjektívek! Bárkinek, bármilyen nagyságrendben adhatók, és persze elvehetők, így igencsak szoros pórázon tarthatók a leendő vezetők. Az, hogy bármelyik egyszerű kormánytisztviselő bármikor, indoklás nélkül kirúgható, még inkább növeli a szervilizmus, a „ne szólj, szám, nem fáj fejem”-mentalitás veszélyét. És a kirúgottaknak még végkielégítést sem kell fizetni! A törvényeket visszamenőleg macerás lenne megváltoztatni, de a végkielégítésekre 98 százalékos adót lehet kiróni, és ha még a fizetendő járulékokat is hozzászámítjuk, hát még a „végkielégített” fizet. Nem zseniális?

Simor András fizetésének kétmillióra történő „zsugorítása” is ügyes trükk. Ha nem tetszik neki, önként felállhat a Nemzeti Bank elnöki székéből, s nem kell megsérteni a különféle európai jegybanki szabályokat. Egyébként is, Simornak sötét „offshore”-ügyei vannak, senki sem fogja sajnálni.

Nem kevésbé ügyes húzás, hogy a törvényalkotási dömpingben a törvényjavaslatokat nem a kormány, hanem egyéni képviselők nyújtják be. Így nem kell lacafacázni, hosszadalmasan egyeztetni az érdekképviseletekkel, szakszervezetekkel: egyik nap benyújtjuk, másnap (vagy még aznap) elfogadjuk. Mennyivel egyszerűbb! (Hogy ez az előző kormánynak miért nem jutott eszébe?)

Leleményes megoldás, hogy a nemzeti hírközlési és informatikai szuperhatalom elnökét kilenc évre betonozzák be, és a kinevezés joga az Országgyűlésé. Így a médiafelügyelet – papíron – a kormánytól független, és elkerülhető egy olyan „kekeckedő” uniós kritika, mint amilyet Románia, Szlovákia és Szlovénia kapott, mert nem biztosították a hírközlési szervezet függetlenségét. (Ügyetlen balekok.)

Szuperötlet a „gördülő” rendőrség is. A Fidesz még a választási kampányban megígérte, hogy két héten belül mindenütt lesz rendőr, ahol csak kell, és lett is. Igaz, hogy többnyire csak ideiglenesen, egyfajta pofavizit formájában: ott volt a rendőr két napig, aztán továbbállt, és megmutatta magát a következő településen. Nem is volt addig bűnözés! A tyúklopást elhalasztották másnapra.

S lehetne folytatni: a felsőzsolcai árvíz ürügyén (árterületen épülhettek áruházak) ki lehetett rúgni a Közép-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség vezetőjét, hogy helyet csináljanak a környezetvédelmi államtitkár volt titkárnőjének, egy általános iskola igazgatónőjének. (Ki emelhetne kifogást?) „Biztatóan” alakulnak a gázszolgáltató cégekkel folytatott tárgyalások is. Ha a gázár befagyasztásával lehetetlen helyzetbe hozzák őket, önként kivonulhatnak a piacról, s lehet máris államosítani. Új helyek az új klientúrának. Zseniális.
Csak a kezüket figyeljük! A szemfényvesztés eddig (szinte) mindig sikerült. Hátha ezentúl nem jön be.
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére
1/5
Olvasta már?
előző
következő

Kapcsolódó cikkek

Hozzászólások
Összesen: 10 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

tohotom
2010-07-19 12:16:23   #10

"a pálmát mégis a forint bedöntése viszi, 3 perc, csúcs idö alatt...."
A Forint (amugy nagy F) melypontja eddig 310Ft/EUR korul volt. Nyilvan oregnek tetszik lenni es kihagy a memoria.

méra
2010-07-14 21:21:52   #9

Az új fidesz himnusz?

leo21
2010-07-10 02:50:58   #8

Szerettem ezt a számot, emlékszik még rá valaki?

Omega: A bűvész

"Jól figyelj
A bűvész megjelent,
Hogy elkezdje műsorát
Meghajol
S a négy égtáj felé
Villantja fogsorát
Szó szerint
A lábánál hever
Figyel a nagyvilág
Nem csoda,
Ha a bűvész kedveli
Az élet színpadát

Ő az, aki elintézte,
Bármennyit csal,
Mégse de mégse de mégse
Haragszol meg érte

Mindenki a kezem nézze
Ezt mondja, mert tudja:
A lényeget fentről
Úgysem veszed észre"

frstccfvaros
2010-07-08 20:48:52   #7

damika!Hát úgy néz ki,te nem érted,mivel nem hozzád szóltam.A te véleményedet meg sem merem kérdőjelezni.(csak azért tegezlek mert te is ezt teszed)

damika
2010-07-08 20:11:37   #6

fsstcccc fuvaros! Ha nem érted, inkább ne szólj hozzá.

méra
2010-07-08 19:32:12   #5

Bezzeg más arcképét lehet (stílusosan) lábtörlőre nyomtatni!

frstccfvaros
2010-07-08 18:48:42   #4

Köszönjük neandervölgy stílusos, és emberi nagyságáról árulkodó véleményét!(Csak remélni merészelem,hogy családja körében,nem ez a hangnem dívik)

damika
2010-07-08 13:11:47   #3

A kapitalizmusnak (és mi akartuk a kapitalizmust!) megvannak a maga sajátos (működési) törvényei/jelenségei amelyeket (sokak számára szimpatikus) intézkedésekkel, kormányrendeletekkel, nem lehet megerőszakolni. Ehhez az egész (kapitalista) világot kellene megreformálni, de ott még nem tartunk, ha jól tudom. Jól tudom?

öszike13
2010-07-08 13:02:26   #2

Fidesz szemfény vesztö módszerei bejönnek...egyenlöre.

a pálmát mégis a forint bedöntése viszi, 3 perc, csúcs idö alatt....

Rodolfo MÜVÉSZ volt....

Judy 55
2010-07-08 10:07:35   #1

Hát igen! Ez a FIDESZI DEMOKRÁCIA!

1

 

XXII. évfolyam 26. lapszám cikkei
Nézze meg az újság további cikkeit - válasszon az alábbi listából vagy kattintson a címlapra!
További cikkeink
168 óra - A hetilap

Lapajánló

 

Előfizetés

A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
Hirdetés

A világ nyitva áll

Péntek, 2012. május 11. 12:37

Gyorsabban szeretne szállítani, ráadásul még több helyre a világon? Bízza a FedExre. Legyen szó importról vagy exportról, expressz vagy economy szolgáltatásról, nagy- vagy kisméretű csomagról, mindig készen állunk, hogy az Ön számára legmegfelelőbb megoldást kínáljuk.
Címkék: hirdetés
BLOG-BLOKK
További blogjaink
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink
Bill of Rights - az angol alkotmányos monarchia alapvető jogszabálya
Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Olaszország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!