Azt állítja a Központi Statisztikai Hivatal
közleménye (címében), hogy „2012 I. negyedévében 0,7 százalékkal csökkent a GDP”.
Ezzel szemben a tény az,
hogy nem 0,7 százalékkal csökkent (az előző év hasonló időszakához viszonyítva), hanem 1,4 százalékkal, vagyis kétszer annyival. A kevésbé rossznak látszó, címben szereplő adatot ugyanis munkanaphatással (idén több volt a munkanap) és szezonálisan ki kell igazítani, de a KSH ezt ötoldalas közleményének csupán az utolsó mondatában (!) teszi meg. Ebből is látszik: a jó statisztika megéri a fáradságot.
Facebook hozzászólások
HozzászólásokÖsszesen: 8 db
A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!
Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!
Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!
Mennyivel szebben néz ki, ha 0,7%-ot írnak, nem 1,2%-ot.Mínuszban!Persze, a végén ott van az igazi adat is, csak végig kell olvasni a cikket.Ha valaki nem képes erre, akkor meg a rossz adatot szajkózza!!Mindent és mindenkit átvágnak ezek!!!!!!!
Csökkent? Ugyanmár, Európa példát vehet rólunk.
Leváltani a KSH vezetőjét!
Matolcsy alá kell rendelni a hivatalt, minden szép lesz, mindenki jól jár, mindenki jobban él, mindenki felébred egyszer.
A béka segge alatt tök mindegy, hogy mínusz 0,7 vagy mínusz 1,4 százalékkal vagyunk.Sőt az is, hogy a béka segge fölött ugyanannyival.Természetese mindig lenyűgöznek a nemzetgazdasági adatok,de bármit hazudik,bocsánat csúsztat a KSH attól még 4 millióan élnek a hivatalos létminimum alatt, nem nő a foglalkoztatottság, gyerekek tízezrei éheznek, az infláció az égben,az alapvető élelmiszerek is szinte megfizethetetlenek családok százezrei számára,és miniszterelnökünk csalódott ugyan de a fiatalok nem itt képzelik el jövőjüket.Ehhez képest tök mindegy ,hogy mikor ,mihez képest,mit mutat ki a KSH, bár jellemző.
Hogy is van a.)hazugság
b.) rohadt szemét rágalom
c.) statisztika
Bocs: ...csak azt a statisztikát.....
Churchill is megmondta már, hogy csak annak a statisztikát fogadta el, amit ő hamisított.
Tisztességes esetben a statisztika a tények tükre, esetünkben a tények elfedése.
Megfelelő hozzáállással bármiről bármi kimutatható a statisztika alapján, attól függően, hogy mit viszonyítok mihez és milyen oda nem való adatot kapcsolok hozzá. Az adatok kozmetikázásáról már nem is beszélek.....
Központi Statisztikai Hivatal is növelte munkatársai létszámát állítólag egyre több kozmetikust alkalmaz, érdekes változás már kézi vezérléssel is hatékonyabbak?
Ezek is hiteltelené váltak. -Rettenetes!
Ki az az őfelsége? A faszorrú? És miatta képes csalni a nagymúltú intézmény? Jézusom, ez már a vég. Gratulálok budiforradalmárok!