2012. május 26. szombat - Fülöp, Evelin. Holnapi névnap: Hella

A videó lejátszáshoz Flash Player, és engedélyezett Javascript szükséges!

LEGÚJABBAK A ROVATBAN
További cikkeink
LEGÚJABBAK A 168ORA.HU-N
További cikkeink
LEGÚJABBAK A FÓRUMON

Hmmm....

kertész - 2012.05.26 05:12

TILTAKOZÁSOK, DEMONSTRÁCIÓK

Skubi - 2012.05.25 23:41

Szalai Annamária 9 évre

kykicz - 2012.05.25 22:32

ORBÁN A MAGYARSÁG MEGOSZTÓJA

Qkory - 2012.05.25 21:52

magyarfoci

Rózsa Misi - 2012.05.25 21:43

Társalgó, 2012. május

nonest - 2012.05.25 21:40

ÚSZÁS

csi77a - 2012.05.25 20:19

História

Csülök - 2012.05.25 20:13
OLVASÓINK ÍRTÁK
További cikkeink
LEGOLVASOTTABB CIKKEK
További cikkeink
ORSZÁGOLDALAK HÍREI
Olaszország

168óra - A hetilap
Hetilap kereső
Válassza ki, melyik év lapjaira kíváncsi:
Vagy írja be a keresendő szót, amelyre keresni szeretne:
Kedd, 2010. február 23. 07:24
Bolgár György írása

Azt állítja Kondor Katalin...

  • Tetszik:
Azt állítja Kondor Katalin, a Magyar Rádió volt elnöke az Echo TV Korrektúra című műsorában a MÁV ellen indított chicagói holokauszt-kártérítési per kapcsán, hogy „Magyarországon nagyon kevesen voltak az összlakossághoz képest a nyilasok, akiknek az idejében ezek a borzasztóságok történtek”. Majd hozzátette: „De nem volt tilos lázadni. A varsói gettóban a zsidók föllázadtak, Magyarországon másokat vádoltak. A saját sorsukért is meg lehetett volna annyit tenni, hogy kimondottan lázadni és szervezkedni. Ahogy tudom, meglehetősen sok magyar magyar (sic!) ember is melléjük állt volna.”
Ezzel szemben a tény az, hogy a nyilasok egyáltalán nem voltak kevesen, és nem mellesleg azok az úgynevezett „borzasztóságok” elsősorban nem az ő uralmuk, hanem még Horthy kormányzása, közelebbről a Sztójay-kormány idején történtek.

Akkor vittek Auschwitzba néhány hét leforgása alatt 430 ezer magyar zsidót, amihez aztán Szálasiék is hozzájárultak további 50 ezerrel, valamint mintegy 15 ezer ember itthoni legyilkolásával.

Hogy aztán mennyire voltak kevesen a nyilasok? Az 1939-es választásokon például a szavazatok 30 százalékát kapták meg, több mint egymilliót, de a párt tagsága is legalább 250-300 ezres volt. Szélsőjobboldali képviselők pedig jóval nagyobb számban és korábban kerültek be a magyar parlamentbe, mint a német szélsőségesek a Reichstagba.

És a nyilasok egyáltalán nem voltak egyedül. A húszas-harmincas években több tucat magyar párt nevében szerepelt a fasiszta vagy nemzeti szocialista jelző.

Ami a varsói gettólázadást illeti: oda 1939 novemberétől mintegy félmillió zsidót zsúfoltak össze, közülük az évek során 300 ezret deportáltak, a járványok és az éhezés miatt további százezren a gettóban haltak meg. Végül körülbelül hatvanezren maradtak, és a felkelés akkor tört ki, amikor az SS ’43 tavaszán megkezdte a gettó felszámolását, vagyis az ott élők tudták, hogy mindenképpen meg fognak halni. A felkelők mintegy ezren voltak, de a harcokban a németek 56 ezer lengyel zsidót öltek meg, majd a gettót felégették. A varsói gettófelkelés résztvevői a gettó fennállásának negyedik évében fogtak fegyvert, a budapesti gettó a deportálások megkezdésekor még csak néhány hete létezett.

A holokauszt magyar áldozatait persze nem először éri az az aljas, sunyi vád, hogy hagyták magukat lemészárolni, holott az ellenálláshoz nem voltak fegyvereik, szervezeteik, mint ahogy Magyarországon nem létezett számottevő nem zsidó ellenállás sem. Ráadásul a fegyverfogásra elvileg képes zsidó férfiak nagy része már régóta munkaszolgálatban volt, vagy ott halt meg. Ezenkívül a magyar zsidók túlnyomó többsége törvénytisztelő magyar állampolgár volt, aki engedelmeskedett a rendeleteknek, parancsoknak, utasításoknak, és az utolsó pillanatig nem is tudta elképzelni, hogy a halálba küldik. Amit tehát Magyarországon a zsidó és nem zsidó ellenállók, valamint tisztességes emberek megtettek és megtehettek, az legföljebb a bújtatás, a hamis papírokkal való menekítés volt. Hogy ezek után a zsidók miért másokat vádoltak családtagjaik, rokonaik, barátaik, ismerőseik tömeges kiirtásával, ahelyett hogy saját magukat vádolnák (vagy legalább megvédték volna a magyar és a német hadsereggel, valamint a csendőrséggel szemben), az érthetetlen. Kondor Katalin és társai számára.
Korábbi cikkeink a rovatban Iratkozzon fel hírlevelünkre!
Vissza a lap tetejére
1/5
Olvasta már?
előző
következő

Kapcsolódó cikkek

Hozzászólások
Összesen: 23 db

Legyen Ön a következő, ossza meg velünk véleményét!

A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!

Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!

Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!

mutatis
2011-12-11 06:56:28   #23

Logikus és érvelő BGY cikke. Hiányolom belőle azonban az arra való utalást, hogy a zsidó szervezetek számos vezetője készségesen együttműködött a hatóságokkal, nyilván abban a reményben, hogy így el tudnak kerülni nagyobb bajokat. De a tény akkor is tény, a vagyonos zsidó családok a vagyonuk egy részének átengedése fejében mentették magukat és családjukat, a kisemberek, a vagyontalanok viszont csak sodródtak. Történelmileg soha nem lehet a teljes igazságot letisztázni és főleg általánosan elfogadtatni: tettek-e eleget a nem zsidók a zsidók mentése érdekében, illetve tettek-e eleget a zsidók önmaguk mentése érdekében.

mapolg
2010-02-28 17:37:32   #22

Kondor Katalin azért mond ilyen szánalmas mondatokat, mert nem tudja felfogni, hogy az általa képviselt eszmeiségnek, ha hatalomra kerül, ilyen borzasztó következményei lehetnek.

anzsuhus becs
2010-02-25 23:19:52   #21

A hatalom a jobboldalisag nemcsak korumpal de el is hülyit en sajnalom ezt nembert nemeleg neki O.V. segge most probalkozik a Vona valaggal is ez azert az ilyen nyalingradi veterannak is soklehet De Ö idejebe odadugja a nyelvet mig a többiek( Bajer Lovas Bencsik Smidt Mara) kicsit kesön.Ha besön ez a bagazs micsoda tolongas lessz a segglyukak körül

aksiz
2010-02-24 21:28:30   #20

Bocsánat az elírásért : a harmadik mondat helyesen :
Horthyné a vallási vezetőktől hallott arról, hogy a németek a megsemmisítő táborokba viszik a zsidókat.

aksiz
2010-02-24 21:24:13   #19

T. Szutor !

A deportálásokat 1944. juliusában leállították, az oroszok viszont csak szeptemberben jöttek be a románokkal együtt Battonyánál.
A deportálások leállításáról Horthy Istvánné, vagyis a kormányzó mennye beszélt jó néhány évvel ezelőtt az MTV.-ben. Horthyné a vallási vezetőktől hallott arról, hogy a zsidók a megsemmisítő táborokba viszik a zsidókat, és Őt kérték meg, hogy közvetítsen a kormányzó felé.
A németek annyira jól őrizték a táborokat, hogy rajtuk kívül nem sokan tudhattak arról, hogy mi történik ott.
Emlékszik Kertész Imre Sorstalanság cimű könyvében hogy fogalmaz, amikor kiszabadult a táborból, valaki megkérdezte Tőle, hogy látta-e a gázkamrákat? Erre Ő azt válaszolta, ha láttam volna, akkor most nem beszélgetnénk itt.

Irogattyú
2010-02-24 17:09:12   #18

Ez a p...a akar lenni a Jobbik-zenekar FRONTNÉMBERE!!!

gyuri
2010-02-24 10:28:25   #17

Ez a szerencsétlen nőszemély most elégedett lenne, ha a zsidók anno, tömeges öngyilkosságba vonulnak a kilátástalan lázadással? Miféle logika mentén gondolkodik ez a köpönyegforgató némber? Ő, aki Hajdú mellett ezerrel szolgálta a rendszert (hiszen nem is lehetett volna ott, ha nem teszi), most nagy magyar, jobboldali és minden nap keményen beleszarik az egykori fészkébe. No ezt nevezik igazi jobboldali gondolkodónak, ez a nő lesz majd a Fidesz igazi támogatója. Csoda, hogy a mennyezet nem szakad rá és a hasonló barátaira (Csintalan, Schmidt, Pozsgai, Szűrös, Kövér és valamennyi volt párttitkár, Kisz-titkár, akik most harcos jobboldalinak adják ki magukat). Ezekre fog támaszkodni a következő kormány. Gratulálok!

szutor
2010-02-24 07:23:13   #16

Aksiz, Horthy akkor állítatta le a deportálásokat, amikor az oroszok már a spájzban voltak. Helytálló adatok vannak arra, hogy Horthynak tudomása volt arró jóval előbb arról, hogy a zsidókat megsemmisítő táborokba viszik. Horthy alapjában antiszemita volt, csak ezt nem terjesztette ki nagytőkés zsidó barátaira.

almás
2010-02-23 20:29:43   #15

Üdv.A Jóknak és az Új nácik ellen harcolóknak!Sajnos ezek annak kevesen és nem a nyilasok voltak. Én ma úgy látom, hogy a mai magyar társadalom a "ZEMBEREK"bizony nem érzékelik a veszélyt.Szabadon működhet egy párt amely burkoltan vagy nyíltan vállalja az antiszemitizmust.Hirdeti, hogy "Magyarország a magyaroké"! Mit hirdetett annó Hitler pártja?"Németország a németeké legyen!"Aztán amikor a német nagytőke segítségével hatalomra jutottak ők mondták meg ki a ki a német.Ennek jegyében hoztak törvényeket -lásd Nürnberg - i törvények!És küldték haláltáborba a zsidókat, cigányokat, melegeket , majd mindenkit aki nem az ő elveiket vallotta. Jellemző, hogy a bíróság betiltotta a Gárdát. Ugyanaz, mintha megölte vón a sárkány gyerekét, a sárkány meg élheti világát.Ez a mai Magyarország!

DONJ
2010-02-23 19:41:03   #14

Vagy jó tíz évvel ezelőtt, egy rádióban dolgozó ismerősömtől hallottam, hogy az elnök asszony mennyire antiszemita. Nem akartam elhinni. Egészen mostanáig. Aki a halálraítélteken kéri számon az ellenállást, az vagy örült, vagy holokauszt tagadó. Ami a MÁV elleni pert illeti, nekem speciel az jutott eszembe, hogy az Egyesült Államok az a hely, ahol mindenkit, mindenért lehet perelni, az ott össznépi játék. Ezt általában az ügyvédek gerjesztik. Attól, hogy valakik ebből pénzt szeretnének csinálni, azt, amit "k-roly" levezet, vagy elvakultságra, vagy alulműveltségre utal.

janus
2010-02-23 18:25:06   #13

Katika!

Maradtál volna hírolvasónak!A gondolkodás és a történelem nem az erősséged!

Lázadni?Ő ugyan nagyon lázadt 90-előtt az előző rendszer ellen.
Mondhatni a média élvonalába lázadta magát...

ache
2010-02-23 17:08:39   #12

Azért ne feledjük azt sem,hogy a kommunista báró tv-jében károg ez a
Varjú Kata.A hely és a szelleme.

nicolas
2010-02-23 16:04:16   #11

Összeáll a kép szegénykémről.

exLacus
2010-02-23 14:16:13   #10

Kondor komunnistra baroness III/III-as spicli mindenesetre nem igazan lazadozott akkor amikor ö tehetette a Kadarizmus ellen. Akkor amikor lehetett volna. Szépen irogatta a jelentéskete és élvezte a kommunistra rednszert kegyeltkéi brancsban azt amit kihasithatott.

Kamondi János
2010-02-23 11:52:08   #9

Szegény Kondor Katalin!
Már azt sem tudja, mit beszél. 1939 és 1944 októbere között azért eltelt egy kis idő. S volt különbség a Horthy-féle taktikázás és időhúzás és a németek radikális zsidóirtása között (Horthyt nem citálták a nürnbergi perben a vádlottak padjára és nem vonták felelősségre - ami nem csökkenti vétkét, de a háború utáni helyzetben valamiféle realitást tétlezett fel az antifasiszta koalíción belü (még Sztálin sem tiltakozott.)Ez ugyan nem mentség, de magyarázat. Szóval jobb lett volna, ha a hölgy nem nyitja ki a száját. Mert sajnos nem volt tömeges átállás a németek elleni harcban sem, csak egy Budai Önkéntes Ezred volt és a magyar politikai elit még egy kiugrást sem tudott tisztességesen megszervezni... a MÁÉV elleni per épp olyan vadhajtása egy dolognak, mint Kondor Katalin szavai, el is fogják veszíteni, ami nem menti történelmi felelősségünket.

nicolas
2010-02-23 11:42:49   #8

Nagy utat járt be Kondor Katalin.Ilyen esetekben bizony nagyon sok is-
meretet is szerez az ember.Persze,ezt mindenki arra használja amire
akarja.Kondor Katalin nem csak az e téren szerzett ismereteit használ-
ja másra,máskép.Aki belenéz,belehallgat az Echo Tv műsorába,elborzad
a hallottak láttán.Különösen,ha hallotta Kondor Katalint a Rádióban
vagy a Tv-ben.Őszinte leszek,Nekem kedvencem volt Kondor Katalin.Ma,
azt hiszem nem bírná el a nyomda festéket.Inkább csak annyit.Így vál-
tozik a világ,igy változnak az emberek.Na,de ilyen gusztustalan módon?

Irogattyú
2010-02-23 09:48:44   #7

A történelmi hűség kedvéért: Kondort Hajdú János "fedezte fel", és vitte a Rádióból a Hét-be. Aczél nem volt Hetes, ő a Híradót vezette.

aksiz
2010-02-23 09:29:07   #6

Azért az nem kellene elfelejteni, hogy Magyarországról a zsidók elhurcolása csak a német megszállás után történt. A zsidók is csak arra gondoltak, hogy munkatáborokba viszik Őket. Amikor Horthynak tudomására hozták, hogy nem igy van, leállította a deportálásokat.Munkaszolgálatra pedig nemcsak zsidókat vittek, hanem kommunistákon kívül még az egyszerű szakszervezeti tagokat is - ezek között volt apósom is.-

ambivalens
2010-02-23 09:23:58   #5

KONDOR KATALINNAK PERSZE ESZÉBE SEM JUTOTT LÁZADNI,
AMIKOR A KÁDÁR-RENDSZER IDEJÉN - ACZÉL ENDRÉVEL KARÖLTVE -
A TELEVÍZIÓ "A HÉT" CÍMŰ MŰSORÁT VEZETTE.

SZÉGYENTELEN ALAK! AHELYETT, HOGY A FÖLD ALÁ BÚJNA SZÉGYENÉBEN,
MÉG NEKI ÁLL FELJEBB!

Kondor Katalin jellemtelenségétől függetlenül, azok a zsidó
szervezetek is "megérik a pénzüket", amelyek a Holokausztból
üzletet kívánnak csinálni!

duralex
2010-02-23 09:03:35   #4

A mozgatórugó a pénz. Amióta a főníciaiak feltalálták a pénzt, azóta minden a pénz körül forog. A vak véletlen úgy hozta , hogy a német vasutakat is perlik. Ugyanezért. Viszont, mikor a mázat megkapargatták, kiderült, hogy az időpont nem volt véletlen. A DB kihasználva a személyszállítási uniós szabadságot a lengyel személyszállítási tortából egy szép nagy szeletet kíván kihasítani. Ennek megakadályzoására indult ez a kampány a németek esetében. Nálunk a MÁV ellehetetlenítése lehet a cél, így könnyebben tudja majd a háttérben megbúvó, ma még ismeretlen cég, a személyszállítás egy részét. Szerintem

1 2 következő oldal

 

XXII. évfolyam 7. lapszám cikkei
Nézze meg az újság további cikkeit - válasszon az alábbi listából vagy kattintson a címlapra!
További cikkeink
168 óra - A hetilap

Lapajánló

 

Előfizetés

A 168Óra a facebook-on
Hétfő, 2010. november 22. 10:34
Hirdetés

A világ nyitva áll

Péntek, 2012. május 11. 12:37

Gyorsabban szeretne szállítani, ráadásul még több helyre a világon? Bízza a FedExre. Legyen szó importról vagy exportról, expressz vagy economy szolgáltatásról, nagy- vagy kisméretű csomagról, mindig készen állunk, hogy az Ön számára legmegfelelőbb megoldást kínáljuk.
Címkék: hirdetés
BLOG-BLOKK
További blogjaink
A HETILAP CIKKEI
További cikkeink
Bill of Rights - az angol alkotmányos monarchia alapvető jogszabálya
Nagy-Britannia
Nagy-Britannia
Ausztria
Németország
Olaszország
Franciaország
Oroszország
Svédország
Lengyelország
Országoldalak

Ha kíváncsi, mi történik Európa más országaiban, milyen magyar vonatkozású események vannak, akkor nézzen körül az oldalakon!