Azt állítja Szijjártó Péter,
hogy a személyijövedelemadó-kulcsok csökkentése és az adózási sávok eltolása semmilyen pozitív változást nem jelent az embereknek, sőt a szuperbruttósítás hatására a családok jelentős része az adóterhek növekedésével számolhat.
Ezzel szemben a tény az,
hogy a kulcsok csökkentése és a sáveltolás (17 százalékos adó lesz érvényes egészen ötmillió forintos éves jövedelemig, míg tavaly 18 százalék volt 1,9 millióig) összességében szinte minden állásban lévőnek nettó megtakarítást hoz majd, még akkor is, ha közben a szuperbruttósítással a járulékok egy része után is adózni kell. A számítások szerint havi 150 ezer forintos jövedelemig 1-2 ezer forinttal nő a nettó kifizetés, fölötte pedig akár havi 10-20 ezer forinttal is emelkedhet. Ha ez nem pozitív változás, akkor micsoda? Nyilván a munkában állók tönkretétele.
HozzászólásokÖsszesen: 30 db
A hozzászólás csak regisztrált tagjaink számára elérhető, kérjük lépjen be vagy regisztáljon!
Elfelejtette jelszavát? Segítségért kattintson ide!
Kérjük, hozzászólásánál tartsa be az oldal szabályait. Erről és a moderálási elvekről itt olvashat részletesen!
Kedves aksiz, már hogyne lett volna, épp a Fidesz próbálkozott ezzel - nem ilyen név alatt, ez igaz,de a koncepciója ez volt. Nem a széles népnek szólt, és az emberek ezt gyorsan be is látták, meg kell nézni a születések számát, abból pontosan kiderül.
Kedves purew!
Ember módján - illő tisztelettel szólítottalak meg.
Mitől vagyok bolsi? Attól, hogy elborult hétvégén az agyad a piától avagy a narkótól?
Kérlek, hétköznapi nyelven ismertesd a fórum olvasóival a logisztikus görbe lényegét, jellemzőit, az emelkedés meredekségét, az ugrás lehetőségét és korlátait.
Ha lehet, hétköznapi nyelven írd le az aranyszabály lehetőségét a logisztikus görbe definiálásánál.
Ja, a logisztikus görbe az értő emberek számára egy univerzális szabály, lehetőség? Kérlek, próbáld meg átfogalmazni jelenlegi vitánk kereteire.
Nem a levegőbe beszélek. Az én eredeti végzettségem: mezőgazdasági gépszerelő. Családomnak ennyire futotta. Nem volt pénze a koleszra. Tudod, ezt a szakmát az átkos ezt futószalagon gyártotta.
Ki mire vitte? Én ennyire.
T.Ortega !
Az /5/ hozzászólásának a szövege nagyon szép, kár, hogy a valóság egészen más. ( Szereti a játékot? javaslom a Honfoglaló játékot )
T. balambher ! (22.hsz.)
Eddig még nem volt családi jövedelem adó, csak a gyerekek utáni adó kedvezmény. Nem tudhatjuk, hogy beválna-e?
T. Öszike 13 ! ( 24.hsz.)
A Kádár rendszerben is volt adózás, csak nem mindenkire vonatkozott.A munka mellett magán tervezést végeztem, és bizony keményen megadóztattak. Ezen kívül voltak kisiparosok, és egyéb magán vállalkozók, azoknak is kellett adót fizetniük.
Összességében az a véleményem a cikkről, hogy biztosan lesznek olyan dolgozók akiknek több lesz a borítékban mint eddig, de azt mind a nyugdíjasok fizetik meg. Abból egy szó sem igaz, hogy a nyugdíjak megőrizték az értéküket.A nyugdíj emelések legfeljebb az inflációt fedezték, de azt már nem, hogy 2002 óta az ÁFA majdnem a duplájára emelkedett. A 13. havi nyugdíj bepótolt ebből valamennyit, de most már az sincs.
Kedves purew!
A nürnbergi per előtt elvégezték a fő bűnösök pszichológiai vizsgálatát.
Döbbenetes eredmény jött ki. Zseni szintjén volt a többség, aki a csúcsig jutott. Elmebeli - szellemi képességeit illetően.
Aljas vagyok, ha elárulom, honnan ered az ortega nick név?
Spanyol enciklopédista filozófus munkásságóból. Fő műve a tömegek lázadása.
Mi közöm - hasznom - az egészhez? Magam nyugdíjasként szórakozom. Nem futja utazásokra, más úri passziókra, viszont szeretem a játékot. Itt kidühönghetem magam - mint Te is teszed. Úgy tűnik szándékunk azonos, csupán a kérdés megközelítés módjában különbözünk.
Kérdezem, a játékelmélet, a játékrontók kifejezés mit jelent számodra?
Várom válaszod.
Tisztelettel: ortega
Kedves bjnk!
Köszönöm.
Ortega
Kedves purew!
A stílus maga az ember. Nem ma jegyeztem mag, hanem jó fél évszázada.
Nem zavar, ha itt pocskondiáztok. Ma átautóztam a fél országot, én vezettem, volt időm gondolkodni. Bármennyire furcsállod, én ilyen régi divatú, paraszti gyökereimből eredő rossz szokásoknak is hódolok.
Kecskemét magasságában arra jutottam önmagammal vitatkozva, hogy a fő társadalmi feszültségek ma nem a jobb és baloldal, a városi - urbánus törésvonalak mentén keletkeznek. Az értelem és butaság, az intelligencia és a közönséges bunkóság feszül egymásnak.
Könyörgöm, egy házasságban nem örök érvényű a feszültség. Szerintem igen. Vannak jobb és rosszabb időszakok a házasságban is, van hogy a férjnek, van hogy a feleségnek van rossz időszaka. Ha a férj két fröccsel többet iszik, mit csinál az okos feleség? Drágám, igyál még, persze, hogy igazad van. Mit csinál az okos férj, ha a feleségre rátör a hiszti: Drágám, itt van még ez a cseréptányér, nyugodtan vágd földhöz. De kérlek, az esküvői ajándékot ne törd össze. Inkább elugrok egy teríték cseréptányérért.
Ismert a másik megközelítés is. A lány (fiú) családja bele kíván szólni a kettejük vitájába, s kollektíven levadásszák a másikat. Kérdezem, ki az igazi vesztes. Ha vannak gyerekek, akkor ők, ha nincs, csupán a házasság.
Tudom, ez a példabeszéd Neked mit sem ér. Azonos a legnagyobb alkoholtartalmú zöldséggel, a falra hányt borsóval. De kérdezem, a törvényes Miniszterelnököt miért kellett levadászni?
"purew"-nek: szavait, bár nem nekem szóltak, a leghatározottabban visszautasítom! (#23 hozzászólása). Ezt a stílust, hangnemet tartsa a magánéleti kommunikációjában. Ott biztosan értékelik.
Most akkor mi a hiba?
Adózni mindenhol kell.
Kádár rendszerben nem volt adózás.
Vagy, vagy.
#8
Ha meg a kis keresetűeket támogatnák nagyon, akkor jönne az, hogy a cigányoknak megy a pénz.
2008-ban a bruttó átlagkereset valamivel 200e forint alatt volt. Ehhez képest kell nézni a változást.
De nem baj, majd jön a Fidesz, meg a családi jövedelemadó, ami egyszer már nem vált be, de azért jön. Hogy kinek lesz jó? Tessék:
http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/20100106-szuk-reteg-jarna-jol-a-csaladi-adozassal.html
Bocs tévedtem, nő az adójóváírás évi összege, ha valakinek 12 hónap jogosultsága van, valóban 2.230 Ft-tal többet visz haza. Ha 12 hónapnál kevesebbet dolgozik, pechje van.
Mégegyszer. 5200 Ft-tal visz haza kevesebbet a polgár.
Helyesbítek, utána néztem,nem 29, hanem 27% az elegánsan adóalap kiegészítésnek elnevezett adóalap növekedés. Példámban 31.300 Ft a fizetendő SZJA, azaz 5300 Ft-tal marad kevesebb a borítékban.
Akárhogy is számolom, havi bruttó 145 ezer fizetéssel pl. eddig 26.100 Ft volt a személyi jövedelemadó. Bruttósítva az adóalap 187.050 Ft, annak a 17%-a 31.800 Ft, vagyis 5.700 Ft-tal kerül kevesebb a borítékba. Hozzáteszem, konkrétan nem tudom, milyen járulékok kerülnek az adóalapba, tavaly 29% nyugdíj- és egészségbiztosítási járulékot fizetett a munkáltató a bruttó munkabér után, azzal számoltam.
Bolgár Györgynek nyilvánvalóan hiányzik a bérelszámoló vénája. Arról nem is beszélve, vajon etikus-e a munkavállalóval járulékok ( azaz adók ) után adót fizettetni. Mindezt egy állítólag szociálisan érzékeny kormány követi el, adócsökkentést kommunikálva. Lehet szidni Szíjjártót, de közben ne felejtsünk el számolni.
Kedves astory!
Aranyos megfogalmazás. :-)
Köszönöm.
További szép napot.
Az én szubjektív véleményem szerint, ha idejében, és az objektív lehetőségek maximumával minimalizálták volna a veszteséget, és nem késlekedtek volna a párt ujraértelmezésével, a hibák feldolgozásával, nagymértékben megkönnyítették volna saját maguk, a választópolgárok, és az ellenzék helyzetét is.
Kedves astory!
mivel eléggé öntörvényű vagyok, saját fejem után megyek, önálló véleményem van, ezért badarság lenne ha nem azt mondanám, hogy ez nem szubjektív maximum. Véleményem szerinti legtöbb.
Azonban ezt a véleményem bonyolult összefüggések eredőjeként jött ki, tehát így kell véleményem módosítani: szubjektív véleményem szerint az objektív lehetőségek maximumát hozta az MSZP.
Emlékszem 2006-ra, amikor FIDESZ-es vezetővel beszélgettem. Hozzá kell tenni: jól állt a FIDESZ. Ő ejtette el a megjegyzést: nem lenne nagy baj, ha nem nyerne a FIDESZ. Hozzá kell nyúlni a nagy társadalmi rendszerekhez, és ebből nem lehet jól kijönni.
Valahol itt a dolgok lényege. ha akkor a FIDESZ nyer, ma ő a biztos vesztes.
Ámbár még van a választásokig pár hónap, a tömeg lelke pedig, mint a szépasszonyé: ingatag.
Majd meglátjuk.
"Az MSZP az elmúlt években nem nyerhetett. Először csak a saját veszteségének minimalizálására kellett figyelni, majd az egész nemzetére.
Szerintem maximumot hozták ki a helyzetből, ami lehet. Mind a két területen."
Tisztelt ortega!
Ez a maximum mihez képest maximum, objektiv maximum vagy szubjektív maximum
Mit problémáztok? Azt írja a Napi Gazdaság, hogy most érdemes dollárt venni.
Ez a végeredménye, amikor meggondolatlanul - bár jó szándékkal nyúlnak a dolgokhoz.
Senki nem vitatja, hogy a minimálbért emelni kellett. De mi lett a vége? Lassan az orvos is minimálbéren van bejelentve.
A képzetlen munkaerőt ráhúzták a szakmunkásokra, a képzett munkaerőre. Nem tették be a fékeket, garanciákat. Tehát egy átgondolatlan, dilettáns húzás volt a minimálbér megemelésének végrehajtása. Ez a FIDESZ sara. Medgyessy rátett. Legyen adómentes. Innen aztán ember legyen a talpán, aki a közgazdasági, munkaérték elméleti racionalitásoknak újra érvényt szerez. Hogy fizessék meg a tudást.
Sokkal többen keresnek minimálbér felett, mint azt a statisztika mutatja. Közös megegyezéssel a munkáltatóval.
Ja, hogy kellenek a változások, de engem ne érintsen? Valahogy így vagyok én is a reformokkal. Várom a jót, szívjon más.
Bocs egy nullát lehagytam