Azt állítja Orbán Viktor
miniszterelnök (egy nemzetközi banki tanácskozáson, Bécsben), hogy az elmúlt években a magyar kormányok többször meghamisították a gazdasági adatokat, ezért nehéz pontos képet alkotni a helyzetről.
Ezzel szemben a tény az,
hogy Orbán sem most, sem korábban nem hivatkozott egyetlen olyan gazdasági adatra sem, amely hamis lett volna, a Fidesz csupán a 2006-os hiány előrejelzését nevezte hazugnak. Igaz, a választási kampányban és azóta is folyamatosan csontvázakról beszélnek, ám mondjuk a MÁV vagy a Vértesi Erőmű veszteségeiről minden szakember, sőt még a közvélemény is értesült. Ha a világ ennek ellenére úgy tudja, hogy nem tudunk semmit, az csak nekünk rossz. Még Orbánnak is.
HozzászólásokÖsszesen: 24 db
A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!
Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!
Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!
Nincs nagy értelme egymást ki osztogatni.
Lényeg az, hogy be bizonyosodott már, hogy ki volt az aki nem mondott igazat az ország költségvetéséröl....nagy szerencsénk volt, hogy minden külföldi szakértö cáfolta, azért elég nagy árat fizetünk
valósan....morálisan, szerintem most, még azt fel sem lehet mérni......
Nyugodj meg tsz elnök!Téged úgysem érintenek az itthoni történések,hiszen külföldön boldogulsz.Az viszont érzékelhető,hogy nyugodt lennél ha itthon a mi nyakunkon a ösződi böszme ülne.Ne akarj nekünk rosszat,elég volt belőlük 8 év.
ja, még az alkotmányozáshos....
Révész Máriusz, Boross Péter személye milyen garancia már....
Lesz itt alkotmány modositás, ugy, hogy esetleg, csak föiskolát végzettek szavazhatnak.....
hogy erröl nem volt szó??
hát aztán??? arról sem, hogy az országra csödhelyzetet vizionáljanak..
valamiért csak tették....
mert ugy csinálnak, mintha semmi sem történt volna...
A legaljasabb cselekedetnek tartom, amikor valaki külföldön saját honfitársait gyalázza. Ebben Orbán és a fideszes EU-képviselők élen járnak. Igaz már a jobbikosok is felzárkóztak hozzájuk. Magyarok ezek?
sorge elvtars!Legujabb okoskank!
Csak azt akartam erzekeltetni,hogy mennyire van otthon a XXI. sz. mindennapjaiban kis zsebfuhrered.
franzsadt!Rajtad uralkodhat ez a felcsuti boszme,rajtam nem.Miniszterelnokok nem uralkodnak,hanem vezetik az orszag kormanyat.De ez nem fog sem uralkodni sem orszagot vezetni 8 evig.A rosszabbik is eltunik addig a sullyesztoben.Nyugdijas vagy ha jol emlekszem.Mit szolsz majd november kornyeken egy kis nyugdij-csokkenteshez?:-)))Elvezd ki minden percet!
Piotrek
Es igy is igaz,
:"...jelenleg a magyar kormány többször meghamisítja a gazdasági adatokat visszamenöleg, ezért nehéz pontos képet alkotni a valós helyzetről."
Tévedés! Rossz volt a fordítás.
Helyesen így hangzik:"...az elkövetkező években a magyar kormány többször meg fogja hamisítani a gazdasági adatokat, ezért nehéz lesz pontos képet alkotni a valós helyzetről."
Ezek már az utolsó dobásai a KE-nek.A Simor sem sokáig lesz jegybank vezér.Nagyon tetszenek ezek a színvonalas vélemények.Különösen azoknak a véleménye akik szépszál deli legények,de nem ám parasztok,hanem kiművelt "urak".Már ezért megérte Orbánra szavazni.Remélem legalább 8 évig fog uralkodni, az önök legnagyobb utálata ellenére.Aztán jöhet a Jobbik.A karaván halad a kutyák meg ugatnak.
Ja mi meq fizetjük.:)))))))))))
Ja és az EU is alaposan az orrára koppintott:-)))))))))))))))))))
Az a helyzet,hogy viktorka nagy szaharéban van:)))
KE sorozatosan dobja vissza alkotmány sértő törvényjavaslataikat,( kezd szimpatikus lenni az ürge)most Simor András zavarta el a jegybank közeléből, a jobbik is kritizálja rendesen,de hát ő akart mindenáron hatalmat:-)))
Meg kapta,csak nem tud mit kezdeni vele,marad az emberek kábítása,hülyítése:-)))
Nesze neked Magyarország ez kellett ,megkaptad tessék méltósággal viselni az uralkodó elvtársat:-))))
Ha tudta, hogy ennyire rossz a helyzet, miért ragaszkodott annyira a hatalomhoz?Azt is tudta, hogy a ugyanúgy kell tovább vinni a gazdaságot, mint Bajnaiéknak.Milyen ember az ilyen, aki lejáratja hazugságaival az országot?És még ők mondják másra hogy HAZUG és HAZAÁRULÓ!!!
Lehet, hogy nehéz helyzetbe kerülne OV, ha bíróság előtt kellene TÉTELESEN bizonyítania ezeket az állításokat.
nostradamus! Nagyon igazat beszélsz!
Orbán úr - mint mindig - pontosan fogalmaz: "az elmúlt években a magyar kormányok" cselekedtek olyat, amit nem szabad. Ezzel egyet is lehet érteni. Ezek a kormányok és intézkedések többek között a következők voltak:
Orbán kormány 1998-2002 - az autópályaépítések MFB-hez történő kiszervezése, amelynek eredményeként ezek a kiadások nem jelentek meg az államháztartás egyenlegében, továbbá a kétéves költségvetés, amely a második évben sem bevételi sem kiadási oldalon köszönő viszonyban nem volt a velósággal
Medgyessy kormány 2002-2004 - bevételi fedezet nélküli közalkalmazotti bér és a nyugdíjemelés, az autópályaépítések államháztartáson kivülre történő kiszervezése ( lásd mint előbb)
Gyurcsány kormány 2004-2006 - a fedezet nélküli jóléti intézkedések fenntartása, a választás előtti Áfa csökkentés
Mindezekből származó károkat részben enyhítette és a magyar állam tekintélyét állította helyre - amennyire idejéből futotta - a Bajnai kormány.
A Bajnai-Oszkó kormánynak egyébként Orbán úr rendkívül sokat köszönhet, ezért már csak udvariasságból és a történelmi hűség kedvéért is megemlékezhetne az általuk elvégzett munkáról, konkrétan az egy év alatt megvalósított ezermilliárd forintos állami kiadáscsökkentésről.
Pontosan 186 cm.Viszont sosem akartam nagyobbnak tűnni mint amennyi vagyok.
Ha nőtt volna még vagy harminc centit,talán felnézhetnék rá.Így csak harmatos fűben ugató kutya.
Ez egy senkihazi taplo.Arra sem kepes,hogy egy sms-t elkuldjon egy mobilrol.Az e-mailrol azt sem tudja,hogy eszik-e vagy isszak.S ezt a f...t valasztotta maganak az orszag.Megerdemli.
Vannak akiknek semmilyen következmény sem drága, ha állítani akarnak valamit.